שיפוץ בהיכל התרבות: הפילהרמונית תעבור לנגן באוניברסיטת תל אביב

קלאסי

חגי חיטרון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
חגי חיטרון

התזמורת הפילהרמונית הישראלית תנגן מהעונה הבאה באולם סמולרש באוניברסיטת תל אביב, ולא במשכנה הקבוע בהיכל התרבות, בגלל עבודות השיפוץ בהיכל. האולם ברמת אביב מכיל קרוב ל-1,200 מקומות (כ-900 באולם ו-300 ביציע), אך קטן מהיכל התרבות, שבו 2,700 מקומות. על הקונצרטים בחלק מהסדרות תצטרך אפוא התזמורת לחזור יותר פעמים.

כבר ביולי הקרוב יחלו השיפוצים בהיכל התרבות, זאת לאחר מאבק ציבורי ומשפטי ממושך. מדובר בשיפוצים בעלי משמעות ויזואלית ותחזוקתית, לרבות יישום שינויים שמטרתם לשפר את האקוסטיקה. מתנגדי השיפוץ הצביעו על חשיבות השימור והדגישו את הערך ההיסטורי של הבניין והאולם בצורתם הנוכחית. המתנגדים הזכירו גם את העובדה שהשגת אקוסטיקה טובה נחשבת גם לעניין של מזל, לא רק של ידע מדעי וניסיון.

השינויים האקוסטיים שייעשו בהיכל התרבות, יתנהלו בהנחייתו של ישואיסה טויוטה, מומחה יפאני שהיה האחראי על האיכות האקוסטית באולמות ידועים, כגון אולם דיסני בלוס אנג'לס ואולם סנטורי בטוקיו. יצוין כי לדעת מאזינים רבים, לרבות מוזיקאים מקצועיים, האקוסטיקה בהיכל הוותיק טובה מאוד, אך קברניטי הפילהרמונית ובראשם זובין מהטה טוענים כי האולם "יבש" מדי בהשוואה לאולמות ידועים בחו"ל שהפילהרמונית התנסתה בהם בסיוריה.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ