חברי להקת "משינה" לא באו להקרנת הסרט המתעד את עבודתם

הסרט "המכונה" חושף את פועלה של הלהקה בשנים האחרונות, ומתעד בין היתר את היחסים המורכבים בין חברי הלהקה

ליה פן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ליה פן

רוב חברי להקת "משינה", המככבים בסרט תיעודי חדש של הבמאית אלה בלוך, לא הופיעו אמש להקרנת הבכורה של הסרט "המכונה" באולמות "יס פלאנט" ברמת גן. נציג הלהקה היחיד באירוע היה המתופף איגי דיין - סולן הלהקה יובל בנאי, הגיטריסט שלומי ברכה, המתופף מייקל בנסון והקלידן אבנר חודורוב בחרו שלא לבוא.

הסרט "המכונה" חושף את פועלה של הלהקה בשנים האחרונות, ומתעד בין היתר את היחסים המורכבים בין חברי הלהקה, שכוללים גם ויכוחים והתנצחויות.

דיין, הנציג הבודד, אמר אמש: "אני רוצה לצטט את שלומי ברכה שאמר לא מזמן שכשעושים סרט תיעודי על שימפנזות ביער, לא שואלים אותן אחר כך מה הן חשבו על הסרט. אני לא חושב שאני יכול לומר שאהבתי את הסרט, ואני גם לא מתכוון לעשות זאת. ללהקה יש פנים, הווי וערכים שלא באים לידי ביטוי בסרט. אני לא יודע אם מבחירה, עריכה או פשוט בגלל שלא הצגנו את הדברים האלה לפני המצלמה. הסרט הוא הצצה מסוימת לתוך פן מסוים בתקופה מסוימת בחיי הלהקה וככזה הוא עשוי לתת תשובה די מדויקת".

מלבד התקשורת בין חברי הלהקה, הסרט זכה גם לכותרות בשל ההתבטאות של בנאי נגד המוזיקה המזרחית, אותה כינה בסרט "מסופלסת". דיין אמר בתגובה שהוא "לא יכול לגבות או להוריד מהערך של האמירה שלו", והוסיף כי "יש רגעים שאנשים מתנהגים קצת אחרת מול המצלמות, ולדעתי זה היה רגע כזה. אמרתי את זה ליובל וראיתי שהוא לא ממהר להסתייג, אז יש מצב שזה מה שהוא חושב".

דיין הוסיף כי הוא חושב שהלהקה איפשרה לבמאית "לעשות את הסרט הזה עלינו. אפשרנו את הצילומים לא כטובה, אלא כי חשבנו שכלהקה היינו רוצים שיהיו דברים מצולמים שלנו שחורגים מההומור הפנימי והבדיחות שאנחנו גולשים אליהן תמיד בראיונות". דיין הסביר שהוא בא להקרנה כדי לכבד את במאית הסרט. "יובל אמר לי היום ?הלוואי והיו עוד שישה סרטים כאלה, אבל אחרים, על משינה. אז אולי היינו זוכים לקבל את התיעוד של הדבר הזה'".

הבמאית אלה בלוך אמרה בתגובה שהיא "מבינה אותם ואנחנו ביחסים מאוד טובים. הסיטואציות האלה קצת קשות לפעמים. הייתי מאוד שמחה אם הם היו מגיעים אבל הכל בסדר. אני מרגישה שעשיתי את עבודתי נאמנה".

המנהל העסקי של הלהקה, הסוכן בועז בן ציון, מסר בתגובה: "זה מה שהם החליטו וזה מה שהם עשו. איגי היה נציג של הלהקה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ