"ויקיליקס: מהפכת ההדלפה המקוונת" | מי יודע מדוע ולמה

במשך כשישה חודשים עקבו יוצרי הסרט "ויקיליקס: מהפכת ההדלפה המקוונת" אחר הארגון המסתורי והעורך המסתורי שלו אסאנג'

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

"הרבה מדינות ערב מודאגות מהתחמשותה הגרעינית של איראן ואינן מוכנות להודות בכך "; "הממשל של אובמה הציע למדינות שונות פיתויים כדי שייקחו את האסירים שנמצאים בגוונטנמו, כדי שיוכל לסגור את בית המאסר הזה"; "שרת החוץ האמריקאית הילארי רודהאם קלינטון דרשה מדיפלומטים להשיג מידע על המקבילות הזרות שלהם"; "ראש ממשלת רוסיה ולדימיר פוטין וראש ממשל איטליה סילוויו ברלוסקוני ביחסים קרובים יותר משהיה ידוע למערב".

אלה הן כמה מההדלפות המפורסמות ביותר של האתר "ויקיליקס" שהפתיע במידע שלו את העולם. עוד נודע על רכילות ברמה מדינית גבוהה, כמו למשל שהמנהיג הלובי מועמר קדאפי יוצא למסעות עם "בלונדינית שופעת", אחות סיעודית מאוקראינה. המידע על קדאפי לא הסגיר כי כמה חודשים אחר כך יפגיז את בני עמו.

הסרט "ויקיליקס: מהפכת ההדלפה המקוונת", שישודר הערב ביס דוקו כחלק מרצועת סרטי האינטרנט של הערוץ, ידון בעיקר באנשי הארגון. ג'וליאן אסאנג', המייסד שעומד בראש האתר שהדליף את הסודות הרגישים ביותר של מדינות רבות, מצפה להחלטה בעניין הסגרתו מאנגליה לשוודיה. הוא עומד במרכז הסרט של העיתונאים השוודים ג'ספר הואר ובוסה לינדקוויסט. במשך כשישה חודשים עקבו יוצרי הסרט אחר הארגון המסתורי והעורך המסתורי שלו אסאנג' (שבאחרונה רשם את השם שלו כסמל מסחרי).

שני העיתונאים נוסעים למדינות שבהן פועל ויקיליקס, מראיינים אנשי מפתח בארגון (כולל תיעוד של אסאנג') ומציגים את דרכי הפעולה ותפישת העולם שלו.

"ויקיליקס: מהפכת ההדלפה המקוונת". יס דוקו, 22:00

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ