תערוכה חדשה: החשמל שבגוף

תערוכה קבוצתית שעוסקת בשפת הגוף ומיצג של ישי פריש שארוג מרכיבים חשמליים יוצגו במוזיאון הרצליה

דניאל ראוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דניאל ראוכוורגר

"מחוות גוף", תערוכה קבוצתית שאצרו גילה לימון ודנה אורלנד, תיפתח בשבת ב-20:00 במוזיאון הרצליה. התערוכה, הכולל עבודות של 11 אמנים, ובהם לאה גולדה הולטרמן, הדס רשף, נדב קנדר, טלי קרן ודייוויד לה שאפל, בוחנת את עשייתם של האמנים באופן אינדיווידואלי, כמו במקבץ תערוכות יחיד. מתוך כך, מתאפשרת בין השאר הצגתה של סדרת התצלומים "אורתודוקס ארוס" של הולטרמן - בין המוצגים יוצאי הדופן והבולטים בתערוכה.

כמי שגדלה במשפחה יהודית-חרדית, מציגה הולטרמן בסדרתה את הנער הדתי באופן בלתי שגרתי - חשוף ורגיש. נקודת מוצאה, בכך ש"גופו של האדם הוא מקדשו", מפשיטה את הנערים המצולמים וקושרת את אסתטיקת המראה שלהם לרוחניותם. עם זאת, בעוד מבטיהם של הנערים המצולמים משתמעים כתמימים ונטולי זימה, בחירת נקודת מבטה של האמנית מביעה ארוטיות, פיכחון ודיון מגדרי מובהק.

עוד עבודות מעניינות בתערוכה הן אלה של קנדר, אמן ישראלי-בריטי, שבחר לתעד את פמלייתו של ברק אובמה, זמן קצר לפני שנבחר לנשיא ארצות הברית. בתצלומיו משיג קנדר ניקיון שמדמה אובייקטיביות אך עם זאת רומז על ערמומיות והומור.

באופנים אלה ואחרים בוחנת "מחוות גוף" את החוקיות ואת האסתטיקה של שפת הגוף - שפה ויזואלית נטולת מלים, המביעה במקרים רבים רבדים רגשיים עמוקים הרבה יותר מאלה הוורבליים.

במקביל לתערוכה זו, שתתפרש על פני חלליו השונים של המוזיאון, תיפתח באולם הגדול של המוסד תערוכת המיצב "82133 N" של האמן שי פריש. פריש, שלמד במחלקה לעיצוב תעשייתי בבצלאל ובאקדמיית דומוס שבמילאנו, מתגורר באיטליה בשני העשורים האחרונים. בטכניקת אריגה, חיבר פריש 82,133 רכיבים חשמליים שחורים לכדי משטחים רציפים, שאור רפה בוקע מתוכם בצורת מלבן, ריבוע ועיגול. רכיבי הפלסטיק התעשייתיים נושאים בתוכם מטען חשמלי ומהווים עדות להתרחשות אנרגטית בעבודה זו, שכמו מנתקת עצמה מעולמה החיצוני. את תערוכתו זו אצר אקילה בוניטה אוליבה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ