בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

קונצרטים

תגובות

הפילהרמונית הישראלית. מנצח: יואב תלמי. סולן: הכנר יוליאן רחלין. התוכנית: הסימפוניה מס' 29 של מוצרט לצד הקונצ'רטו לכינור מס' 5 ("הטורקי"). הערב בקיבוץ יפעת.

הסימפונית ירושלים. מנצח: נועם צור. סולן: הכנר רועי שילוח, בסימפוניה קונצרטית לכינור ותזמורת מאת יחזקאל בראון (בכורה). זאת לצד "הכובע משולש הקצוות" של דה-פאיה ולצד הסימפוניה מס' 4 של שומאן. הערב ב-20:00 באולם הנרי קראון בירושלים.

תזמורת האקדמיה בת"א. מנצח: שו אי אן. מרצה: פרופ' אסף זהר. התוכנית: הקונצ'רטו לכינור מס' 1 של פרוקופייב (כסולן יופיע נגן מצטיין מקרב הסטודנטים). עוד תבוצע הסימפוניה מס' 39 של מוצרט. מחר ב-19:30 באולם קלרמונט באוניברסיטת תל אביב.

הקאמרית הישראלית. בקונצרט בארוקי של התזמורת הקאמרית הישראלית המנצחת היא אליזבט ואלפיש (אנגליה), הסולנים הם החלילנית כריסטיאנה יהודין והאבובן עמרי רווה, מרצה: טלי ירון. המלחינים הם ג'מיניאני, מר'צלו, ויוואלדי, לוקטלי, בוקריני (הסימפוניה "בית השטן" שלו). מחר ב-20:00 במוזיאון תל אביב.

מבחר באך. קונצרט בהשתתפות קשתנים והצ'מבלנית יוכבד שוורץ. התוכנית: קפריצ'ו "הפרידה מהאח האהוב", מחולות אחדים מתוך סוויטה לצ'לו וקטעים מתוך "המחברת של אנה מגדלנה". מחר באולם הספרייה ע"ש בלומנטל בתל אביב. תוכנית באכית דומה תהיה ביום שלישי באולם החוג למוסיקולוגיה באוניברסיטת בר-אילן.

מיטב המאה ה-20. קונצרט מומלץ, עם עינב ירדן בפסנתר, מורן כץ בקלרינט, אנדריאה האלאם בכינור, עירא גבעול בצ'לו. היצירות הן מאת ברטוק ("קונטרסטים"), בריטן, אלבן ברג, ובמרכז - שנברג, ב"ליל זוך" (גרסה לטריו פסנתר). מחר באוניברסיטה הפתוחה ברעננה, ביום שני ב-17:00 באולם הנרי קראון בירושלים ("אתנחתא"), במוצאי שבת באולם ענב בת"א.

"הנזל וגרטל". האופרה של אנגלברט הומפרדינק מועלית בפי סטודנטים מהאקדמיה בירושלים, עם נגנים מהאקדמיה, בבימוי יוליה פבזנר. היום, פעמיים, ב-17:00 וב-20:30, באולם רבקה קראון בבירה.

שתי חמישיות. רביעיית המיתרים "כרמל" עם הפסנתרן תומר לב, שגם יקדים דברי הסבר, תבצע את חמישיות הפסנתר של ברהמס ושל לודוויג תואילה. הערב ב-20:00 (דברי ההסבר יהיו באנגלית, הפעם) במרכז למוסיקה במשכנות שאננים בירושלים, מחר במוזיאון טיקוטין בחיפה, ביום שישי ב-11:30 בבוקר במועדון צוותא בתל אביב.

שתי מקהלות. באירוע זה יופיעו מקהלת בית הספר אלון ברמת השרון ומקהלת עמק חפר, שתיהן בניצוחו של שמעון לבטוב, עם זמרים סולנים ועם אלה לבטוב ליד הפסנתר. מדובר בתוכנית עשירה ומעניינת, מהנדל והיידן עד צ'ייקובסקי. ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

ברהמס פלוס. במרכז קונצרט שחרית זה, עם הפסנתרנית נדיה וינטראוב ושלושה קשתנים ובראשם הכנרת ילנה טישין (חברת הפילהרמונית), עומדת הרביעייה אופוס 25 של ברהמס. בשבת ב-11:00 במרכז עדן תמיר (טארג) בעין כרם, ירושלים.

עשרים אצבעות. הפסנתרנים דוראל גולן וויקטור סטניסלבסקי יבצעו את הפנטסיה של שוברט, עיבוד ל"מפצח האגוזים" של צ'ייקובסקי ועוד. ביום ראשון ב-19:30 באולם קלרמונט באקדמיה למוסיקה של אוניברסיטת תל אביב.

שלישיות בצוותא. הכנרת פולינה קוזהבניקובה והצ'לנית איריס רגב, חברות הפילהרמונית, עם הפסנתרן רון רגב, יבצעו שלישיות מאת בטהובן ("הארכידוכס"), שומאן, פיאצולה (מתוך "עונות השנה בבואנוס איירס"). בשבת ב-11:11 במועדון צוותא בתל אביב.

חליל ופסנתר. האמן האורח מריו קרולי (איטליה) יבצע מיצירות מוצרט, שוברט, דביסי, עם הפסנתרנית אירית רוב. ביום ראשון ב-19:30 באולם מכללת לוינסקי בקריית המכללות, מצפון לתל אביב.

חליל וגיטרה. בקונצרט של החלילנית סמדר זקס אורנוי ואורין פדורוביץ' עבודי, ינוגנו יצירות מאת מוצרט, אלבניס, איבר ועוד. במוצאי שבת באולם הספרייה ע"ש בלומנטל בתל אביב.

הקאמרית רמת גן. מנצח אביב רון. סולן: הכנר חגי שחם. המכנה המשותף של היצירות: "עונות השנה" - מאת ויוואלדי, צ'ייקובסקי, פיאצולה. במוצאי שבת בתיאטרון רמת גן.

"החלונות הגבוהים". עיבודים שעשה משה זורמן לשירי השלישייה המיתולוגית, שהלחין בשעתו שמוליק קראוס. תשיר קרן הדר, עם זורמן עצמו בקלידים ועם אסף רוט בכלי הקשה. מחר באולם ענב בתל אביב.

חליל ואנסמבל. בפעם זו מדובר בקונצרט של מוסיקה בת זמננו מטעם "מוסיקה נובה", וכאן ינגן קרולי ינגן שלוש יצירות ללא ליווי ויצירה אחת עם אנסמבל נגנים, בניצוח גיא פדר. ביום שישי ב-21:00 באולם הספרייה ע"ש בלומנטל בתל אביב.

"קתדרא". במסגרת יום העיון המרתוני בעריכת אסתרית בלצן ומשה זורמן ובהגשתם, יידונו בין השאר האורטוריות של הנדל (ב-13:00). יום העיון מתחיל ב-09:00, הבוקר במרכז ענב בתל אביב.

מקהלת "נעמה". בנות המקהלה, בניצוחה של פנינה ענבר, תופענה מחר ב-20:00 בכנסיית המשיח בירושלים העתיקה.

כינור ופסנתר. האמנים הם נורית שטרק וסדריק פשה (אורח משווייץ), היצירות הן מאת בטהובן, שניטקה, אנסקו. מחר באולפן התיבה ביפו.

מנדולינה ופסנתר. הנגנים הם אלון שריאל ומרייה יולין; המלחינים: מסקרלטי עד מארק לברי. הערב באולם הספרייה ע"ש בלומנטל בתל אביב.

לילדים. אירוע משותף לתזמורת "קאמרטה" ולמקהלת "מורן", בניצוח ניר ברנד, שעיקרו קטעים מתוך יצירות פופולריות וגם שירים עבריים. היום באולם ימק"א בירושלים, ביום ראשון במרכז הכנסים באשקלון, ביום שני במוזיאון תל אביב (בכל הפעמים ב-17:30).

הזווית של אורית. שחרית עם שופן: הפסנתרנית אורית וולף תשוחח ותנגן (עם רקדן אורח). במרכז התוכנית: פרליודים ונוקטורנים. מחר ב-11:00 במוזיאון תל אביב.

"התקוה". אסתרית בלצן מציגה את מחקריה על מקורותיו וגלגוליו של ההמנון הלאומי. מחר ב-20:00 בבית התפוצות בתל אביב.

"כרמינה בוראנה". את היצירה הפופולרית של אורף תשיר מקהלת "האיחוד" בניצוח רונן בורשבסקי, עם זמרים סולנים ונגנים. הערב בהיכל התרבות של יבנה, ביום שלישי בתיאטרון הצפון בקריית חיים.

"פטר והזאב". היצירה המלבבת של פרוקופייב מככבת בקונצרט לילדים של התזמורת הסימפונית רמת גן בניצוח אלכס וסרמן, עם טוביה צפיר כקריין. מחר ב-17:30 בתיאטרון רמת גן.



קונצרט ממיטב המאה ה-20. הכנרת אנדריאה האלאם, הפסנתרנית עינב ירדן והצ'לן עירא גבעול


הנזל וגרטל. האופרה של הומפרדינק בהפקה של האקדמיה בירושלים



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו