כשהילד שלך אומר לך שהוא אוהב אותך

אחרי שנה ותשעה חודשים של חיזור אינטנסיבי - בעיתוי מושלם לקראת יום ולנטיין הקדוש שיצוין מחר - זה הגיע

מאיה לוין
אמא בחיתולים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאיה לוין
אמא בחיתולים

אחרי שנה ותשעה חודשים של חיזור אינטנסיבי - בעיתוי מושלם לקראת יום ולנטיין הקדוש שיצוין מחר - זה הגיע: מיכאל אמר לי שהוא אוהב אותי. ליתר דיוק, הוא אמר "אני", אני קפצתי: "אוהב" והוא השלים: "אותך". בעיני זה נחשב. אני מתכוונת לחזור על התרגיל הזה כל יום עד שיבין לבד: אלו לא סתם מלים. הוא באמת אוהב אותי.

מרגע שיתחיל להגיד את המשפט במלואו, מרצונו החופשי או תחת לחץ פיסי מתון, אין לי שום בעיה לשמוע אותו שוב ושוב עד יומי האחרון. אני מבטיחה שלא להשתעמם; אנסה להתייחס לכל מחווה כזאת כאילו נאמרה בפעם הראשונה.

למען הסר ספק, אני דורשת בלעדיות. צירוף המלים הזה שייך לי (טוב, גם לאביו). על מיכאל נאסר לומר אותו לכל אשה, נערה או ילדה ללא אישור בכתב ממני עד גיל 20 לפחות. יש לו עוד 118 שנה לאהוב - למה לא להקדיש 20 מהן לאשה שנשאה אותו, עירסלה אותו, הקיצה בלילות ואפילו הניקה אותו כמה חודשים?

כשאת יפה את לא בוכה

לפני כשבועיים שודרה בערוץ הופ הורים תוכנית תיעודית על דיכאון לאחר לידה. בהתבסס על מידע שנחשף בטור זה לאחרונה, חששתי לצפות בה - ובכל זאת, השעה היתה כבר 21:30, כל הבית נם ולא הייתי מסוגלת לפתוח ספר.

ריאיינו שם בחורה נאה, שסיפרה בגילוי לב: "אחרי הלידה הפסקתי להתאפר, לא השקעתי בלבושי, הפסקתי להתעמל ואכלתי בחיפזון". בשלב זה נכנס לתמונה בעלה האמפתי. "הצעתי לה שתצא עם חברות ואני אשאר עם התינוק", אמר, "אבל היא התעקשה שהיא חייבת להיות אתו".

קאט.

אז זה דיכאון אחרי לידה - מפסיקים להתאפר! אגב, שכחתי לציין שזו היתה תוכנית צרפתית, שם כנראה מלעיטים בפרוזאק כל יולדת שהפסיקה ללבוש הוט-קוטור.

תוגת יום שישי

יותר מדי גנונים בתל אביב פועלים לסירוגין בימי שישי. אם תשאלו אותי, זו התעללות לשמה בהורים. יום שישי אחד הם מחדשים את נעוריהם, נושמים אוויר בתי קפה צלול; במשנהו - חוזרים להתפלש בארגז החול.

כיצד מסבירים בעלי המוסדות את המחדל? "אני רוצה להיות עם הילדה שלי בימי שישי", אמרה מנהלת גן אחת, שבוודאי איננה נמצאת במתקן כל הזמן. בגנון אחר הגדילו לעשות: הילד צריך זמן עם הוריו, תירצו את הלו"ז.

למה לא? תקעו את הסכין עמוק יותר. אנחנו הורים רעים, מפונקים, תשושי נפש, זקוקים לזמן לעצמנו שלוש שעות וחצי בכל שבוע - ולא לסירוגין. אל תשפטו אותנו.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ