בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

קונצרטים

תגובות

מוסיקה קאמרית באילת. הפסטיבל הבינלאומי בעיצומו, ויימשך עד מוצאי שבת, עם קונצרטים ווקאליים וקאמריים בכיכובם של אמנים מחו"ל ומישראל. המופעים מתקיימים באולם תיאטראות אילת. להלן מקצתם, בפירוט חלקי:

היום ב-11:00 בבוקר: תחרות פסנתרנים (נגנים שמשתלמים באילת בהדרכת האמנים הבוגרים). הערב: קונצרט בהשתתפות הזוכים בתחרות.

מחר ב-17:00: נגן הקלרינט אנתוני פיי והרביעייה הירושלמית. במרכז: החמישייה של ברהמס.

מחר בערב: הרביעייה הירושלמית עם צ'לן נוסף, בחמישייה אופוס 111 של ברהמס. ביום שישי בערב: רסיטל לפסנתר של דיאן לאסיץ' (שוברט, רחמנינוב). בשבת ב-11:00 בבוקר: מצעד יצירות וירטואוזיות.

בשבת ב-17:00: מופע פלמנקו (רקדנים וזמרים).

במוצאי שבת: ה"יוהנס פסיון" של באך בביצוע "קונסורט גבריאלי" מאנגליה בניצוח פול מקריש.

עוד פרטים, באתר

festival.com-www.eilat

הפילהרמונית הישראלית. מנצח: יואב תלמי. סולנים: הכנר יוליאן רחלין והאקורדיוניסט איתן שפירא. התוכנית: אלגיה לכלי קשת, תוף דוד ואקורדיון מאת תלמי, הקונצ'רטו לכינור מס' 5 של מוצרט והסימפוניה מס' 5 של שוסטקוביץ'. ביום שישי ב-11:00 (בלי שוסטקוביץ'), וגם ביום שישי ב-14:00 ובמוצאי שבת, בהיכל התרבות בתל אביב. בתוכנית שונה עם אותם אמנים יבוצעו הסימפוניה מס' 29 של מוצרט והקונצ'רטו הנ"ל לכינור, אף זאת בהיכל התרבות.

באך בירושלים. ציפיות גבוהות: המקהלה המצוינת של האקדמיה למוסיקה בירושלים, בניצוח סטנלי ספרבר, עם קבוצת נגנים מצומצמת, תבצע את המוטט "ישו שמחתי" ואת הקנטטה מס' 106 ("אקטוס טרגיקוס"). הערב ב-20:00 באולם וייז בבירה (גבעת רם).

באך עם קאוקן. גם אירוע באכי זה מעורר ציפיות גבוהות: המנצח הבלגי הוותיק זיגיסוולד קאוקן יבצע עם "סולני באך הישראלים" את ה"יוהנס פסיון" של באך. היצירה תבוצע בפי שמונה זמרים בלבד (בלי מקהלה במובן המקובל). מחר וגם במוצאי שבת במרכז ענב בתל אביב, ביום ראשון בכנסיית דורמיציון בירושלים, ביום שישי ב-20:00 בכנסיית סנט ג'ון בחיפה.

הסימפונית ירושלים. מנצח: ריינהרד זיפר (גרמניה). סולן: הצ'לן הצעיר תומאס ימניק (צ'כיה). התוכנית: הקונצ'רטו לצ'לו של דבוז'ק והסימפוניה של סזאר פראנק. הערב בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה, מחר (הפעם ב-20:00) באולם הנרי קראון בירושלים.

הסימפונית ראשון לציון. מנצח וכנר סולן: שלמה מינץ. התוכנית: קונצ'רטו לארבעה כינורות מאת ויוואלדי (מינץ ועוד שלושה כנרים צעירים), הקונצ'רטו של מנדלסון (מינץ), הסימפוניה מס' 1 של שוסטקוביץ'. מחר וגם במוצאי שבת וביום שני בהיכל התרבות של ראשון לציון; ביום ראשון ב-20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

הקאמרית הישראלית (1). מנצח: רוברטו פטרנוסטרו. סולנית: זמרת הסופרן שרון רוסטורף, בשירים מתוך "קרן הפלאים של הנער" מאת מאהלר. עוד בתוכנית, סימפוניית "יופיטר" של מוצרט. הערב ומחר במוזיאון ת"א.

הקאמרית הישראלית (2). מנצח: רונן בורשבסקי. משתתפים: קבוצת זמרים בתפקידי סולו ובהם הסופרן אינס מסאלחה. התוכנית: הרקוויאם של פורה ומיסה סנטה צ'צ'יליה של גונו. ביום שלישי באולם הנרי קראון בירושלים.

באך באבו-גוש. שרון רוסטורף תשיר עם נגני אנסמבל בארוקדה ועם חצוצרן סולן (יובל שפירא) את הקנטטה מס' 51 ("הריעו לאלוהים בכל הארצות") ויבוצע גם הקונצ'רטו הברנדנבורגי החמישי. בשבת ב-12:00 בכנסייה הגדולה על ההר.

מבחר באכי. משתתפים קשתנים ובהם הצ'לנית אורית מסר והצ'מבלנית יוכבד שוורץ. התוכנית: קפריצ'ו "הפרידה מהאח האהוב", מחולות אחדים מתוך סוויטה לצ'לו וקטעים מתוך "המחברת של אנה מגדלנה". ביום שלישי באולם דור לדור במעלות.

תזמורת סינפוניייטה. מנצח: פיליפ בנדר (צרפת) והחלילנים מתיאס ציגלר (שווייץ) ושרה פיטלינג. בתוכנית: יצירה שבה מנגן הסולן בחלילים רבים, מאת בנימין יוסופוב, פנטסיה לשני חלילים מאת דופלר בעיבוד אורי ברנר, על נושאים מתוך "ריגולטו", והסימפוניה של ביזה. במוצאי שבת וביום שני בהיכל אמנויות הבמה בבאר שבע.

שישיית "קונצ'רטנטה". חברי ההרכב האורח הם ארבעה קשתנים אמריקאים ואתם הכנר אתי שפירא (ישראלי שבסיסו בארה"ב) והצ'לן צבי פלסר. בתוכנית: עיבוד לסימפוניה קונצרטית של היידן, יצירה מאת שולמית רן, "זיכרונות מפירנצה" של צ'ייקובסקי ו"קפריצ'ו" של שטראוס. במוצאי שבת באולם רפפורט בחיפה, ביום שלישי במוזיאון תל אביב.

קלרינטים ומיתרים. שני הקלרינטיסטים התאומים לבית גורפינקל יצטרפו לסירוגין לקשתני "הרביעייה הפילהרמונית" (כנר ראשון איליה קונובלוב), לביצוע חמישיות הקלרינט של מוצרט וברהמס. בשבת ב-11:11 במועדון צוותא בתל אביב.

צהריים בראשון לציון. קונצרט קאמרי מסקרן בהשתתפות נגנים רבים, חברי התזמורת הסימפונית ראשון לציון, עם הזמרת קארין הוכמן, הוויולן גיא בן-ציוני והפסנתרן נועם גרינברג. יצירות מאת ברהמס (סונטה לוויולה, שירים), פולנק (השישייה) וגובאידולינה. ביום שישי ב-13:00 בהיכל התרבות של ראשון לציון.

בארוק בבוקר. משתתפי קונצרט שחרית זה הם הזמרת ענת עדרי, עם סיון זליקוב בכינור, טליה ארדל בצ'לו ואלון שריאל בלאוטה. התוכנית: ממונטוורדי עד ויוואלדי. בשבת ב-11:00 במרכז עדן תמיר (טארג) בעין כרם, ירושלים.

מוצרט בכלים ובקולות. מרצה: הפסנתרן תומר לב. מנגנים: תומר לב, עם תלמידי כלי קשת מצטיינים ועם זמרים מצטיינים מבית הספר בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב. במרכז האירוע: רביעיית הפסנתר בסול מינור, לצד אריות וקטעי אנסמבל מתוך האופרות "נישואי פיגארו" ו"דון ג'ובאני". מחר ב-19:30 באולם קלרמונט, שם.

מוסיקה ישראלית. נגנים צעירים מצטיינים (כנרים ופסנתרנים) וגם מיכל טל בפסנתר ונתאי צרי בכינור, יבצעו (בהרכבים שונים) יצירות מאת מיכאל וולפה, יחזקאל בראון, יהויכין סטוצ'בסקי, שולמית רן, בועז בן-משה, יוסף טל ומשה זורמן. במוצאי שבת באולם הספרייה ע"ש בלומנטל בתל אביב.

מוסיקה מודרנית. אורח מארצות הברית, המלחין רוס באואר, ירצה על יצירותיו, ב-19:00. נגינה מיצירותיו ומיצירות ליגטי, אריק שפירא, הדסה פארי ויוסף ברדנשווילי, בידי נגני אנסמבל "מיתר", תהיה ב-20:30. במוצאי שבת באולפן התיבה ביפו.

קאמרי עם רחלין. הכנר האורח יוליאן רחלין יצטרף לקשתנים ולהקלרניטן רון זלקה, כולם חברי הפילהרמונית. במרכז הקונצרט: חמישיית הקלרינט של ברהמס. בשבת ב-17:00 במוזיאון תל אביב.

מקהלת "אנקור". קונצרט שחרית ובו תבצע מקהלת הנערות "אנקור" בניצוח דפנה בן-יוחנן את הרקוויאם של פורה, לצד מוטטים של מנדלסון. בשבת ב-11:30 בכנסייה האנגליקנית ברמלה.

האנדלוסית החדשה. תזמורת זו, הפועלת בעזרת עיריית אשקלון, מופיעה הפעם עם הפייטנים חיים ומשה לוק (אב ובן). ביום שני בהיכל התרבות של יבנה.

ברהמס וליגטי. שלישיית הקרן של ברהמס ושלישייה לאותו הרכב מאת גיירגי ליגטי יבצעו שרון פולק, עם הפסנתרנית בתיה מורביץ והכנר גנריך גופין. ביום שישי ב-21:00 בבית זק-עציון בתל אביב. טל' 6023958-03.

לילדים. אירוע משותף לתזמורת קאמרטה ולמקהלת "מורן". מנצח: ניר ברנד. ינוגנו קטעים מתוך יצירות פופולריות וגם שירים עבריים, בליווי פסנתר. ביום שלישי ב-17:30 בקיבוץ כברי.

מבט על ואגנר. המבקרת אורה בינור תרצה, עם הדגמות מוקלטות. מחר ב-17:30 באולם הספרייה ע"ש בלומנטל בת"א.



הכנר והמנצח שלמה מינץ. מנדלסון ושוסטקוביץ' עם הסימפונית ראשון לציון


הצ'לן תומס ימניק. דבוז'ק עם התזמורת הסימפונית ירושלים



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו