נירית אנדרמן
נירית אנדרמן

אומץ אמיתי

סרטם החדש של האחים ג'ואל ואיתן כהן, המועמד לעשרה פרסי אוסקר, ובהם פרס הסרט הטוב ביותר. הסרט מבוסס על רומן מאת צ'רלס פורטיס, ועלילתו מתרחשת ב-1870 באמריקה שלאחר מלחמת האזרחים. מאטי רוס (היילי סטיינפלד) בת ה-14 מגיעה לפורט סמית, ארקנסו, כדי למצוא את האיש שרצח את אביה ולהעניש אותו. לשם כך, היא שוכרת את שירותיו של המרשל השתיין בעל המוניטין הקשוחים ביותר בעיירה (ג'ף ברידג'ס), אך היא אינה יודעת שהרוצח כבר נמצא כבר על הכוונת של שוטר טקסני (מאט דיימון), שרוצה להחזירו לטקסס תמורת פרס נאה.

True Grit. ארה"ב 2010, 110 דקות

העולם גדול והישועה מעבר לפינה

דרמה קומית שעלילתה מתחילה בבולגריה ב-1980, כשילדותו השלווה של אלכס מתקרבת לקצה. אביו ואסקו מסתבך עם השלטונות והמשפחה נמלטת לגרמניה. לאחר 25 שנה, הוריו של אלכס נהרגים בתאונת דרכים והוא נפגע וסובל מאמנזיה. סבו בא מבולגריה כדי לנסות ולהשיב לנכד את זיכרונו, ולוקח אותו למסע על אופניים זוגיים בחזרה לבולגריה. ביים: סטפן קומנדרייב.

The World is Big and Salvation Lurks Around the Corner. בולגריה-גרמניה 2008, 105 דקות

אני מספר ארבע

מותחן מדע בדיוני שבמרכזו נער הנמצא במנוסה מתמשכת מפני אויבים אכזריים שנשלחו לחסלו. הוא משנה את זהותו, נודד מעיירה לעיירה עם השומר שלו, ולבסוף קובע את ביתו בעיירה קטנה באוהיו. שם הוא מתאהב, מגלה בעצמו כוחות על-טבעיים ויוצר קשר עם אחרים שחולקים את גורלו. ביים: די-ג'יי קארוזו.

I Am Number Four. ארה"ב 2011, 114 דקות

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ