מסיכות, רעשנים, שירים וערטולים

צפי סער
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
צפי סער

תיכף פורים, והנה אם ושמה רחל כ' צבעוני, תלמידה לתואר שני במגדר, שכמו הורים אחרים התגייסה לעזור לבתה לבחור תחפושת מוצלחת, נתקלה ב"קטלוג התחפושות הגדול", עלון פרסום שנשר לו מאיזה עיתון.

"מה אומר", כתבה לי, "הקטלוג אכן עשיר, צבעוני, איכותי (דפי כרום!) ומציע מגוון של תחפושות לבנים ולבנות: אבירים ומלכים (תכולי עיניים, כמובן), פיות ונסיכות (זהובות שיער, כמובן) ועוד מבחר מרשים. בחירה קשה. אולי מלכת הלבבות? כלה חלומית? ואולי לשוטרת סקסית? נהגת מרוצים סקסית? חיילת סקסית? נזירה סקסית?! הלו, מה קורה פה? איך לא שמתי לב שעברתי מקטלוג תחפושות צבעוני לחוברת פורנו רך?"

עוד אנחנו מוחות על כך שכל אשה מוכ-ר-חה להיות סקסית, על פי אמות מידה שקובעים גברים כמובן, מתברר שמדובר לא רק בכל אשה אלא גם בכל בת. בכל יום ושעה כולל שבת. ובאמת, למה לחכות עם הסקסיות לגיל 18 או 17, אם אפשר כבר בגיל 8 להיות, נאמר, סנטה קלאוס בסטרפלס וחצאית מיני מינימליים?

חשוב, ולא מיותר, להזכיר שההתנגדות לגילויים סקסיסטיים כאלה אינה נובעת חלילה ממוסרנות. כפי שחשוב לשוב ולהדגיש את ההבדלים בין המניעים של חרדים להתנגדות לפורנוגרפיה לבין אלה של פמיניסטיות. פמיניזם אינו מתנגד לסקס, להיפך: הוא בעד שחרור וביטוי חופשי של כל אדם מכל מגדר, גם בסקס. לעומת זאת הוא נגד ניצול מיני, השכיח כל כך ולובש צורות רבות מספור.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ