נירית אנדרמן

ערן ריקליס יביים סרט על פי ספרו הראשון של סייד קשוע, "ערבים רוקדים", לפי תסריט שכתב קשוע עצמו. כך הכריזו שלשום במסיבת עיתונאים בברלין צוות המפיקים של הסרט יחד עם קשוע וריקליס. מדובר בקו-פרודוקציה ישראלית-גרמנית-צרפתית-בלגית-קנדית, בתקציב של 3 מיליון דולרים, שתצולם השנה בישראל.

עלילת הסרט "ערבים רוקדים" עוקבת אחר ילד ערבי-ישראלי שהתקבל לפנימייה יהודית בזכות ציוניו הגבוהים, ואט אט מגלה יתרונות בלאמץ את זהותו של אחד מחבריו, שהוא יהודי-ישראלי. ליהוק השחקנים לסרט, שייתמך על ידי קרן הקולנוע הישראלי והמיזם לקולנוע ירושלים, יהיה בחודשים הקרובים. סרטו הקודם של ריקליס, "שליחותו של הממונה על משאבי אנוש", זכה בספטמבר האחרון בפרס אופיר לסרט הטוב ביותר.

בסוף 2009 פורסם כי הבמאית הברזילאית קטיה לונד, שביימה את "עיר האלוהים", נבחרה לביים את הסרט לפי ספרו של קשוע, אבל כעת הודיעו מפיקי הסרט - חיליק מיכאל, אברהם פרחי ותמי ליאון מחברת - UCM כי החליטו להעביר את שרביט הבימוי לידיו של ריקליס. "הסיפור של סייד אינו הסיפור הרגיל של הקונפליקט, אלא מביא זווית אחרת, ואומר משהו עמוק על החברה הישראלית", אמר ריקליס ל"הארץ", "מה שקסם לי בסיפור הוא קודם כל הכתיבה של סייד, אבל גם העובדה שמצאתי מאוד מהר איך אני הופך את הסיפור הזה להיות שלי".

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ