דרישה משר החינוך לשלב מוזיקה ומחול כלימודי חובה

היום יתקיים במשרד החינוך דיון מקצועי בהצעות "פורום דוסטרובסקי", הכולל עשרות אנשי חינוך מוזיקלי ומחול מכל המוסדות האקדמיים

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

חברי "פורום דוסטרובסקי", הכולל עשרות אנשי חינוך מוזיקלי ומחול מכל המוסדות האקדמיים, לרבות נציגים ממשרד החינוך, פנו לשר החינוך בתביעה להכליל לימודי מוזיקה ומחול כלימודי חובה, מגן הילדים ועד כיתה י"ב.

היום יתקיים במשרד החינוך דיון מקצועי בהצעות הפורום, בהשתתפות מנכ"ל המשרד שמשון שושני, יו"ר הפורום מיכל זמורה-כהן ושתי המפקחות הארציות בתחומי המוזיקה והמחול, יעל שי ונורית רון. בנייר העמדה של הפורום, שכבר הוגש לשר החינוך, נכתב כי חינוך למוזיקה ולמחול הוא זכות יסוד של כל ילד וחובה על מערכת החינוך לממשה, וכי "התרומה של חינוך למוזיקה ולמחול לפיתוח כישורים קוגניטיביים, רגשיים, חברתיים ופסיכו-מוטוריים מוכחת על ידי פעילויות ומחקרים רבים בישראל ובעולם".

בנושא המחול כותבים חברי הפורום כי "חשיבות המחול בחינוך רבה היום, אולי יותר מאשר בעבר, משום שבימינו התרבות ואורח החיים של הילדים אינם מזמנים כלל הזדמנויות לתנועה", ואילו המחקר החינוכי "חוזר ומדגיש את הצורך הבסיסי בפעילות תנועתית למען התפתחותם התקינה של ילדים". שיעורי החינוך הגופני, מעירים חברי הפורום בקשר לכך, אינם ממלאים את הצרכים החיוניים של עידוד התנועה.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ