רותה קופפר

"הבלתי רגילים", סדרת מדע בדיוני חדשה שעולה הערב בערוץ יס סיי-פיי, היא מעין שילוב בין סרט האנימציה "משפחת סופר-על" לסדרת הטלוויזיה המנוחה "גיבורים". היא מתחילה בהתרסקות מטוס; ממש כפי שקרה ב"אבודים", "פרינג'" ובאירוע" לפני כן - זה הטרנד. נראה כי זו דרכן של סדרות עתידניות להתמודד עם התרסקות המטוס שאירעה לפני עשור וזיעזעה את העולם.

בסדרה זו שב מייקל צ'יקליס ("המגן") למסך. הקריירה שלו כללה תפקיד חביב כאיש משפחה שמנמן ב"איש משטרה", אחריו תפקיד של שוטר אלים ומושחת שבו היה שרירי ורזה יותר, וכעת הוא חוזר כאיש משפחה שמנמן - צייר קלסתרונים בתחנת משטרה שעמיתיו לועגים לו.

בסדרה זו הוא מכריח את משפחתו הבלתי מתפקדת לצאת לטיול לברזיל. בדרך הם נקלעים לסערת ברקים, מטוסם מתרסק אך הם ניצלים. עם שובם הם מבינים שהתברכו בכוחות חדשים. כל אחד חולק את היכולות החדשות שלו עם חבר וחברה, ורק אחר כך עם שאר בני המשפחה: האב יכול לתפוס כדור אקדח בכף ידו, לקפוץ לגובה בניין - וכל זה עוזר לו להיות חזק ואמיץ; האם (ג'ולי בנז) מדענית שאין לה זמן למשפחתה, פתאום נהיית כה זריזה שהיא מספיקה הכל; הבת המתבגרת (קיי פנבייקר) קוראת מחשבות (כמו סוקי מ"דם אמיתי", ובערך באותו אופן), לפחות לה יש הצדקה להסתובב כל הזמן עם אוזניות של אייפוד; והאח הקטן (ג'ימי בנט) פתאום מבין במתמטיקה.

ההורים מדווחים על השינויים שחלו בהם ובמשפחתם במה שנראה תחילה כעוד עדות בסגנון ריאליטי, אבל בהמשך מקבל הסבר אחר. כמו ב"הקוסם מארץ עוץ", כל אחד מבני המשפחה מקבל את התכונה שהוא הכי זקוק לה. קצת מקומם שהאם זכתה בתכונה הגורמת לה לשרוף קלוריות ולהיות רזה לתמיד, גם אם היא מחסלת ערימה של מאפינס.

בעולם "הבלתי רגילים" יש גם רעים בעלי כוחות מיוחדים. אבי המשפחה, שלחם בפשע עוד בסדרות קודמות, ממשיך בתפקיד המוטל עליו. כל עוד נצמדים לפן גיבורי העל של הסדרה היא חמודה, כאשר היא גולשת לפן הדרמטי של אופרת הסבון - היא לוקה מאוד בחסר.

"בלתי רגילים". יס סיי-פיי, 20:45

תגיות:

תגובות

משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ