בית המשפט המחוזי בתל אביב נתן אור ירוק לשיפוצים בהיכל התרבות

עם ביצוע תוכנית השינויים כפי שאושרה, יצטרף ההיכל לשכניו למצעד האיוולת במתחם התרבות התל-אביבי - בניין תיאטרון הבימה וגן יעקב

אסתר זנדברג
אסתר זנדברג
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
אסתר זנדברג
אסתר זנדברג

בית המשפט המחוזי בתל אביב דחה בשבוע שעבר את העתירה שהגיש הפורום להצלת היכל התרבות בתל אביב נגד ביצוע שינויים דרסטיים באודיטוריום בהיכל. בלשון יבשה, השינויים עתידים לפגוע בתפקודו של האולם, באופיו, בייחודו ובערכיו האדריכליים, כפי שצוין בעתירה וכפי שנכתב כאן ובמקומות אחרים בנוסחים נרגשים בהרבה, שנשחקו מאז מול אטימות וגסות רוח.

דחיית העתירה היתה צפויה. בית המשפט אינו הערכאה הנכונה לדיון ב"ערכים אדריכליים". זו אינה סוגיה משפטית אלא תרבותית ועל חוסר תרבות לא נשפטים בבית המשפט המחוזי בשבתו כבית דין לעניינים מינהליים לפני השופטת שרה גדות, שחרצה את הדין.

עם ביצוע תוכנית השינויים כפי שאושרה, יצטרף ההיכל לשכניו למצעד האיוולת במתחם התרבות התל-אביבי - בניין תיאטרון הבימה, שהכל כבר נכתב עליו; כיכר התרבות, שהיא החמצת המאה בתחום; וגן יעקב, שהלך לעולמו בטרם עת אחרי ניתוח שהצליח. כל אלה עדויות מרשיעות בפני עצמן שגם הן אינן קבילות בבית המשפט. הארכיון גם מספק דברי צער שהביע ראש העיר תל אביב, רון חולדאי, בדיון על ביטול תוכנית קודמת להיכל התרבות, שכללה שינויים מפליגים בהרבה מהתוכנית הנוכחית ובראשם הרס מוחלט של האולם דמוי המניפה כדי להקימו מחדש במתכונת אופנתית (אז) של קופסת נעליים, וזאת מבלי ששפתיו רעדו ומבלי שחויב בשום בית משפט מחוזי. כך או כך, חולדאי הפסיד בכל ערכאה אחרת. הפירוש המעשי של דחיית העתירה הוא מתן אור ירוק לשיפוצים בהיכל. אלא אם כן יקרה נס, זהו גם זמן פרידה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ