24הערב בטלוויזיה: שעות עם יוסי שריד

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

הפרק שישודר הערב ב"24 שעות עם", תוכנית הראיונות האישית והלא קונוונציונלית שמגיש רוני קובן בערוץ 8, הוא כנראה הרבגוני ביותר שצולם בה. מתארח בו יוסי שריד ומגוון הנושאים שהוא חושף בתוכנית נע בין האישי והפגיע לציבורי והפוליטי. נראה כי שריד מעורר חשש בבן שיחו בתחילת המפגש. אבל כאן בא לעזר פורמט התוכנית: המראיין וקורבנו נסגרים בחדר קטן מידות המצולם מכל עבר ל-24 שעות של אינטראקציה. שריד מתרכך. הוא מספר על המשא ומתן הקואליציוני שבעקבותיו התמנה ב-1999 לשר החינוך ומכנה את אהוד ברק, אז ראש הממשלה, "איש מסוכן". הוא עצמו, הוא מודה, היה שר חינוך טוב משהיה אבא לילדיו.

ככל שעובר הזמן עובר שריד לדבר על נושאים אישיים. שריד, שנכנס לעשור השמיני של חייו, אומר כי הוא "מרגיש שנכנס לשדה המגנטי של המוות". הוא מספר על ניתוח המוח שעבר, על התקף הלב שבו לקה בכנסת ואיך שמע מתוך עלפונו אדם שאיחל לו באותו הרגע למות, והחליט לחיות באותו רגע על אפו ועל חמתו.

האישי והציבורי נפגשים בהמשך. שריד מספר על הערב שבו נרצח רבין. על ההמתנה במרתף בית החולים איכילוב, ועל האזהרה שהזהיר אותו רבין יומיים קודם, שישים לב לעצמו. כשהזמן תם ו-24 השעות מסתיימות נראים קובן ושריד לאים, גוררים כמעט את עצמם החוצה. מעניין מה היה מתגלה אילו היו לשירותם 24 שעות נוספות.

"24 שעות עם". ערוץ 8, 22:30

קרקע רועדת

הערב תעלה לשידור המיני-סדרה החדשה "אדמה", שתשודר בערוץ הוט3 בכבלים. זוהי יצירה קולנועית באיכויותיה ובדרמה שלה, שכתב וביים רני בלייר. משפחת אבקסיס מתמודדת עם מותה של אם המשפחה ועם שורה של סודות וקשיים על נחלתם במושב חקלאי בנגב המערבי. האב משה מתייסר בגלל מות אשתו המצטרף למות בנם, כשהיה ילד, מוות עליו לא מחלה לו מעולם. הוא חי עם בנו המאומץ דוד, רעייתו ובתם. בנו השני, אלון, חוזר אחרי 20 שנים בארצות הברית. המחוות והרגשות מתפוצצים בפנים. הדרמה, במיוחד בפרק הפתיחה, גדולה מהחיים.

"אדמה". ערוץ הוט3, 22:30

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ