בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תערוכות חדשות

תגובות

חמישי

גלריה המרסייט ברמת אביב (טאגור 40). במקום תוצג היום ובסוף השבוע הקרוב תערוכת תצוגה מקדימה למכירה הפומבית של חברת המרסייט. בין 116 הפריטים, יוצגו ויצעו למכירה עבודות של יעקב דורצ'ין, סיגלית לנדאו, רפי לביא ועוד. המכירה תתקיים באופן אינטרנטי באתר. Hammersite.com

רוטשילד אמנות בתל אביב (שד' רוטשילד 140). במקום תיפתח הערב התערוכה "סגור את פיך ואמור מילה אחת", תערוכה קבוצתית שאצר דרור בורשטיין. בתערוכה עבודותיהם של שמונה אמנים, בהם קן קיולי, קזואו אישיאי ומאיר אפלפלד.

הפסאז' התת-קרקעי בתל אביב (אלנבי 94). במקום תיפתח הערב תערוכה קבוצתית לערב אחד בשם "זקופים תשעה אנשים", בהשתתפות אלי פטל, נועה יפה, אלישבע לוי, אדם קלדרון ורבים נוספים. את התערוכה אצרה ליז דומא חגזאגז, שגם מציגה מעבודתה. בערב הפתיחה ינגן ניסן שור.

גלריה שי אריה בתל אביב (שלמה המלך 61). "יום הולדת לאינפנטה", תערוכת יחיד של האמנית שירה גלזרמן, תיפתח הערב במקום. בסדרה של עשרה ציורי שמן, בשפה ציורית מדויקת ונקיה, בוחנת גלזרמן את הדיסוננס המייצר זרות וניכור עד כדי אובדן היכולת לראייה אמיתית וביקורתית של המציאות.

גלריה החדר בתל אביב (גוטליב 11). במקום תיפתח "באלאנס", תערוכת יחיד של ענת ברמן. במרכז תערוכתה תציג ברמן מיצב וסביבו ציורים חדשים מהשנה האחרונה, סביב נושא האיזון ודימוי הבית.

גלריה 39 בתל אביב (נחמני 39). במקום תיפתח הערב "קאבר", תערוכה קבוצתית שאצרה טלי בן נון. בתערוכה עבודותיהם של עדן בנט, שגית מזמר, אלישבע לוי, גבי קריכלי ועוד.

גלריה חזי כהן בתל אביב (וולפסון 54). "קבר הצדיק", תערוכת יחיד של דן בצלאל משה, תיפתח הערב במקום. בתערוכה הנוכחית, שהיא תערוכת היחיד הראשונה לאמן זה 15 שנה, יוצגו עבודות מיצב ופיסול מערכתיות-מבניות שנעשו בעקבות ביקורו של בצלאל משה בקבר רבי נחמן באוקראינה.

TAG, טבי גלריה לאמנות בתל אביב (אחוה 24). יאיר פרץ, עדה עובדיה ושרה כהנא יציגו בתערוכה "בקרוב אגיע לפסטורליה" שתיפתח הערב במקום. בתערוכה, שאצרו דנה גילרמן ושגיא רפאל, ציורים שהמשותף להם הוא שפתם האקספרסיבית.

גלריה ג'ולי מ. בתל אביב (בצלאל יפה 10). "ממבה שחורה", תערוכתן של רותי הלביץ כהן וטלי בן בסט, תיפתח במקום. התערוכה תלווה בספר אמן של יהושע סובול (שירים) והלביץ כהן (ציורים) וכן בקטלוג של בן בסט עם טקסט של האוצרת שרית שפירא.

גלריה אינדי בתל אביב (יהודה הלוי 57). "אוברנייט", תערוכת יחיד של אילן כרמי, תיפתח הערב במקום. בתערוכה סדרה שצולמה כולה בחדרי מלון בנסיעותיו השגרתיות של האמן לחו"ל ועוסקת ב"דיכוטומיה של חיים כאן ושם".

גלריה אלפרד בתל אביב (לבונטין 19). "Family Matters", תערוכה קבוצתית של שבעה צלמים צעירים הפועלים בלונדון, תיפתח הערב במקום. יציגו, בין השאר, האמנים פיונה אניס, ג'ייסון נייט וג'ון אייקר.

מלון דיאגילב בתל אביב (מזא"ה 56). במקביל לתערוכת עיצוב שתיפתח במקום, תושק הערב ב-20:00 תערוכה קבוצתית המציינת 139 להולדתו של דיאגילב. בין השאר, יוצגו עבודותיהם של גילית פישר, יריב ספיבק ואפרת גל.

מעמותה במרכז לאמנות ומדיה ע"ש דניאלה פסל בעין כרם (מדרגות הביקור 58). "פרוטוקול", תערוכת מיצג-וידיאו של תמרה מויזס ושלומי יפה, תיפתח הערב במקום. התערוכה תציג עבודה שבסיסה בשיחזור חקירה במשטרת הזרים הצ'כית.

מקום וסביבה גלריה לאמנות עכשווית במכללה האקדמית צפת. פתיחת התערוכה הראשונה של הגלריה החדשה, פרי יוזמתה של ד"ר אילנה סלמה אורתר, תתקיים במקום ב-12:00. בתערוכה, "המרחב הפרטי/המרחב הציבורי", עבודות מיצב, צילום וכן פרויקטים נתוני אתר של סטודנטים לאמנות.

גלריית המסלול לאמנות במכללת קיי בבאר שבע (יהודה הלוי 33). במקום ייפתחו ב-18:00 שלוש תערוכות קבוצתיות שאצר ישראל רבינוביץ', המציגות פרשנויות של אמנים למרחב הנגב. בין השאר, יוצגו עבודותיהם של ז'וזף דדון, חן ינאי וזיוה ילין.

ועוד בגלרית בית המכירות תירוש בהרצליה פיתוח (כיכר דה שליט) תיפתח הערב תערוכתו של הצייר סאלח אלקרא. בגלריה ג'ינא בת"א (דיזנגוף 255) תוצג התערוכה "הרפתקה נאיבית", ובה עבודות של אמנים מ-100 מדינות שונות. בגלריה הלימודית של ביה"ס לאמנות, המכללה האקדמית ספיר בשדרות, תיפתח ב-17:00 "חלקיקי חיים", תערוכתה של אנה דן. במרכז לאמנויות הבמה בשוהם תיפתח הערב תערוכה קבוצתית בשם "דיוקן אישה", בהשתתפות בטינה נעמן, אלי רוזן ואחרים. אצרה רחל זיו. בגלריה הום קוטור בהרצליה פיתוח (יוחנן הסנדלר 1) תיפתח הערב התערוכה "3 נשים", בה יציגו רונית יודקביץ, לימור סוקניק ומיכל שטיבל-גורפונג. בגלריה ארליך בת"א (פרנקל 7) תיפתח הערב "דובים ויער", תערוכת יחיד של רויטל לסיק. התערוכה תוצג עד ה-5 במאי.

שישי

מוזיאון ישראל בירושלים (דרך רופין 11). "בחירתו של נסיך: יצירות מופת על נייר מאוסף אסטרהזי", תערוכה הכוללת 109 רישומים והדפסים מהמאה ה-15 ועד המאה ה-18 מאוסף ניקולאס אסטרהזי השני, השמור במוזיאון לאמנויות בבודפשט, תיפתח במקום. בין השאר, יוצגו עבודות של ניקולא פוסן, לוקאס קראנך האב, קלוד לורן, בטיסטה פיראנזי, אלברכט דירר ורמברנדט ון-ריין. אצרה: מאירה פרי-להמן.

המוזיאון לאמנות ישראלית ברמת גן (אבא הלל 146). "חלקים", תערוכת יחיד של ליאת אבלינג, תיפתח במקום ב-12:00, במסגרת תערוכות "שישי ראשון" לאמנים צעירים, שאוצרת איילת השחר כהן.

גלריה 121 בתל אביב (הרצל 121). "קאווה עוני", תערוכה שאצרה הדס קידר, תיפתח במקום ב-12:00. בתערוכה עבודותיה של קידר לצד אלו של משה גרשון ורועי מנחם מרקוביץ'.

גלריה קונטמפוררי בתל אביב (הרצל 117). "חזית אחת", תערוכה שאצר דורון רבינא, תיפתח במקום ב-12:00. בתערוכה עבודותיהם של ארנון בן דוד, קארסון פיסק-ויטורי, מתיאו לאבאנשי ויצחק דנציגר.

גלריה נ&נ אמן בתל אביב (גורדון 26). "הערות שוליים", תערוכת יחיד של האמן עודד בלילטי, תיפתח במקום ב-12:00. בלילטי, המוכר כצלם עיתונות, יציג בתערוכה תצלומים העוסקים בנושאים פוליטיים דחויים.

גלריה שהם בתל אביב (גאולה 45). במקום תיפתח תערוכת מכירה, שתכלול בין השאר עבודות של גילה חמצני, גניה גנדלמן, דבורה בלום ודן סבוראי.

גלריה הבית האדום בתל אביב (הזרם פינת היסוד). "גיצי שלוה, פליטי תקוה", תערוכת פיסול חדשה של האמן יובל פלד, תיפתח במקום ב-10:00. בתערוכה "יצורים" מפוסלים שיצר פלד בשנתיים האחרונות.

הגלריה לאמנות בגן שמואל. במקום ייפתחו ב-11:00 שתי תערוכות חדשות: "שה"י פה"י", תערוכה קבוצתית בנושא שבת ופסח ביודאיקה, בהשתתפות אהובה ליבמן, גבריאל בס ועוד; "לרקום ולפסל בחדוה", תערוכת יחיד של יפה קאלו. אצרה: דורית טלמון.

ועוד במתחם חוות משמר הכרמל בגן הלאומי כרמל ייפתח ב-12:00 "בצלם האש", פרויקט צילום של תלמידי שנה ב' בתוכנית לימודי החוץ של המרכז האקדמי ויצו חיפה. בגלרינה בבת שלמה ייפתחו שלוש תערוכות חדשות: "אביב", תערוכה קבוצתית מסדרת "4 העונות"; "חוסן ואישה", תערוכת ציור של ד"ר דורית עמיקם; ו"ים המלח - תמונת מצב", תצלומים של יפה מוזר. בבית הפניקס בת"א (דרך השלום 53) תיפתח ב-13:00 התערוכה "אבולוציה" ובה עבודות רישום וציור של יובל מרום. בתיאטרון תמונע בת"א (שונצינו 8) תיפתח תערוכה של דינה לוי, שאצרה מעין אמיר. בגן המדע ע"ש קלור במכון ויצמן ברחובות ייפתחו התערוכות "בין עצים לבני אדם", תערוכת מאובני עץ, ו"חתך הוד", תערוכת עבודות של אמני עין הוד. בבית פרטי ברמה"ש (ז' בחשוון 36) תוצג במשך סוף השבוע הנוכחי תערוכה קבוצתית בשם "אקלקטיק", שבה ישתתפו אלעד קופלר, אסף רומאנו, כרמל אילן, רונן סימן-טוב ועוד. הפתיחה ב-10:00.

שבת

בית האמנים ע"ש זריצקי בתל אביב (אלחריזי 9). "נוף אנושי", תערוכת צילום רחבת היקף שאצרה דניאלה טלמור, הכוללת עבודותיהם של 35 צלמים ישראלים מרכזיים, בהם פסי גירש, דור גז, בועז טל, שמחה שירמן, אורי גרשוני ופבל וולברג, תיפתח במקום במקביל לשלוש תערוכות קטנות יותר: "היינו שם" של דב גזית, אצרה נורית זילברברג; "Descendents and Ascendents" של יסמין ברגנר, אצר ציבי גבע; ו"מימד האל-חזור" של אנה לובסקי, אצרו I.T.ART.

גלריה דביר בנמל יפו (האנגר 2). "NU", תערוכת יחיד של אדל אבדסמד, תיפתח במקום ב-12:00. בתערוכה שלוש עבודות וידיאו ומיצב חדשות של האמן האלג'יראי.

המרכז לאמנות דיגיטלית בחולון (ירמיהו 16). במקום יושק ב-20:00 האירוע השני במסגרת סדרת "מעקפים": פרויקט של האמן חיים בן שיטרית, במקביל להשקת "לאן", פרויקט הארכיון המתהווה בנושאי אידאולוגיות יהודיות אלטרנטיביות.

סדנאות האמנים בתל אביב (אליפלט 18). "אקספרימנט", תערוכה משותפת לדרורה דומיני ויעקב קאופמן, תיפתח במקום ב-20:00. בתערוכה, שאצרה ורד זפרן גני, יוצגו עבודות פיסול, עיצוב, מיצב ורישום.

סטודיו ארטורא ביפו (פוריה 9). "סינסתזיה", תערוכת יחיד של אתי קציר בן הר, תיפתח במקום ב-20:00. את התערוכה אצרו אסתי דרורי ודורון פולק.

גלריית עין הוד. במקום ייפתחו שלוש תערוכות חדשות: "עצים", תערוכת צילום של עירית טוהר; "ציורים אחרונים" של רותי מיוחס; ו"ירוקים", תערוכה קבוצתית.

גלריית מצפה הימים. "זה הרגע לחייך", תערוכת 30 ציורי אקריליק הומוריסטיים של מלכה צנציפר, תיפתח במקום ב-12. התערוכה תוצג עד 11 במאי.

אגריפס 12 בירושלים (רח' אגריפס 12). במקום תיפתח "ציורים 2009-2011", תערוכתו של אמן הגלריה השיתופית גדי צכמייסטר. התערוכה תוצג במשך חודש.

ראשון

הגלריה למדיה חדשה במכללת אורנים בקרית טבעון. "Site-Duo", תערוכה משותפת לאמנים צבי אפלבון וג'יימס קלי, תיפתח במקום ב-17:00. את התערוכה אצרה שולי נחשון.

מוזיאון האדם והחי בפארק הלאומי רמת גן. במקום תיפתח "סחרחרות", תערוכת ציורים ופסלים של ליאורה שורץ טרקל. התערוכה תוצג עד סוף חודש יוני.

שני

בניין העירייה בראשון לציון (הכרמל 20). "חייב לגעת בחומר", תערוכת פיסול של אריה למדן, תיפתח במקום ב-19:30. במקביל, יושקו במקום תערוכות קיר-אמן של ארבעה אמנים נוספים: פרח כהן, אורן אוקסנברג, אילה איירי ומאיה איסק.

שלישי

מלון דן בתל אביב (הירקון 99). במקום תיערך מכירה פומבית של בית "מונטיפיורי", שתחולק לשני חלקים: ב-18:00 וב-20:30. במכירה 579 עבודות אמנות ישראלית ובינלאומית, בהן של יהודית לוין, דוד ריב, יוחנן סימון וכן 23 פריטים מעיזבונו של האמן המנוח מנחם מזרחי. תצוגה מקדימה למכירה תחל מחר (שישי) ב-11:00.

מתחם הגן הבוטני של קרן ריאלטי בתל אביב (דרך בן צבי 51). יריד צבע טרי 4 ייפתח במקום החל בשעה 17:00. פירוט אירועי היריד יתפרסמו בהרחבה ביום פתיחתו.

היכל התרבות בראשון לציון (ז'בוטינסקי 16). "אקו ארט", תערוכה קבוצתית שאצרו יעל ניצן ובשמת ניראון, תיפתח במקום ב-19:30. בתערוכה, המתמקדת בנושא האמנות האקולוגית, יוצגו עבודות של כ-30 אמנים, בהם מירי ישראלי, ניסים לוי, עינת שטקלר וענת גופר. במקביל תוצג גם התערוכה הקבוצתית "פרח לב הזהב".

הגלריה על הצוק ע"ש בר-זימרא בנתניה (המעפילים 19). במקום תיפתח תערוכת ציורים קבוצתית של אמני קבוצת "סטודיו 6": אדוארד גרוסמן, ליאנה גרוס, דיתה לירון ורוזי שחם. התערוכה תוצג עד ה-5 במאי.

רביעי

מוזיאון ארצות המקרא בירושלים (שדרת המוזיאונים, אברהם גרנות 25). תערוכת יחיד של הפסל הספרדי מנל אלברז תיפתח במקום. בתערוכה עבודות שנוצרו בהשראת סיפורי התנ"ך. התערוכה תוצג במוזיאון במשך חצי שנה.

מבנה התחנה המרכזית הישנה בתל אביב (רח' סולומון פינת רח' הגליל). "הסלון העצמאי", תערוכת אמנות אלטרנטיבית שתתקיים במשך ארבעה ימים בלבד. בנוסף להצגתן הקצרה של עשרות עבודות אמנות, יתקיימו אירוע סימפוזיוני, הופעות מוסיקה ועבודות מיצג.

מגדל פלטינום בתל אביב (הארבעה 21). במקום תיפתח התערוכה הקבוצתית "שמים וארץ" המציינת 100 שנים להולדתו של מרשל מקלוהן. בתערוכה, שאצר צחי כהן, עבודותיהם של שאול בז, מירי פסוב, בשמת ניראון ועוד.

שיח גלריה

בסלון יפו לאמנות פלסטינית בנמל יפו (האנגר 2) יתקיים בשישי ב-18:00 שיח גלריה עם ד"ר טל בן צבי בתערוכתו של כארים אבו שאקרה. בגלריה בעלי המלאכה בת"א (י"ל פרץ 15) ייערך בשישי ב-11:00 שיח גלריה בהשתתפות דוד עדיקא, אורי גרשוני ורמי מימון. בבית העיר בת"א (ביאליק 27) יתקיים בשישי ב-12:00 מפגש עם יניב פרחי, מיכאל יעקובסון, אלון עוזיאל וענת ספרן. במסגרת המפגש תתקיים הופעה של הלהקה "רוצי בובה". בגלריה עינגע בת"א (בר יוחאי 7) ייערך בשישי ב-12 שיח גלריה עם בן בז'רנו. בגלריה המדרשה בת"א (דיזנגוף 34) יתקיים מפגש שיח בשישי ב-12:00 עם יפעת גלעדי בתערוכתה "לימבוקארד". בגלריה קיימא ביפו (בן דוסא 26) יתקיים בשישי ב-11:30 שיח גלריה בהשתתפות בילו בליך, אמיר תומשוב ויעקב חפץ לרגל נעילת התערוכה "הפרש החמישי". במשכן לאמנות בעין חרוד יתקיים בשבת ב-12:00 מפגש נעילה בתערוכתה של עידית לבבי גבאי, בהשתתפות ד"ר גליה בר אור, יניב שפירא והאמנית. בצימר בת"א (הגדוד העברי 5) יתקיים בשבת ב-17:00 ערב עבודות מיצג, בהן של אוה דברה, מורן סנדרוביץ' ורובוקופ. במרכז לאמנות עכשווית בת"א (קלישר 5) תתקיים בשני ב-20:00 הרצאה של אמנית הוידיאו רונה יפמן שתעסוק בעבודתה "מרת א. בוק". במסגרת תערוכת פרס גוטסדינר יתקיים בשלישי ב-20:00 שיח גלריה עם האמן דור גז והאוצרת אלן גינתון במוזיאון ת"א לאמנות (שד' שאול המלך 27).



שירה גלזרמן, ''It Could Never Happen Here'', משנת 2010. שי אריה בת''א


קזואו אישיאי, ''פריחת השזיף'', 2010. רוטשילד אמנות בת''א



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו