פסטיבל ברלין העניק מלגות לבמאים שמוליק מעוז ("לבנון") ואסף סבן

הקולנוענים שמוליק מעוז ("לבנון") ואסף סבן ("רגילה") זכו במלגת התפנות ליוצרים ישראלים

נירית אנדרמן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
נירית אנדרמן

הקולנוענים שמוליק מעוז ("לבנון") ואסף סבן ("רגילה") זכו בסוף השבוע במלגת התפנות ליוצרים ישראלים, שתאפשר להם להתארח לתקופה של שלושה חודשים בברלין, להיפגש עם אנשי מקצוע בתחום הקולנוע בגרמניה, ולהתפנות לעבודה על סרטם הבא.

ההכרזה על הזוכים במלגה "ברלין 24/7" התקיימה במסגרת קבלת הפנים המסורתית של הקולנוע הישראלי, שנערכה בברלין במקביל לפסטיבל הסרטים הבינלאומי של העיר. המלגה הישראלית-גרמנית, שהושקה בפסטיבל הסרטים הבינלאומי בברלין לפני שלוש שנים, מוענקת מטעם קרן הקולנוע הפדרלית של גרמניה, קרן הקולנוע של מחוז ברלין ברנדנבורג, קרן הקולנוע הישראלי ופסטיבל הקולנוע בירושלים. מלבד טיסה, דיור ומלגת מחיה, מאפשרת המלגה לזוכים ליווי מקצועי והנחיה בתחומי הכתיבה ופיתוח התסריט, עריכה, מוזיקה לסרטים, ניהול אמנותי, בימוי והפקה. מ

עוז, שסרט הביכורים שלו "לבנון" היה לסרט הישראלי הראשון אי פעם שזכה בפרס אריה הזהב בפסטיבל ונציה, וזכה להערכה רבה ברחבי העולם, שוקד עתה על כתיבת תסריט לסרט חדש. סבן, שסרטו הקצר "רגילה" זכה בתחרות הישראלית של פסטיבל סרטי הסטודנטים האחרון בתל אביב, כותב בימים אלה תסריט לסרט הראשון שלו באורך מלא, שייקרא "המשלחת".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ