יופי | כשזרחה השמש

תכשירי לחות עם מסנני קרינה גבוהים, אוסף איפור אביבי במיוחד וכמה ניחוחות חדשים

דורית לנדס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
דורית לנדס

באחרונה נראה כי היצרניות והצרכניות משתדלות לשלב מסנן קרינה בעל מקדם הגנה גבוה - לא עוד 15 אלא 30 - בתכשירי טיפוח. נסייניות המדור, שיצאו בשבועות האחרונים אל השמש החזקה כחרדונים אחרי גשם, אישרו שמשיחתו של קרם לחות או תכשיר לחות המכיל מסנן בעל מקדם הגנה מס' 30 מונעת את תחושת הצלייה בשמש. עם זאת, ברור ששום מסנן קרינה לא יכול להוות הגנה מוחלטת מנזקי שמש, מה עוד שכוחו של מסנן הקרינה לא נמשך לאורך כל שעות היום.

שניים מהמוצרים החדשים הללו הם "סופר אקווה דיי" (גרלן) ו"אסנשל סי דיי קרים" (ד"ר מיוראד). "סופר אקווה דיי" (מסדרת "סופר אקווה סרום") הוא קרם יום מצוין, מתאים לעור רגיל נוטה ליובש וגם לעור יבש. המרקם קל, אך התכשיר מקנה תחושת לחלוח שאינה נעלמת במהירות; הגימור נעים, קטיפתי. היצרנית מדגישה את התרכובת המתבססת על ורד המדבר, ולדבריה התכשיר מצמצם גם את פגיעתם של הרדיקלים החופשיים. "סופר אקווה דיי" נתון בשפופרת ארוכה, נוחה לשימוש; הפיה הצרה מונעת התחמצנות והתפרקות החומר בטרם עת. המחיר: 480 שקל ל-40 מ"ל.

באותה סדרה של גרלן יש גם קרם ידיים "אנטי אייג'ינג" לחות אופטימלית - אבל מקדם ההגנה שלו רק מס' 15. מדוע? הרי הידיים חשופות למפגעים סביבתיים לא פחות מאשר הפנים! לדברי היצרנית התכשיר מגן על עור הידיים מפני היווצרות כתמי פיגמנטציה נוספים; אפשר להסיק מהניסוח כי הוא אינו ממגר את אלה הקיימים. חבל. 353 שקל ל-75 מ"ל.

קרם הלחות "אסנשל סי דיי קרים" (ד"ר מיוראד) המכיל מסנן קרינה ובו מקדם הגנה מס' 30 הוא תכשיר רב תכליתי מוצלח ובלי חוכמות. הוא מיועד לפנים, לצוואר ולמחשוף ונספג במהירות - אף שיש לו "גוף" - ולא מכתים. הקרם מכיל ויטמין C מרוכז (זהו פירוש המילה אסנשל באנגלית, ולא חיוני, כלשון התרגום הקלוקל לעברית). לדברי היצרנית נעשה שימוש בשלושה סוגים של ויטמין C מרוכז, יעיל ולא מתחמצן, אבל אם כך, מדוע גם התכשיר הזה לא מבטיח להרחיק את הכתמים הקיימים, שהרי בדרך כלל משתמשים לשם כך במרכיב הזה? גם התכשיר הזה נתון בשפופרת נוחה, 380 שקל ל-50 מ"ל.

דרך משקפיים סגולים

אוסף האביב שעוצב על ידי לנקום שופע צבעים רכים, בהירים ורומנטיים. הצבע המגדיר, המופיע בואריאציות אחדות, הוא סגול רך (ומכאן שמו של האוסף, "אולטרה לאבאנד", כצבע האזוביון, הלא הוא לבנדר), ואת התמונה מסביבו משלימים ורודים, כסופים וזהובים ענוגים. אפשר לומר שהתמונה המתקבלת היא שיא הרומנטיקה, אלמלא החליט מישהו מהאחראים על הפירסום ו/או יחסי הציבור של הסביבה לייחס אותה להשראת שנות ה-70, אך על כך בהמשך.

אחד הפריטים המרשימים באוסף הוא הסומק "בטרליי פיוור". צבעיו הוורדרדים הכסופים והוורדרדים בהירים מעוצבים כפרפר ועניבת פרפר (היצרנית מציינת ששני אלה הם מהסמלים ה'אגדיים' של שנות ה-70; מעניין - היינו שם, ולא ידענו); שיעור המרכיבים הטבעיים גבוה: 86% של אבקות מינרליות טהורות - 275 שקל.

הצלליות מופיעות ברביעיות וביחידות. שתי הרביעיות יפות מאוד, במרכזה של כל אחת סגלגל נאה ועימו שלושה גוונים נייטרליים; רביעייה מס' 60 הוגדרה "קרה" אף שיש בה זהב שנחשב בדרך כלל כתו חם, ואילו מס' 70 "חמה", למרות גוני הכסף. 268 שקל. לחלופין, אפשר לבחור צללית בודדת בצבע סגול, זהב או כסף (180 שקל), לדברי היצרנית זו אבקה דחוסה, אך היא כה חלקה שנסיינית המדור היתה בטוחה שהתכשיר קרמי.

להדגשת העיניים מוצעים אייליינר שמרקמו קרמי בצבע סגול-כחול, הנמשח במברשת דקה - 130 שקל, או עפרונות תיחום מוצלחים (לדברי היצרנית 94% ממרכיביהם הם טבעיים) בוורוד-בלרינה או סגול - 128 שקל.

הוורוד העדין חוזר גם בגוני השפתון המהודר "פרנץ' טאץ'" (הופיע בראשונה באוסף החורף): שלושה גוונים ורודים - ורוד בהיר, ורוד מודגש יותר וגם ורוד פטל (195 שקל האחד). הצבעים יפים, אך הנסייניות מציינות שהשפתון עמיד הרבה פחות מאשר השפתון התקני של לנקום.

צבעי הגלוסים בסדרת קולור פיבר גלוס (93% מהמרכיבים הם טבעיים) הם בז', ורדרד, וסגלגל - 135 שקל. הלכות בצבע סגול בהיר וכסף - 70 שקל. סדרת הלכות "לה ורני" זכתה לשבחים על עמידותה.

האם משהו מהנזכרים לעיל מזכיר במיוחד את "רוח" שנות ה-70? מדוע חייבים לחבר אוסף איפור - יצירה בפני עצמה - לאיזושהי השראה היסטורית שלא היתה ולא נבראה ולמכור לנו כל מיני עיוותים, שלא לומר הבלים, על אירועים ותקופות? שנות ה-70 הנפלאות היו אלה שבהן התחוללו מלחמת ההתשה, מלחמת יום כיפור, מלחמת וייטנאם, החמר רוז' הרסו את קמבודיה, באדר מיינהוף הפחידה את אירופה, ארגוני הטרור התחזקו, החלו חטיפות אוויריות - אנטבה, זוכרים? אבל בהודעה לעיתונות מדובר על "כבוד ושמירת הטבע שהופכים לפילוסופית חיים" - אם דברים אלה מופיעים גם בהודעה המקורית של היצרנית זה ממש מצחיק, מפני שאחד, ז'אן ז'אק רוסו דיבר על כך עוד במאה ה-18. האם המגמה היא למחוק את זיכרון ה-70 בדיסק הקשיח האישי ולהחליפו בזרנוקי אור סגולים? ג'ורג' אורוול ואלדוס האקסלי היו צוחקים . *

בשמים חדשים

לנשים: "DKNY ווימן אנרג'ייזינג" (דונה קארן) הוא ניחוח נמרץ, שופע הדרים, ודקה ועלי עגבניות ולצדם חבצלות מים, סחלבים ונרקיסים, וגם עץ לבנה. הבקבוק לבן-שקוף, דמוי גורד שחקים. או-דה-טואלט, 280 שקל ל-50 מ"ל, 370 שקל ל-100 מ"ל.

"ביונסה היט" הבושם החדש הנושא את שמה של הזמרת מיוצר על ידי יצרנית הבישום קוטי. הריח פרחוני-מתוק ומתובלן כתמיד ובמרכיבים מגנוליה, סחלב, מושק ואפרסק, שרף עצים, וניל אדום ופולי טונקה. הבקבוק אדום בחלקו התחתון והולך ונעשה זהוב בכיוון הצוואר הארוך והדק שלו. או-דה-פרפם, 50 מ"ל - 330 שקל, 100 מ"ל - 430 שקל.

"בוס אורנג' סנסט" (הוגו בוס) - הבקבוק הצהוב לבש כתום, כראוי לצבעי השקיעה, ובתוכו גרסה חדשה של הניחוח. לדברי היצרנית, הניחוח קליל יותר מאשר "בוס אורנג'" הראשון, אך הוא פרחוני-מתוק ומתובלן כתמיד. במרכיבים פסיפלורה, הדרים, טוברוז, אלגום. או-דה-טואלט, 50 מ"ל - 200 שקל, 75 מ"ל - 250 שקל.

קוטי מייצרת גם את הניחוח המהודר "וינטאג' מיוז" עליו חתומה קייט מוס. זהו ריח פרחוני-מתוק שבמרכיביו שזיפים, ריבס, סיגליות ואדמוניות וכן מושק וענבר. הבקבוק עשוי זכוכית עבה בצבע אדום-סגול. או-דה-טואלט, 50 מ"ל - 330 שקל. להשיג בסופרפארם, ניו פארם ובמשביר.

לגברים: השלישייה החדשה של לקוסט, "או דה לקוסט", מופיעה בשלושה ניחוחות ושלושה צבעים - לבן, כחול וירוק. הבושם הלבן מפיץ ריח קלאסי חזק - אשכולית, רוזמרין, הל, ארז ולבונה. הכחול חריף יותר, כיוון שלאשכולית נוספו מנטה, פאטשולי וריח אלונים. הירוק רענן-קלאסי: הדרים למיניהם, ורבנה, אזוביון, עלי סיגליות ועלי במבוק. גם נשים חובבות בשמים לא-מתוקים ייהנו מהניחוח הזה. הבקבוק אמור לדמות את החולצה המפורסמת שלקוסט מייצרת, העיצוב מינימליסטי, אך הלוגו של התנין נמצא בתוך הבקבוק. או-דה-טואלט, 100 מ"ל - 440 שקל.

לנשים ולגברים:

צמד הבשמים "אגו" לנשים ולגברים המיוצרים על ידי חברת שוורץ נושאים את שמו של אייל גולן - למה לא? במה הוא נופל מסלין דיון, למשל? אלה ניחוחות רעננים (כפי שהבטיח הזמר) ובמרכיבי הבושם לאשה אלגום, ארז, רוזמרין ומנטה, וכן מושק. בבושם לגבר תמציות הדרים ששולבו בוניל. הבקבוק זהה, מאורך וראשו מעוצב ממש כמיקרופון - בקבוק שחור לגבר, לבן לאשה. גם המחיר זהה, 200 שקל ל-100 מ"ל. בניגוד למקובל, היצרנית לא ציינה את מידת הריכוז של הבושם (אם זה או-דה-טואלט או או-דה-פרפם).

מתנה לחג

הצעה מיוחדת של לנקום לקראת פסח - אריזה המכילה מוצר אחד בגודל מלא (למעט החריג של "ז'ניפיק" תמיד יהיה זה הקרם ליום) ולצדו דוגמיות גדולות (בלשון הנקייה של משווקות הקוסמטיקה זהו "גודל מיוחד") של מוצרים תואמים מאותה סדרה - במחיר הקרם בלבד. זו אכן הזדמנות לבדוק אם שימוש בו-זמנית בכמה פריטים מאותה סדרה מייצר סינרגיה.

בהיצע: "ז'ניפיק" לגילאיות 30 פלוס - תמצית פעילה בגודל מלא (30 מ"ל), קרם יום וקרם לילה (כ"א 15 מ"ל) וקרם עיניים (5 מ"ל) ב-435 שקל. "רנרז'י מורפוליפט ראר" לשיקום עורן של בנות 40 פלוס - קרם יום בגודל מלא, קרם לילה (15 מ"ל) קרם עיניים וגם דוגמית של תמצית "ז'ניפיק" ב-535 שקל.

סדרת "רנרז'י ליפט וולומטרי" אמורה "להרים" את פניהן של גילאיות 40 פלוס - קרם יום, דוגמיות של קרם לילה, קרם עיניים ותמצית "ז'ניפיק" ב-565 שקל.

סדרת "אבסולו פרמיום" מכוונת לשקם את עורן של מי שעברו את ה-50. בסט קרם יום, דוגמיות של קרם לילה, קרם עיניים ותמצית "ז'ניפיק" ב-820 שקל.

גם "אבסולו פרשס סלז" נועד להמריץ את העור המתרופף בגיל 50 פלוס - ולצדו של הקרם ליום דוגמיות קרם לילה, קרם עיניים ותמצית "ז'ניפיק" ב-920 שקל.

הצעה אחרת של לנקום - סט המתמקד בקרם העיניים (תמיד 15 מ"ל) ולצידו מסיר האיפור "בי-פאסיל" (30 מ"ל), המסקרית "היפנוז פרשס סלז" בגרסה מוקטנת וכן עיפרון תוחם. הסט של "אבסולו פרשס סלז" עולה 565 שקל, "רנרז'י מורפוליפט ראר" - 390 שקל, ו"ז'ניפיק" - 320 שקל.

להשיג עד גמר המלאי בסופרפארם, המשביר, ניו פארם, אפריל ובפרפומריות.

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ