עודד ירון

משחקי הווידיאו זוכים לכבוד גם בעולם האמנות. מוזיאון סמיתסוניאן האמריקאי בוושינגטון יציג בעוד כשנה את התערוכה "האמנות של משחקי המחשב", שתעקוב אחר התפתחות משחקי הווידיאו כמדיום אמנותי משנות ה-70 ועד היום. לפי אתר התערוכה, היא תתמקד בעיקר "באפקטים הוויזואליים, בשימוש היצירתי בטכנולוגיה ובאמנים ובמעצבים המשפיעים ביותר בתחום".

לקראת התערוכה מבקש המוזיאון מהציבור לסייע בבחירת 80 משחקי הווידיאו שיוצגו, מתוך מאגר של 240 משחקים המוצג באתר התערוכה. המאגר כולל כותרי מיינסטרים כמו Command and Conquer או StarCraft הראשון, לצד משחקים בעלי ערך אמנותי כמו Flower ו-Shadow of the Colossus.

עם המשחקים המוקדמים יותר, משנות ה-70, נמנים משחק הפאקמן ו- Space Invaders; רשימת שנות ה-80 מציעה בין היתר את "האחים סופר מריו 3" וSpy vs Spy- של Sega; שנות ה-90 המוקדמות כוללות בין היתר את Sonic של Sega ואת Dune II, ובשנות ה-90 המאוחרות אפשר למצוא את המשחקים DOOM II ו-SimCity2000; ברשימת המשחקים שיצאו בשנים האחרונות אפשר למצוא בין היתר את World Of Warcraft , לצד Call of Duty - Black Ops, שיצא לאחרונה.

סוגיית משחקי הווידיאו כאמנות עלתה באחרונה לדיון. מבקר הקולנוע רוג'ר איברט, לדוגמה, טען לפני מספר חודשים שהמשחקים לעולם לא יוכלו להיחשב לאמנותיים, אך מיהר לסייג את דבריו זמן קצר לאחר מכן.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ