בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תערוכות חדשות

תגובות

חמישי

גלריה אלון שגב בתל אביב (שד' רוטשילד 6). "ארובת אין", תערוכת יחיד של רן טננבאום, תיפתח הערב במקום. בתערוכה ציורי שמן גדולים שלצדם עבודות בפורמטים קטנים המשולבות כווריאציות מהירות על נושא ה"דמות" המשותף לכלל היצירות בתערוכה.

גלריה חנינא בתל אביב (י"ל פרץ 31). במקום ייפתחו הערב שתי תערוכות יחיד של אמניות הגלריה: "I'm the Girl who Misses Much" של רעות אסימיני ו"דרושה מאלפת" של קרן אלה גפן (אצר - איתמר רז). התערוכות יוצגו במשך חודש.

המרכז לאמנות עכשווית בתל אביב (קלישר 5). "רק היום", תערוכה העוסקת בנושא השווקים בדרום תל אביב, תיפתח הערב במקום. בין השאר יציגו בתערוכה לני דינר דותן ושאשא דותן, ענבל דרו, קרן זלץ ועילית אזולאי. התערוכה נאצרה בשיתוף תלמידי שנה א' בתכנית לימודי האוצרות של סמינר הקיבוצים.

גלריה ברוורמן בתל אביב (השרון 12 ב'). "Where was Green Born?", תערוכת יחיד של האמנית השווייצית קטיה לוהר, תיפתח הערב במקום. בתערוכה מציגה לוהר, בת 31, פסלים ווידיאו שיצרה בסטודיו בניו יורק בשיתוף פעולה עם רקדנים, כוריאוגרפים, מוזיקאים ומעצבים.

בית העיתונאים ע"ש סוקולוב בתל אביב (קפלן 4). "קצוות", תערוכה משותפת של דליה בונה ובתה יפעת להב-בונה, תיפתח הערב במקום. בתערוכה מוצגת קבוצת עבודות, שרובן עשויות מחומרים ממוחזרים, נייר, שקיות תה, אבנים ופריטים שונים שאספו בסביבתן.

גלריה P8 ביפו (פורייה 8). ליאור אופיר, ליאור ווטרמן, אסי משולם ואלעד רוזן מציגים בתערוכה "הילולה" שתיפתח הערב במקום. רוזן, שאצר את התערוכה, מתחקה אחר ה"אקסטזה המלהיטה את ההילולה" ומוצא לה עוד ביטויים והקשרים בסביבתו הטבעית והיום-יומית, סביבת האמנות.

גלריית תיאטרון חולון (שד' קוגל 11). במקום תיפתח הערב התערוכה "מחרוזת", שאצרה יפעת זבירין, תערוכה הבוחנת את הקשר בין נשיות לשירה. בין השאר, יציגו בתערוכה האמניות אורלי אפל, איילת יריב, איריס קובליו וקבוצת "סטודיו קרוסלה".

בית רוג'ין בתל אביב (מונטיפיורי 46). "ונילה סקס", תערוכה קבוצתית שאצרו אסתר שלמה ופרדי פביאן, תיפתח הערב במקום למוזמנים בלבד והחל ממחר ב-10:00 תהיה פתוחה לקהל הרחב. בתערוכה עבודות אמנות העוסקות בנושא הפטישיזם, בהן של דייוויד רובינגר וחוני המעגל.

Speakeasy בתל אביב (רח' מספר 9, פלורנטין). במקום תיערך השקת ,"Bound by the Ties" ספרו השני של האמן Know Hope. האירוע יכלול תצוגת תערוכת דימויים מקוריים של האמן וכן מכירת ספרי האמן שיצר.

שישי

התיאטרון בנמל יפו (מחסן 2). במקום תיפתח ב-11:00 "סימנים בדרך", תערוכת יחיד של האמנית שרה גינור-גיגר. בתערוכה, שאצר יובל קידר, יוצגו כ-45 עבודות שעליהן עבדה גינור גיגר בשלוש השנים האחרונות.

גלריה קישון בתל אביב (פרוג 31). במקום תיפתח ב-12:00 תערוכה קבוצתית תחת הכותרת "Story Slam". עבודותיהם של האמנים המציגים, בהם מיכל אורגיל, רימה ארסלנוב, מלי דה-קאלו והינדה וייס, בוחנות את הקשר בין המילולי והסיפורי לחזותי.

בית טיכו בירושלים (הרב קוק 7). "האשה האחרת: דמותה באמנות אסיה", תערוכה שבה מוצגות כ-30 יצירות אמנות בסוגי מדיה שונים, המתארות נשים ואלות על פי תפישות יופי בסין, יפאן והודו לאורך התקופות, תיפתח במקום. התערוכה תוצג עד חודש יוני.

הגלריה במרכז ויצו בחיפה (הגנים 21). "אלחוף", תערוכת מיצב של האמנית בלהה אהרוני, תיפתח במקום. בתערוכה, שאצרה ענת גטניו, עבודה מרכזית שנוצרה לחלל הגלריה ועוסקת בנושא המגדלור, הים וחופו.

מכון המים בגבעתיים (השומר 7). "Waterfall", תערוכה קבוצתית שאצר דורון פולק, תיפתח במקום ב-11:00. בתערוכה עבודות העוסקות בנושא המים בצילום ווידיאו, שיצרו האמנים כרמלה ברג, עליזה גלבוע, אלן שון, פיריו היינו ואבי שפרבר.

גלריה שטרן בתל אביב (גורדון 30). "אותו רקע", תערוכה משותפת לאמניות אביגיל יורש וענבל בוזגלו יורש, תיפתח במקום ב-12:00. התערוכה, שאצרה אורנה אורן יזרעאלי, תוצג במשך חודש.

בית שמואל בירושלים (אליהו שמאע 6). במקום תיפתח "הדרך לשפיה", תערוכתם של אילנה חלה ושמעון סיאני. בתערוכה, שאצרה דבורה גולדברגר, ציורי נוף פיגורטיביים ומופשטים.

גלריה ציאורים בקיבוץ אורים. "תמונות ומראות מאפריקה", תערוכתה של האמנית זוהר מורג, תיפתח במקום ב-19:30. בתערוכה ציורים שיצרה מורג בזמן שהותה באפריקה וכן עבודות שיצרה מאוחר יותר בארץ ולהן השפעה אפריקאית.

שבת

החללית בתל אביב (הירקון 70). "התפרצות", תערוכה קבוצתית המסכמת פרויקט אמנות המשתף אמנים מהולנד ואמנים ישראלים המשויכים למיזם "Modern Art Israel", תיפתח במקום ב-20:00. בתערוכה מציגים בין היתר לירן טל, ויקטוריה מנדוודבה, עידית ימיני ומאוריטס דה בראון. אצרו את התערוכה ראם אהרוני ושרון תובל.

גלריה טל בכפר ורדים. "פרקטלים בצמר", תערוכת יחיד של ישראל גרינפלד, תיפתח במקום ב-11:00. בתערוכה מציג גרינפלד עבודות שנוצרו על ידי שרטוט ממוחשב של פונקציות מתמטיות והושמו בעבודת יד על גבי שטיחי קיר גדולי ממדים.

מוזיאון העיר חיפה (שד' בן גוריון 11). "מלחמת השפות", תערוכה המציינת את שנת המאה להיווסדו של הטכניון, תיפתח במקום ב-20:00. בתערוכה, שאצרה סבטלנה ריינגולד, יוצגו מאות תצלומים, סרטים, ספרים, דגמים, מסמכים, מכתבים ופרטי אספנות נוספים.

גלרית לוחמי הגיטאות. "קולו של מפל המים החבוי (בעקבות ת"ס אליוט)", תערוכת יחיד של יהודית אורסתיו, תיפתח במקום ב-12:00. אצר את התערוכה יורי כץ.

גלריית האמנים בעין הוד. "חוטי זיכרון", תערוכת יחיד של האמן אברהם קמפף, תיפתח במקום ב-12:00. בתערוכה, שאצרה בתיה איזנוסר ג'אנקור, מציג קמפף - היסטוריון ומרצה לאמנות מודרנית ויהודית - עבודות פיסול שיצר מחוטי חשמל.

המוזיאון לראשית ההתיישבות בקיבוץ יפעת. "מעצבים מחדש", תערוכה הכוללת עבודות עיצוב ואמנות בהשראת ההתיישבות הישראלית, תיפתח במקום ב-16:00. במסגרת אירוע הפתיחה יתקיים סיור בתערוכה בלוויתם של האמנים המציגים, בהם איילת ליבנה, מור שילוני ורונית שלו.

שני

הגלריה לאמנות חברתית במכללה האקדמית לחינוך ע"ש דוד ילין בירושלים (מעגל בית המדרש 7). במקום תיפתח ב-18:00 התערוכה "הבריכה והיער", שבה יוצגו עבודות של אמני מועדון "דרכון לקהילה", תוכנית המחלקה לתרבות ופנאי "שיאים" של עמותת שק"ל. אצרה את התערוכה נטע אלקיים.

שיח גלריה

בתיאטרון צוותא בת"א (אבן גבירול 30) יושק הערב ב-18:30 "בין חומר לרוח", גיליון הבכורה של המחלקה לעיצוב פנים במכון הטכנולוגי בחולון. במסגרת האירוע תתקיים השקה של ספר חדש מאת הפרופ' גלעד דובשני. ביפו 23 בי-ם (בניין הדואר) יתקיים הערב בין 18:00 ל-20:00 אירוע נעילה של תערוכת "חשיכה", שבו יקח חלק שי אזולאי שיבצע פעולת ציור במקום. ברביעי ב-17:00 ייערך במקום אירוע השקה ודיון לספרי חברי הסגל בתואר השני לעיצוב אורבני בבצלאל. בגלריה גרשטיין בת"א (בן יהודה 99) יערך הערב ב-20:00 מפגש בנושא "שער לאמנות המודרנית - אמנות המאה ה-19" (מסדרת "אמנות בספר") בהשתתפות ד"ר גל ונטורה, פרופ' זיוה עמישי מייזליש ואמיתי מנדלסון. טבי גלריה לאמנות בת"א (אחווה 24) תארח בשישי ב-11:00 שיח גלריה בתערוכתו של גלעד ברעם. בנוסף, יתקיים בגלריה ברביעי ב-19:00 מפגש דיון בנושא רדי-מייד בצילום בהשתתפות אורי גרשוני, ינאי טויסטר, אורית רף ועוד. בגלריה אינדי בת"א (יהודה הלוי 57) יתקיים בשישי ב-12:00 שיח גלריה בתערוכתו של צבי טולקובסקי, עם האמן ואוצרת התערוכה סמדר שינדלר. בבית העיר בתל אביב (ביאליק 27) יתקיים בשישי ב-12:00 המפגש "ספוקן-וורד 2.0" בהשתתפות אלינור שריקי, אבי אשכנזי ואחרים. בית האמנים ע"ש זריצקי בתל אביב (אלחריזי 9) יארח מפגשים בתערוכתה של שירה ריכטר: בשישי ב-11:30 ובשני ב-20:00 (יחד עם גילה רונאל, מנהלת רשת דיאדה). עוד תתקיים במקום הרצאה של ד"ר דורית קידר בשבת ב-13.30, במסגרת תערוכתה של בתיה רגב. בבית האמנים בירושלים (שמואל הנגיד 12) יתקיים בשבת בשעה 12:00 שיח גלריה בתערוכתה של אורית ליבנה. במוזיאון גוטמן בתל אביב (רחוב רוקח 21) ייערך בשבת בשעה 11:00 שיח גלריה עם האמנית דינה שנהב והאוצרת רונה סלע.

הולך ופוחת הדור?

בימים ראשון ושני החל בשעה 10:00 יתקיים בשנקר כנס מרובה משתתפים. הכנס, ששמו "הדור הבא: מהי תרבות הצעירים בישראל?", מהווה במידה רבה תשובה לספרו האחרון של ההיסטוריון גדעון עפרת "אמנות מינורית", ששטח ביקורת חריפה על אמנות ההווה ועל דור הצעירים. אחת השאלות שיעמדו במרכז הכנס היא "האם תרבות הצעירים העכשווית היא אותנטית ומשפיעה, ברוח כיכר תחריר בקהיר, או שמא היא שטחית ופסיבית ברוח כיכר המדינה בתל אביב?" בין המשתתפים: עפרת עצמו, Know Hope, נסים קלדרון, סיון שטאנג, דנה קסלר, שרוליק איינהורן, יולי תמיר, להקת "כל החתיכים אצלי" ועוד. שנקר, בית ספר גבוה להנדסה, עיצוב ואמנות. אודיטוריום לורבר, בניין מיטשל, רחוב ידע עם 8, רמת גן.

אלי ערמון אזולאי



מאוריטס דה בראון, ללא כותרת, 2011. החללית בתל אביב


קרן אלה גפן, ללא כותרת, 2010. גלריה חנינא בתל אביב



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו