קריאות להחרמת הקונצרטים של התזמורת הפילהרמונית בארה"ב

נעם בן זאב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נעם בן זאב

פעילי שלום ולוחמים אמריקאים למען זכויות הפלסטינים נענו לקריאת הקמפיין לחרם תרבותי ואקדמי על ישראל (PACBI), והכריזו על סדרת פעולות הקוראות להחרים את הקונצרטים של התזמורת הפילהרמונית הישראלית במסעה הנוכחי בארצות הברית, ולמחות נגדה.

יוזמי החרם טענו שהפילהרמונית, שמציגה את עצמה כספינת דגל תרבותית המייצגת את ישראל, נרתמת למסע שמנסה להראות פנים חיוביות של ישראל כדי להסוות את מדיניות הדיכוי שלה, ואף משתפת פעולה עם צה"ל בהציעה קונצרטים לחיילים, ולכן ניתן להחרימה.

ארגון עדאללה-ניו יורק נענה לקריאה והכריז על פעולות מחאה לאורך מסע התזמורת: בפאלם ביץ', ניו יורק, ניוארק, סיאטל, סן פרנסיסקו ולוס אנג'לס.

מקורבים לפילהרמונית הזהירו שהמוחים לא יסתפקו בהפגנות מול אולמות הקונצרטים אלא אף ימחו תוך כדי הנגינה, אחרי שקנו כרטיסים מבעוד מועד - במיוחד בקרנגי-הול בניו יורק, קונצרט שאמור להתקיים מחר, ואליו אזלו הכרטיסים כבר לפני חצי שנה.

זוהי אינה הפעם הראשונה שקיימת התקוממת של ארגונים פרו-פלסטיניים נגד הופעות של התזמורת הפילהרמונית הישראלית בחו"ל. בשנת 2007 קמו מחאות דומות בלוס אנג'לס וניו יורק.

דוברת התזמורת הפילהרמונית מסרה שהמסע יימשך כמתוכנן: "נמשיך בקונצרטים כרגיל, שום הפגנה לא תשפיע עלינו", כדברי המנהל המוזיקלי זובין מהטה המוביל את המסע.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ