ליה פן

על רקע הסערה הציבורית שניצתה בשבוע שעבר בעקבות דבריו של יהורם גאון, לפיהם המוזיקה המזרחית העכשווית היא "זבל שהשטן לא ברא", ישיק ערוץ 24 חודש שידורים שמיועד לקירוב לבבות בין מוזיקה ים תיכונית לרוק ישראלי.

לעיתון "הארץ" נודע כי את חודש השידורים, שייערך באפריל בשם "מזרח-מערב", תוביל תוכנית ראיונות חדשה אשר תפגיש בין אמני רוק לאמני מוזיקה ים תיכונית, לשיחה על מצב המוזיקה בישראל, השפעות ושורשים. כמו כן, יבצעו הזמרים עיבודים חדשים אחד ללהיטיו של האחר. ערוץ 24 נמצא בימים אלה במגעים עם חברת התקליטים NMC, שהוציאה לאחרונה את פרויקט "שני צדדים למטבע", במסגרתו זמרים משני הז'אנרים ביצעו זה את שירו של זה, על מנת ליצור שיתוף פעולה בחודש השידורים.

במקביל פונה הערוץ לאמנים נוספים שייקחו חלק בפרויקט, במהלכו ישודרו תוכניות בסגנון מצעדי "ראש בראש" והגשות קליפים על ידי אמנים שיערכו את השירים האהובים עליהם מהצד השני של המתרס. נירית וייס, העורכת הראשית של 24, אישרה את הדברים ומסרה: "אנו גאים לעמוד בראש פרויקט זה ומאמינים שזו המתכונת למוזיקה ישראלית במיטבה. אנו מקווים כי הידברות בין האמנים תיצור שיח חדש בו כל צד ילמד מהצלחותיו וניסיונו של השני".

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ