מה אורך החיים של תכשירי האיפור?

סדרות טיפוח לבנות 30 פלוס. כמה מבצעים וניחוחות חדשים

דורית לנדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דורית לנדס

רק כשעמדה נסיינית המדור להשליך את אריזת הקרטון של תוחם העיניים החדש מתוצרת דיור, נוכחה כי מעל הפתקית בעברית (שהיבואנים חייבים על פי תקנות משרד הבריאות להצמיד למוצרים כדי להבהיר את אופן השימוש במוצר ללקוחות המקומיים) הודבקה פתקית עגולה קטנה ועליה נקוב תאריך תפוגה - אוקטובר 2012. היא תרה אחר משך השימוש המומלץ על ידי היצרנית, שמיוצג בדרך כלל על ידי אייקון מוכר - פחית שהמכסה שלה מורם ומעליה ספרות שמציינות את מספר החודשים מתחילת השימוש במוצר ועד לתפוגתו המומלצת. אלא שהיצרנית לא ציינה זאת בשום מקום.

בשונה ממסקריות, שהן ככל הנראה תכשירי האיפור הרגישים ביותר - בגלל הסביבה הרטובה של הסיבים והצבע והמברשת שמגיחה וחוזרת פנימה - ועליהן נקבע תאריך תפוגה בן שישה חודשים, תאריכי התפוגה המומלצים על ידי היצרניות לתכשירי איפור הם 18 או 24 חודשים מיום תחילת השימוש.

בעבר היה מקובל לחשוב שעפרונות התיחום "מזדקנים" פחות, מכיוון שמחדדים אותם לעתים מזומנות כך שהם "מתחדשים" לכאורה. אבל הקרבה לעיניים מחייבת זהירות יתרה: גם עפרונות תוחמי עיניים, כל שכן האייליינרים הנוזליים, עלולים להתמוסס ולחדור לתוך העין, ואז כל שפשוף עלול לגרור זיהום.

נסיינית המדור זכרה שמשך השימוש המומלץ לעיפרון תיחום של יצרנית צרפתית אחרת, איב סן לורן, הוא שישה חודשים - אלא שתאריך התפוגה לעיפרון מתוצרת דיור נוסף ככל הנראה עם הרישוי בארץ, לדרישתו של משרד הבריאות. קרוב לוודאי שהתקן האירופי עדיין לא דורש מהיצרניות להוסיף תאריך תפוגה לעפרונות תיחום, אבל מוטב למתאפרות להימנע מלהשתמש בהם לאחר כשנה.

הכל זהב

לסדרת "גולד" (ג'ייד) המיועדת לנשים בוגרות יתרונות רבים: המרקם נעים, הקרמים, כלשונה של נסיינית המדור, כבת 65 "מלטפים את העור, נספגים היטב ומוסיפים לעור בוהק נאה", הם נטולי פארבנים ועל כל אלה מחירם סביר.

שמה של הסדרה לא נגזר מגיל הזהב חלילה אלא לציין כי המתכת האצילה הזאת, או ליתר דיוק, חלקיקים זערוריים שלה, הם בין המרכיבים. בהודעה לעיתונות נכתב כי הזהב מסייע בהולכת המרכיבים הפעילים, אך למעשה הוא יעיל לא פחות בסילוק חומרים רעילים. אלה חודרים לעור מעצם היותו חשוף לנזקי הסביבה, וגורמים להאצת הזדקנותו. לדברי היצרנית בין המרכיבים הנוספים חלבון, שממריץ את ייצור הקולגן, תמצית מיקרו אצות וחומצה היאלורונית עתירת לחות, וגם אבקה של אבני חן בהן אמתיסט, הלא היא האחלמה, וכן מלכיט שתורם למיצוק העור.

בתחילה הופיעו קרם היום וקרם הלילה ובהמשך נוספו הסרום וקרם העיניים. נסיינית המדור חשה כי הסרום משדרג את פעולת הקרמים ("העור חלק יותר, ואני מקבלת מחמאות רבות"). קרם העיניים ראוי לציון מיוחד: הוא עשיר אך נספג היטב, והשפעתו נמשכת שעות רבות. מחיר הסרום החדיש - 300 שקל ל-30 מ"ל, קרם היום עם מסנן קרינה בעל מקדם הגנה מס' 15 - 280 שקל ל-50 מ"ל, קרם לילה - 300 שקל ל-50 מ"ל, קרם עיניים - 250 שקל ל-30 מ"ל.

תכשירי "סקין תרפי" (לנקסטר) מיועדים לשיפור מראהו של העור לאחר גיל 30. זו הגדרה די רופפת - היכן מסתיים הגיל שמתחיל אחרי 30? ניסיונן של כחמש נסייניות מצביע על כך שנשים שעדיין לא מלאו להן 45 היו מרוצות מהתכשירים, בשונה מהבוגרות יותר, שללא קשר לסוג העור, לא היו מרוצות.

לדברי היצרנית, ייחודם של תכשירי הסדרה בכך שהם מאפשרים אספקת חמצן משופרת אך מבוקרת כדי לוודא שתהא לעור כמות מספקת לחילוף החומרים, אך שזו לא תגיע לשיעור שמגביר את הרדיקלים החופשיים, בעזרת "מוליך חכם". במרכיבי התכשירים תרכובת הפועלת נגד חמצון העור ובה תה ירוק, קפה ירוק, אנג'ליקה, ויטמין E, גינקו בילובה, וקליפת תפוז מר, לצידם גם תמצית אבטיח לשימור הלחות. מרקמם של התכשירים ענוג, הם מכילים פיגמנט בוהק, יש להם גם ניחוח לימוני נעים.

"סקין תרפי פלואיד קונסנטרייט" שמרקמו קל מתאים במיוחד לשעות היום (אפשר להשתמש בו בפני עצמו או מתחת לקרם); "מויסצ'רייזינג ג'ל קרם" שרמת הלחות שבו גבוהה יותר נועד ליום או ללילה או לשניהם גם יחד; "מויסצ'רייזינג ריץ' קרים" הוא קרם לחות עשיר, לעור רגיל עד יבש, מועשר בחמאת שיי, ומכיל מרקם של שילוב מים בשמן, ואף הוא מתאים ליום וללילה. מחירם של כל הקרמים זהה: 400 שקל ל-50 מ"ל. בסדרה גם תכשיר מצוין להגנה משמש, "סקין תרפי דיי שילד" עם מקדם הגנה מס' 30 שנועד להימשח מעל קרם היום (רצוי לא להניח מעליו תכשיר מייקאפ מכיוון שכך מבטלים את תפקודו של מסנן הקרינה). במהלך היום אפשר למשוח שכבה נוספת של קרם. ניתן להשתמש בו מעל לכל קרם 280 שקל ל-30 מ"ל. תכשירי לנקסטר נמכרים ברשת סופרפארם בלבד. *

מבצעים

מבצע ההנחות של רשת אפריל חוזר, והפעם הוא חל על מוצרי הטיפוח של המותגים לנקום, איב סן לורן, לה פריירי, שיסיידו, גרלן, סיסלי, דקלאור, קריטה, ז'אן פיוברט, סטנדל, מיוראד ווג'טבל גרדן: על המוצר הראשון - הנחה בת 30%, השני - 35%, והשלישי - 40%.

זו הזדמנות מצוינת להצטייד באחדים מהמוצרים המוצלחים של היצרניות הללו, כמו למשל קרם יום וקרם לילה מסדרת "איקס.אל" (שיסיידו) לנשים לא-צעירות, סדרת הקוויאר (לה פריירי); הסרומים "פרמטה גלובאל" (סיסלי) ו"אביי רויאל" (גרלן); תכשירי הלחות מתוצרת סיסלי, סטנדל, מיוראד, וג'טבל גרדן; הקרמים לעיניים מסדרות "סלולאר" (לה פריירי), "אבסולו" (לנקום) ו"בנפיאנס" שמפיגים בהצלחה תחושת יובש ומשקמים קמטים; תכשירי הפילינג המעודנים מתוצרת פיוברט, סטנדל ומיוראד; תכשירים להסרת איפור עיניים מתוצרת לנקום, סיסלי, סטנדל. ברשת אפריל עד סוף החודש.

בשמים חדשים

"ויווארה" הוא שם הבושם הוותיק שנוצר בבית האופנה של אמיליו פוצ'י בשנות ה-70, ולגרסה הנוכחית נקרא "ויווארה ואריאציוני אקווה 330". לדברי היבואנית הוא מרמז על הים וימי השמש שיבואו. הניחוח פרחוני-קל ובמרכיבים סיגליות ומושק. הבקבוק נאה ומיוחד, מופיעים עליו הצבעים והמוטיבים האופייניים של פוצ'י. או-דה-טואלט, 50 מ"ל - 370 שקל; בתקופת ההשקה יימכר בהנחה של 25% (להשיג בחלק מסניפי הרשתות).

גם פני הזוג "ברברי ספורט אייס" אל החום והקיץ והניחוח קל, לא מתוק בכלל. השילוב של מנדרינה וזנגוויל, מגנוליה ופריחת תפוז, מושק וארז הניב שובל לימוני-צונן בבושם לאשה. הניחוח לגבר לא דומה לבושמי גברים אחרים, אף שהמרכיבים אופייניים לריחות ?גבריים' - לימון, זנגוויל, עצים ומושק. הבקבוקים והאריזות זהים, לאשה אפור ולבן ולגבר שחור ולבן, קו נקי אך לא מרשים. גם המחיר זהה - 441 שקל ל-75 מ"ל או-דה-טואלט.

"מון ז'סמין נואר" (בולגרי) הוא גרסה חדשה ל"ז'סמין נואר". למיני יסמין שונים הוסיפו ניחוחות עצים וכן פאטשולי ומושק והתוצאה היא בושם עז, שיש בו כעין איזון בין המתק הפרחוני לבין התו התבליני, ואינו נמוג במהרה. לבקבוק הקלאסי של "ז'סמין נואר" נוספו כמה גיוונים קלים, והבקבוק המאסיבי והשקוף מודגש על ידי הפקק המוזהב. או-דה-פרפם, 50 מ"ל - 530 שקל, 75 מ"ל - 680 שקל.

"אמבר" (דל פוזו) הוא בושם פרחוני-מתובלן שבין מרכיביו איריס, אדמונית, הדרים, תה ירוק, ענבר, ארז ומרווה. הבקבוק כתום-שחום כמו ענבר. היבואנית מדגישה את האסתטיקה האיכותית ואת הקפדנות של דל פוזו, אך נראה שזו לא חילחלה לתרגום לאנגלית של ההודעה לעיתונות, הכתובה ספרדית במקור, שעל פיה "ההרואין של אמבר הוא אשה" - סתם בלבול איכותי-קפדני בין הרואין ("heroin") לבין גיבורה ("heroine"). או-דה-טואלט, עכשיו במחירי השקה, 50 מ"ל - 200 שקל (במקום 350), 100 מ"ל - 250 שקל (במקום 450).

"גולד בוקה" (רוברטו ורינו) מציע ניחוח ענוג של רקפות, עלי סיגליות, פרחים לבנים, וניל, פאטשולי ומושק. גם זו גרסה מחודשת, והפעם לבושם "גולד" שהופיע אשתקד; הבקבוק זהה לזה של הגרסה הקודמת. או-דה-פרפם במחירי השקה - 50 מ"ל: 150 שקל (במקום 350), 90 מ"ל: 200 שקל (במקום 450).

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ