קונצרטי מחאה על לחץ חרדי בירושלים

הקונצרטים נערכו ביוזמת קבוצות מוסיקאים ובסיוע פעילי ציבור וירושלמים החרדים להווייתה התרבותית של העיר

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

קהל של מאות אנשים פקד שני קונצרטים מיוחדים, שהתקיימו בכנסיות בירושלים העתיקה. האירועים - שלשום בערב בכנסיית "המשיח" ליד שער יפו ואמש בכנסיית "הגואל" - נערכו ביוזמת קבוצות מוסיקאים ובסיוע פעילי ציבור וירושלמים החרדים להווייתה התרבותית של העיר. מטרתם היתה להביע מחאה על מה שכונה כניעת עיריית ירושלים והרשות לפיתוח ירושלים ללחץ של חוגים חרדיים.

מדובר בפסטיבל למוסיקה ווקאלית שהרשות שקלה לקיים בחודש זה, בכנסיות ובבתי כנסת בעיר העתיקה, אך חזרה בה מכוונתה. אחד ממארגני אירוע המחאה, העיתונאי שמעון ביגלמן, מסר כי בקונצרטים, שנערכו בהתנדבות, נאספו תרומות בסך אלפי שקלים לשם המשך המאבק הציבורי.

באירוע שלשום היו גם נאומים קצרים מלבד הנגינה והזמרה. פרופ' אהוד דה-שליט מהאוניברסיטה העברית אמר כי ההתחשבות של העירייה בדעות קיצוניות של דתיים, שחוששים מביקור יהודים בקונצרטים הנערכים בכנסיות, היא התעלמות מקוממת מהעובדה שמוסיקה היא תופעה מאחדת ומקרבת.

קיום פסטיבל כמו זה שתוכנן, אמר, היה יכול לתרום לעידוד התיירות לבירה, מטרה שהרשות לפיתוח העיר אמורה לקדם. בשיחה ל"הארץ" הוסיף כי כתושב העיר וכאיש סגל באוניברסיטה הוא מודאג מהקושי להביא חוקרים מצטיינים לחוג שבו הוא מלמד, בשל אווירת אי-הסובלנות שדבקה בעיר. "מועמדים מצוינים אומרים שהיו שמחים להצטרף, אך אינם רוצים לגור בירושלים".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ