בוב גלדוף יבוא לארץ לקבלת תואר דוקטור של כבוד מאוני' בן גוריון

גלדוף יקבל תואר דוקטור של כבוד מטעם אוניברסיטת בן גוריון, על "שילוב קריירה מוזיקלית מצליחה עם פעילות חברתית ענפה"

ליה פן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליה פן

המוזיקאי האירי וכוכב הסרט "החומה", סר בוב גלדוף, יבוא לישראל לקבל תואר דוקטור של כבוד מטעם אוניברסיטת בן גוריון, על "שילוב קריירה מוזיקלית מצליחה עם פעילות חברתית ענפה לגיוס כספים והעלאת המודעות לנושא הרעב באפריקה". גלדוף יקבל את התואר בטקס שייערך ב-30 במאי, ויבוא לארץ יום לפני כדי להשתתף בכנס "מעורבות ישראלית באפריקה".

גלדוף, בן 59, החל את דרכו המוזיקלית כסולן להקת "בומטאון ראטס" בסוף שנות השבעים. כשהלהקה התפרקה, באמצע שנות השמונים, הוא פנה לקריירת סולו. ב-1985 יזם המוזיקאי את מופע ההתרמה "Live Aid" וגייס באמצעותו 150 מיליון ליש"ט למען אפריקה. היוזמה זיכתה אותו בתואר אבירות לשם כבוד ובמועמדות לפרס נובל. המופע גם הוליד את השיר שהפך להמנון המאבק ברעב באפריקה "Do They Know It's Christmas?" .

למרות הצלחת המופע, היוזמה עוררה גם ביקורת על גלדוף. כמה מהארגונים האתיופיים שקיבלו את כספי המופע היו בהשפעה או בשליטה של משטרים צבאיים קומוניסטיים. לטענת עיתונאים מסוימים, גלדוף תרם למעשה למבצעי עקירה של כפרים שלמים - 600 אלף איכרים נעקרו מבתיהם בצפון המדינה, ושלושה מיליונים נוספים נאלצו לחיות בכפרים שבנתה הממשלה. מספר המתים במאורעות אלו בלבד מוערך בין 50 ל-100 אלף נפש. למרות ההאשמות, גלדוף ערך שוב אירוע דומה בשם "8 Live" ב-2005, שהתקיים ב-8 מדינות.

בראיון שהעניק גלדוף באחרונה ל"גרדיאן" אמר בהקשר הזה "אז מה עושים? לזנוח את האנשים שאתה מטפל בהם? כדי שהארגונים הכורעים ממילא תחת העומס יצטרכו לטפל בשארית? זו היתה נטישה מבישה לגמרי של חובותיהם. או שהם ארגון הומניטרי, או שלא".

על אף שגלדוף ממשיך ליצור מוזיקה, ואף הוציא באחרונה אלבום בשם "How to Compose Popular Songs That Will Sell" , התקשורת מתעניינת בעיקר בפעילותו הפילנתרופית ובעסקיו המשגשגים. ב-2008, לדוגמה, הכניסה חברת התקשורת שלו, "Ten Alps", יותר מ-80 מיליון ליש"ט ואילו באחת מהביקורות על אלבומו האחרון נכתב: "בכל זאת, נחמד שיש לו תחביב".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ