מרכז לתיאטרון פרינג' ייחנך בירושלים

ניר חסון
ניר חסון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ניר חסון
ניר חסון

מחר ייחנך במרכז ירושלים מרכז חדש שישמש אכסניה לשלוש קבוצות תיאטרון חוץ-ממסדיות שפועלות בעיר. המרכז נבנה בתוך המבנה ההיסטורי ששימש ביתו של הרופא ונשיא הוועד ללשון העברית לאחר אליעזר בן יהודה, ד"ר אהרון מזי"א.

המרכז יכונה בית מזי"א לתיאטרון. הבית, ששימש כבית ספר, ננטש לפני כעשור והפך למעונם של נרקומנים וחסרי בית. לפני ארבע שנים אישרה העירייה את הקמתו של המרכז והוא הוקם בסיוע משרד ראש הממשלה, העירייה והרשות לפיתוח ירושלים. את העבודה ביצעה החברה העירונית עדן. עלות הפרויקט היא 17 מיליוני שקלים.

"הקפדנו על שימור המוטיבים הארכיטקטוניים הייחודיים של בית מזי"א", אמר מנכ"ל הרשות לפיתוח ירושלים, מוטי חזן. הבית ישמש את קבוצת תיאטרון פסיק, קבוצת התיאטרון הירושלמית ותיאטרון אינקובטור. לכל קבוצה הוקצה משרד ואולם חזרות ובמקום הוקם אולם גדול המכיל 200 מושבים ואולם גדול נוסף, ללא מושבים קבועים.

המרכז אמור להשתלב בתוכניות של העירייה והרשות לפיתוח ירושלים להפוך את מרכז העיר, שסבל רבות מעבודות הרכבת הקלה, למוקד התרבות של הבירה. בין היתר מדובר על חזרתו של בית הספר בצלאל למרכז העיר, על הקמת מתחם לשלושה בתי ספר לאמנות - קולנוע, תיאטרון ומוזיקה - והקמת מתחם מעצבים.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ