נבחרה "הרשימה הקצרה" בפרס ספיר לספרות לשנת 2010

חמשת הסופרים המועמדים הם לאה איני, ניר ברעם, אסף ענברי, יורם קניוק וסייד קשוע

מיה סלע
מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע
מיה סלע

ועדת השיפוט של פרס ספיר לספרות בחרה את "הרשימה הקצרה" לפרס ואת הזוכה בקטגוריית פרס הביכורים. חמשת המתמודדים שנכנסו לרשימה הקצרה הם "ורד הלבנון" מאת לאה איני, "אנשים טובים" מאת ניר ברעם, "הביתה" מאת אסף ענברי, "תש"ח" מאת יורם קניוק ו"גוף שני יחיד" מאת סייד קשוע. הכותר הזוכה בפרס הביכורים הוא "טורפים של קיץ" מאת ענת עינהר, הוצאת עם עובד.

כל אחד מהמועמדים הנכלל ברשימה הקצרה והזוכה בקטגוריית ספר ביכורים, יקבל פרס כספי בסך 25 אלף שקלים. הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס לשנת 2010 יקבל פרס כספי בסך 150 אלף ש"ח.

יו"ר ועדת השיפוט, פרופ' זאב צחור, אמר כי "הבחירה הייתה קשה מאוד. מבחר הספרים מסמן שינוי מגמה מתמשך בנושאים המעסיקים את הספרות. הדגש על קיבוץ, צבא, מלחמה, קליטת עלייה מתחלף ועובר לדגש על תל אביב, ניכור וחיפוש זהות. מאפיין חדש הוא כתיבה בכמה רבדים העוסקים במתח בין דור המייסדים לדור הצעיר. הכתיבה היא הרבה יותר רזה, מעקרת את הפאתוס ונוטה להצנעת האידיאולוגיה".

דולין מלניק, מנהלת אגף תרבות, אמרה כי "לפני עשור הוסיף מפעל הפיס לתחומי פעילותו גם את הסיוע לקידום התרבות והאמנות. במסגרת זו נוסד פרס ספיר לספרות שמאז ועד היום הפך לפרס משמעותי ולא רק בגלל הפרס הכספי שהוא מציע. הפרס הצליח להפוך את הספרות לנושא מדובר גם מחוץ לעמודים הפנימיים בעיתונות, וסייע בחשיפה של ספרים וסופרים בפני הקהל הרחב. לצד הפרס לסופרים אנו נוקטים פעולות לעידוד הקריאה ובשנה הבאה נבחנים רעיונות בתחום השירה וחיזוק השפה העברית".

טקס ההכרזה על הזוכה בפרס ספיר לספרות של מפעל הפיס יתקיים ב-23 במארס ברידינג 3 בנמל תל אביב, ויועבר בשידור ישיר בערוץ 2.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ