זהר דרומי

מיכאל הנדלזלץ - צרובה
מיכאל הנדלזלץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיכאל הנדלזלץ - צרובה
מיכאל הנדלזלץ

בעולם כולו, וגם בישראל יש מה שניתן לכנות "מחזמר נמס" (כמו קפה): לוקחים שירים של זמר או מלחין או להקה מפורסמים ומוסיפים להם או עלילה מופרכת שמקשרת ביניהם ("אבבא", "מרי לו", "מיקה שלי", "הלהקה"), או מספרים את חיי המלחין או הזמרת, אם הם טראגיים מספיק, ובעיקר אם הם נגמרים במוות ("עפרה", "מייק"). לקאמרי יש מזה ("לילה לא שקט") וגם מזה ("זהר", מחזמר חדש, להבדילו מאחד שכבר נכתב בעבר על ידי שמואל הספרי).

אני מהמר שהקאמרי לא היה מעלה את "זהר" כהפקה שכולה שלו, מחשש שפיינשמקרים כמוני יעקמו את האף. אז מיד אומר שמבחינות מסויימות "זהר", המזרחי כביכול (יהורם גאון, תאכל את הלב) הוא במובן מסויים אמיתי יותר מ"לילה לא שקט" האשכנזי כביכול. "זהר" יכול להתהדר בדן שפירא, הפעם בלי קביים, שיש לו כריזמה וקול ואיכות סליזית וכישרון שמתאימים עכשיו לדמותו של זוהר ארגוב הנאבק בסמים, כמו שהתאימו לדמותו של מייק ברנט הנאבק גם בצללי השואה ובסמים.

אבל הקאמרי מעלה את "זהר" כמעשה חברתי בשיתוף פעולה עם מתנ"ס שדרות, מיזם משותף שני אחרי "סלאח שבתי". כל הכבוד לכולם, אם כי אני מסרב להצטרף להתפעלות של במאי ההצגה משה קפטן מעצם העובדה שכל להקת הנגנים הטובה היא משדרות, כי כבר שמעתי בעבר על קובי אוז וטיפקס.

אם זאת היתה הצגה שכולה של הקאמרי הייתי יכול לדון בה ובערכיה כחלק ממה שהתיאטרון עושה לגופם. אילו זה היה מופע קהילתי בשדרות הייתי יכול להתפעל מהיכולות, במסגרתן. אבל כמו "סלאח שבתי" זה מתחיל כאירוע שמתוכנן כחד-פעמי בשדרות וגומר ברפרטואר הסדיר של התיאטרון. הייתי אומר שזה בלבול תחומים שמתחמק מיחס מקצועי מחמיר במסכה תרבותית, אבל עם "לילה לא שקט" הקאמרי ממילא קצת מבולבל. כן, יש גם "המלט" ו"אלוף הבונים". מה אני יודע. שיפרחו מאה פרחים בגינתם.

תיאטרון הקאמרי בשיתוף מתנ"ס שדרות מעלה את "זהר", מחזמר חדש מאת משה קפטן (שגם ביים) ודפנה אנגל. ניהול מוזיקלי: חגי אלקיים.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ