תלונות לרשות השנייה על מערכון מחנה הריכוז ששודר ב"ארץ נהדרת"

במערכון הוצגה דמותו של מלהק בראיונות אישיים מול מועמדים למשחק ריאליטי חדש, שלא ידעו כי הם משתתפים למעשה במערכון בתוכנית

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

מערכון "המחנה" ששודר בשישי האחרון בתוכנית "ארץ נהדרת" מעורר תגובות קשות. על פי נתוני הרשות השנייה, הגוף המפקח על ערוץ 2 ו-10 ועל תחנות הרדיו האזוריות, הגיעו אל נציב התלונות כעשר תלונות מטעם צופים בעניין המערכון.

ביום שישי סגר את תוכנית הסאטירה והבידור הפופולרית מערכון סאטירי נוקב. במערכון הוצגה דמותו של מלהק בראיונות אישיים מול מועמדים למשחק ריאליטי חדש, שלא ידעו כי הם משתתפים למעשה במערכון בתוכנית. הוצג בפניהם הפורמט לריאליטי "המחנה", שבו קבוצת יהודים וקבוצת גרמנים בעלי זכויות יתר. המשתתפים נשאלו על נכונותם להשתתף במשחק.

מהרשות השנייה נמסר: "הרשות תביא לידיעת 'קשת' (זכיינית ערוץ 2 המשדרת את התוכנית) את פניות הציבור שהתקבלו ובכוונתה להעיר ל'קשת' לנקוט משנה זהירות בנושאים אלו. 'ארץ נהדרת' היא תוכנית סאטירה ומטבע הדברים, במסגרת תוכניות סאטירה, יש מתיחת גבולות באופן הצגת הנושאים. נושא השואה הוא נושא בעל רגישות מיוחדת בחברה הישראלית והשימוש בשואה, כפי שנעשה בתוכנית, נעשה באופן אשר עלול לפגוע ברגשותיהם של צופים רבים".

ממערכת "ארץ נהדרת" נמסר: "המערכון נועד להמחיש את רוח התקופה שבה אנחנו חיים, תקופה שבה הרצון להתפרסם ולככב בטלוויזיה בכל מחיר גובר על ערכים אישיים ולאומיים. תפקידנו כתוכנית סאטירה הוא לעורר דיון ציבורי ולהציב מראה לפני החברה הישראלית, גם אם מה שנשקף ממנה מטריד מאוד".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ