תוקנה התקלה בממירי עידן פלוס; אושרה הגדלת מספר הערוצים שישודרו

השיבושים נמשכו מיום רביעי ועד אתמול, כאשר לדברי הרשות השנייה הממירים עצמם והמשדרים נבדקו ונמצאו תקינים

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

התקלה בממירי הטלוויזיה "עידן +" תוקנה וכעת יכולים כל לקוחות הממירים לצפות בטלוויזיה. כך הודיעה אתמול הרשות השנייה, האמונה על מערך השידורים.

ביום רביעי האחרון החלו להתקבל ברשות השנייה תלונות של לקוחות עידן +, שדיווחו על שיבושים קשים בקליטת שידורי הטלוויזיה עד כדי ניתוק מוחלט. לשיבושים, כך עלה מבדיקת הרשות השנייה ומשרד התקשורת, לא היה דפוס קבוע והם נגעו לכמה מאות בתי אב מתוך 160 אלף שרכשו את הממיר. עידן + הוא ממיר דיגיטלי ביתי שאותו ניתן לרכוש בעלות חד-פעמית, והוא מאפשר את קליטת ערוצי הטלוויזיה הציבוריים בארץ (2, 10, 1, 33 ו-99), ללא צורך בחיבור לכבלים או ללוויין. מערך השידור, לו אחראית הרשות השנייה לטלוויזיה ורדיו, הוא מערך דיגיטלי קרקעי הבנוי מפריסת משדרים ברחבי הארץ.

השיבושים נמשכו מיום רביעי ועד אתמול, כאשר לדברי הרשות השנייה הממירים עצמם והמשדרים נבדקו ונמצאו תקינים. לפיכך העריכו כי מקור התקלה הוא חיצוני, "וייתכן שאף כתוצאה מעבודות להחרבת התשתיות של המערך", לשון ההודעה, "הצוותים ההנדסיים ממשיכים בהפקת הלקחים ובמדידות בשטח על מנת לוודא שהשידורים ימשיכו כראוי בכל עת".

בתוך כך, בישיבתה אתמול החליטה הממשלה על הגדלת מספר הערוצים שישודרו באמצעות הממיר, כך שהוא יאפשר שידורם של 12-13 ערוצים רגילים ובין שלושה לארבעה ערוצי HD. ההרחבה תתבצע בתוך כשנתיים. בשלב הראשון יצורפו ערוץ רדיו, ובו כל ערוצי הרדיו הארצי והאזורי, חינוכית 23, ערוץ המוזיקה 24, ערוץ 9 בשפה הרוסית וערוץ HD של הערוץ הראשון. הערוצים הבאים שיצורפו יהיו ערוצים המתוכננים לקום בעתיד, דוגמת הערוץ הייעודי בשפה הערבית, ערוץ חדשות וערוצי HD נוספים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ