שמעון אלקבץ נבחר לראש מינהל התרבות, במקומו של צח גרניט

ציפי שוחט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ציפי שוחט

שמעון אלקבץ יהיה ראש מינהל התרבות הבא במשרד התרבות, במקומו של צח גרניט שפרש מתפקידו בדצמבר האחרון. שרת התרבות והספורט לימור לבנת אישרה אתמול את החלטת ועדת האיתור, וביום ראשון הבא יובא המינוי לאישורה של הממשלה.

בוועדת האיתור השתתפו אורלי פרומן מנכ"לית המשרד, הד"ר חיים פרלוק יו"ר המועצה לתרבות ואמנות, צביקה האוזר מזכיר הממשלה, יעקב ברגר המשנה לנציב שירות המדינה וד"ר אילן אבישר, מרצה בכיר באוניברסיטת תל אביב. 33 מועמדים התמודדו על התפקיד אך לקו הגמר הגיעו חמישה מועמדים, בהם: אבישי יערי, איילת מצגר, רעיה זמרן ואלדד גרופי. ההחלטה על שמעון אלקבץ התקבלה פה אחד ובנימוקיה נכתב כי "הוועדה התרשמה מאוד מיכולתו להנהיג מערכת מורכבת מחד, ומאידך כזאת שנותנת שירות למגוון רחב של לקוחות וגורמים מקצועיים. כמו כן התרשמה הוועדה מהיכרותו של אלקבץ עם עולם התרבות והאמנות, מהחזון שהוא הציג ומהבנתו את המשימה הנדרשת".

שמעון אלקבץ, בן 45, תושב אשדוד, בעל תואר במשפטים, ייסד את רדיו דרום, שימש מנכ"ל קבוצת רדיו דרום ורדיו תל אביב, כיהן כמנהל שיווק ופרויקטים בחברת החדשות של ערוץ 10, אחד המקימים וסגן העורך הראשי של רשת המקומונים "ידיעות תקשורת", היה סמנכ"ל עיתון מעריב, מנכ"ל רשת המקומונים "זמן מעריב" וכתבי העת של מעריב. אלקבץ מכהן כחבר אגודת העיתונאים בתל אביב וחבר בית הדין לאתיקה מקצועית במועצת העיתונות בישראל. "אני מודע ומוכן לקראת האתגרים שטומן בחובו תפקיד ראש מינהל תרבות ואמנות", אמר אתמול אלקבץ, "עם אישור המינוי בממשלה אתחיל בקיום פגישות עם ראשי מוסדות התרבות והגורמים בתחום".

אלקבץ נכנס לתפקיד החשוב של ראש מינהל התרבות לאחר המשבר שפרץ בין השרה לבנת וראש מינהל התרבות הקודם צח גרניט, שהיה איש אמונה עוד מהתקופה ששימש היועץ שלה בשנים 2000-2006 - משבר שהושפע מפרשת היכל התרבות באריאל וזעזע במידה רבה את המערכת כולה.

על אלקבץ יהיה להתמודד עם שורה ארוכה של בעיות, שהראשונה בהן הוא פתרון משבר הבימה שעומד להיכנס למבנה החדש לאחר שיפוץ גדול שעלה 110 מיליון שקלים, אך סוחב על גבו גירעון בסך עשרות מיליונים, וחסרים לו בנוסף מזומנים לרכישת ציוד לתיאטרון.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ