בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תערוכות חדשות

תגובות

חמישי

הגלריה של בצלאל בתל אביב (סלמה 60). "קזינו איילון מס' 2", אירוע שיחל ב-20:00, יכלול משחקי הימורים שבהם יוחלף כסף ביצירות אמנות. באירוע, שאצרה הדס קידר, ישתתפו 40 אמנים מתחומים שונים, בהם עדו בר אל, אוהד מילשטיין, חיה רוקין, תום פורת ועפרה אייל גור אריה.

קארפור, המרכז הים תיכוני לאמנות עכשווית בחיפה (אליהו חכים 6). "בין האחרים", תערוכה קבוצתית בהשתתפות שש אמניות, תפתח את החלל החדש במקביל ליום עיון בנושא נשים יוצרות (שיחל ב-16:30). בתערוכה, שאצרו בלו סימיון פיינרו ואביטל בר-שי, יציגו בין השאר מרב הימן, אניסה אשקר והדס מועלם. ביום העיון ישתתפו ד"ר מירי גל עזר, יהודית מצקל ואחרות.

גלריה דביר ביפו (ניצנה 11). בחלל הגלריה ברחוב ביפו תיפתח הערב תערוכת יחיד של גיל יפמן, "בחזרה". במקביל, בחלל שברחוב נחום 11, תיפתח "תורת הקוונטים", תערוכת יחיד של משה מירסקי.

גלריה ארליך בתל אביב (ידידיה פרנקל 7). במקום תיפתח תערוכת מכירה חד פעמית שתימשך שלושה ימים ותכלול עבודות של צבי טולקובסקי, שי יחזקאלי, פנחס כהן-גן ועוד. הערב מ-17:00, מחר ובשבת בין 10:00 ל-14:00.

גלריה משרד בתל אביב (זמנהוף 6). במקום תיפתח התערוכה "יער אודם סגול", תערוכת ציורי שמן של דיאגו גולדפרב. גולדפרב, יליד בואנוס איירס, בחר לצייר פעמים רבות וריאציות חוזרות למקטע נוף מסוים ברמת הגולן. התערוכה מתמקדת בסדרה זו, ומדגישה את שינויי הצבעים בעבודתו של האמן.

גלריה טובה אוסמן בתל אביב (בן יהודה 100). "ערספואטית", תערוכתה של זמירה פורן ציון, המוקדשת לזכרה של ויקי שירן, תכלול רישומים וציורים הנעים בין ארוטיות וחוסר ריסון לאיפוק והקפדה.

גלריה אינדי בתל אביב (יהודה הלוי 57). "ארץ מובטחת", תערוכה משותפת של רנה ספרונוב וסשה אברמוביץ', תיפתח במקום ב-20:00. כחלק מסדרת תערוכות ה"בזק" של הגלריה, תוצג התערוכה במשך סוף השבוע הקרוב בלבד.

גלריה Apart.Art בתל אביב (השוק 42). "גיבורים מהכיס", תערוכת יחיד של נטשה בריליאנטובה, תיפתח במקום. את התערוכה, שתוצג עד 15 באפריל, אצרה רותם ריטוב.

בית האמנים ברחובות (הכרמל 4). "של"ם - לצאת מהבועה", תערוכה המסכמת פרויקט משותף של אמני העמותה לאמנות חזותית ברחובות עם אמנים בעלי נכויות, הנתמכים על ידי עמותת דן אבשלום, תיפתח במקום ותוצג עד 31 בחודש.

המוזיאון לאמנות המזרח הרחוק ברמת גן (חיבת ציון 18). במקום תיפתח התערוכה "בעירה פנימית" של הפסל היפאני נובויה ימגוצ'י. הפסל, יליד יפאן המתגורר בעין הוד מ-1991, יציג פסלי עץ ומתכת.

בית מאני בתל אביב (יהודה הלוי 36). במקום תיפתח "אור קיים", תערוכה משותפת לצלמים אורן יזרעאל ודניאל צ'צ'יק. בתערוכה יציג יזרעאל סדרת צילומים מההצגה "גטו של יהושע סובול, לצד צילומיו של צ'צ'יק את להקת בת שבע ואת איריס ארז בחזרותיהם.

נתיב המזלות ביפו העתיקה (כיכר קדומים 8). במקום תיפתח התערוכה "רשמי מסע", תערוכה קבוצתית שבה מציגים שמונה אמני קרמיקה: שמאי גיבש, זהרה הראל, רינה קמחי ואחרים.

שישי

תחנת רמלה לאמנות עכשווית (הזית 4). "אחד העם 90, רמלה 2011", תערוכה קבוצתית בהשתתפות 16 אמנים יוצאי הגלריה התל-אביבית פורצת הדרך, תיפתח במקום ב-12:00. בין השאר, יציגו את עבודותיהם מיכל שמיר, צביקה קנטור, עידית לבבי גבאי וראובן זהבי. ב-13:00 יוקרן סרטו של דוד וקשטיין, "שנות ה-80 באמנות הישראלית".

בית צרפת, קמפוס גבעת רם בירושלים. "אשה מסגרת", תערוכה קבוצתית בהשתתפות 50 אמנים, תיפתח במקום ב-12:00 לרגל שנת ה-100 ליום האשה הבינלאומי. בין השאר, יוצגו עבודותיהן של לריסה קופרשטיין, מלכה מהולל וציפי שיש.

הייטאצ' מקום לאמנות עכשווית בהרצליה פיתוח (מדינת היהודים 89 מגדל E). במקום תתקיים השקתו של חלל תצוגה חדש בשם Artenernative במקביל להצגתה של תערוכת מכירה בת יום אחד. בתערוכה, שתוצג בין 09:30 ל-14:00, יוצעו למכירה עבודותיהם של ערן שקין, ז'אק ז'אנו, זויה צ'רקסקי ואחרים.

בית גבריאל בכנרת. במקום תיפתח ב-11:30 התערוכה "כחול ים המים", שאצרה יעל ניצן, ובה עבודות של אילנה מאוטנר, אירית גרנצל, אלברט בן שימול ועוד.

שבת

הצימר בתל אביב (הגדוד העברי 5). במקום תוצג "Modern Mating Rituals", תערוכה של אמן הגרפיטי Zero Cents, שיצר בעבור החלל עבודה תלויית מקום. הפתיחה תתקיים ב-20:00.

גלריה ארטו בתל אביב (שלמה המלך 12). במקום תיפתח ב-17:00 התערוכה "ליצנים" של אורלי אפל, שבה יוצגו ציורי שמן אקריליק, פחם, פסטל ועוד.

גלריה אפרת בתל אביב (גורדון 21). במקום תיפתח ב-20:00 התערוכה "Nature Morte", תערוכת יחיד של יבגניה אומליינובסקי. את התערוכה אצר יאן ראוכוורגר.

גלריה קיבוץ ראש הנקרה. במקום תיפתח ב-11:30 תערוכתו של איציק אדיר, "זיכרונות ילדות מראש הנקרה". בתערוכה רישומים, ציורי אקוורל ודיו ואחרים, הנוגעים בנושאים הקשורים בזיכרונותיו של האמן; נופים, בעלי חיים, עירום ועוד.

שני

הגלריה לאמנות ישראלית במכללת אורנים, קרית טבעון.

"מודלים לשום דבר (ולהכל)", תערוכת יחיד של בילו בליך, תיפתח במקום כחלק מסדרת "שיחזורים". הפתיחה תתקיים ב-15:45.

שלישי

יפו 23 בירושלים (בניין הדואר, רח' יפו 23). "פרויקט ויליאם אשבלס", פרויקט-תערוכה וסדנה של האמן גבי קריכלי, ייפתח במקום ב-19:00. לאחר תהליך עבודה אינטנסיבי של עשרה ימים, תוצג בפתיחת התערוכה עבודה רב תחומית המתאימה למקום.

גלריה ברבור בירושלים (שיריזלי 6). אירוע "האזנות סתר" מס' 14 ייערך במקום ב-21:00, בהשתתפות יונתן אלבלק, רועי חרמון, ניתאי לוי ויהונתן יודקוביץ'.

הגלריה העירונית בבית אמני הרצליה (בן גוריון 7). "ליכטנשטיין במערה", תערוכת יחיד של הצייר יגאל ליכטנשטיין, תיפתח במקום ב-20:00. את התערוכה אצרה איסנה מאירוביץ' יעקב. בפתיחה תתקיים מכירת תרומה של עבודותיו.

אוניברסיטת בן גוריון בבאר שבע (אולם הסנאט ע"ש מינקוף). "אני רומני: ציר בוקרשט-תל אביב", תערוכה חדשה הבוחנת את הזהות הרומנית כפי שהיא באה לביטוי בעבודותיהם של 20 אמנים רומנים ו-20 אמנים ישראלים, תיפתח במקום ב-18:30. יקדים את אירוע הפתיחה כנס בנושא התערוכה, שיחל ב-09:00, בהשתתפות פרופ' חיים מאור, פרופ' דיויד ניומן, רעיה זומר טל ואחרים.

שיח גלריה

גלריה שלוש בת"א (מזא"ה 7) תארח מסיבה לרגל פתיחת התערוכה שתתקיים בה הערב, מ-20:00. בנוסף, יתקיים שיח גלריה עם האמנים ואוצר התערוכה ביום שישי ב-12:00. במרכז לאמנות עכשווית בת"א (קלישר 5) יתקיים ביום שישי ב-12:00 מפגש שיח עם עוז מלול, מעין שלף וסרג'יו אדלשטיין. בבית העיר בת"א (ביאליק 27) יתקיים ביום שישי ב-12:00 מפגש שיח עם המעצב דן ריזינגר. בגלריה נ&נ אמן בת"א (גורדון 26) יתקיים ביום שישי ב-12:00 שיח גלריה עם רעות פרסטר וסיגל ברקאי. בבית האמנים בת"א (אלחריזי 9) יתקיים ביום שישי ב-10:00 שיח גלריה עם האמנית שירה ריכטר והאוצרת ד"ר הדרה שפלן קצב. ב-12:00 יתקיים שיח עם אילת אבני וגלית סמל. בגלריה גרשטיין בת"א (בן יהודה 99) יתקיים בשבת ב-12:00 מפגש מסדרת "אמנות בספר", בנושא ספר הקומיקס "בראשית". ישתתפו: מישל קישקה, ד"ר יצחק בנימיני, אפרים סידון ועוד. בגלריה לאמנות ישראלית בקיבוץ כברי יתקיים בשבת ב-13:30 שיח גלריה עם טלי נבון. במשכן לאמנות בעין חרוד יתקיימו מפגשי קהל בתערוכות, ביום שישי ב-11:30 ובשבת ב-12:00. בגלריה ג'ולי מ. בת"א (בצלאל יפה 10) ייערך בשבת ב-12:00 שיח גלריה בהשתתפות מרב סודאי לרגל נעילת תערוכתה. במוזיאון פתח תקוה (ארלוזורוב 30) יתקיים בשבת ב-12:00 שיח גלריה בתערוכה "שש בש". במוזיאון ישראל בירושלים (רופין 11) תתקיים ביום שני ב-16:30 הרצאה של מירה לפידות בנושא אמנות עכשווית ברחבי מוזיאון ישראל. ביום שלישי ב-19:00 ייערך שיח גלריה בתערוכה "חדש בצילום" עם האוצרת יהודית קפלן. במוזיאון וילפריד (קיבוץ הזורע) יתקיים ביום שני מ-19:30 ערב הזדהות עם יפאן, שיכלול שיח גלריה והרצאות. בגלריה ע"ש רחל וישראל פולק בת"א (קלישר 5) תיערך ביום שני ב-20:00 הרצאה והקרנת וידיאו ארט של ניר עברון. ב"זוכרות" בת"א (אבן גבירול 61) יתקיים ביום שלישי ב-20:00 ערב עיון והקרנה של הסרט "חלון פלסטיני" של ערן טורבינר. בהשתתפות הבמאי ורנין ג'רייס. בתערוכה "צעצוע", המוצגת בהאנגר 22 בנמל ת"א, תתקיים ביום רביעי ב-20:30 שיחה עם הצלם אורי גרשוני.



אורן יזרעאל, מתוך ''גטו'', 2010. בית מאני בת''א


נובויה ימגוצ'י, ''ירח על מים שקטים'', 2002. המוזיאון לאמנות המזרח הרחוק בר''ג



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו