אמנים מחו"ל התבקשו להחרים פסטיבל באילת

פעילים ישראלים בתנועה "החרימו את ישראל" שלחו מייל לנגני לנגני התזמורת בו הם מפצירים בהם להחרים את השתתפותם בפסטיבל הבינלאומי למוזיקה קאמרית

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

פעילים ישראלים בתנועה "החרימו את ישראל" ("Boycott Israel") פנו לאמנים מחו"ל שעתידים להופיע בפסטיבל הבינלאומי למוזיקה קאמרית שיתקיים באילת במארס, והפצירו בהם לבטל את השתתפותם.

הפסטיבל, שאמורים לככב בו מוזיקאים מן השורה הראשונה באירופה, ייערך ב-17 עד 26 במארס. במכתב המכונה "גלוי", שנשלח באי-מייל לנגני התזמורת הבינלאומית "אי-פלפיטי", מזכירים הפעילים שמות וארגונים שכבר מחרימים את ישראל, כמו הארכיבישוף הדרום אפריקאי דזמונד טוטו, הבמאי קן לואץ' והגיטריסט ג'ון ויליאמס. 15 החתומים על המכתב, ובהם הבלשנית פרופ' רחל גיורא, שיר חבר ויונתן פולק, טוענים כי הפסטיבל מסייע לישראל להציג הוויה של נורמליות ומדגישים כי האירוע נתמך על ידי משרד החוץ ועל ידי בנק הפועלים.

מטעם הפסטיבל נמסר כי תזמורת אי-פלפיטי הודיעה כי אין בדעתה להיעתר לדרישת ההחרמה, וצוין כי באחד הקונצרטים באילת תבצע תזמורת זו יצירה מאת מלחין סורי ושמו כארים רוסטום, מועמד לפרס אמי, המשלבת מוטיבים של מוזיקת כליזמר.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ