פרס קוגל לספרות יוענק לסופרים חנה טואג, סייד קשוע וליזי דורון

השנה הוגשו לפרס 98 ספרים שנקראו על ידי צוות שופטים שבראשו עמד ד"ר יוחאי אופנהיימר, והוא כלל את ד"ר אביבית לוי קפאח ועו"ד אוריה באר

מיה סלע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מיה סלע

פרס קוגל לספרות יפה יוענק השנה לסופרים חנה טואג, סייד קשוע וליזי דורון. הפרס מוענק אחת לשנתיים ליוצרים מתחום הפרוזה והשירה מטעם עיריית חולון, בשיתוף אגודת הסופרים העבריים.

השנה הוגשו לפרס 98 ספרים שנקראו על ידי צוות שופטים שבראשו עמד ד"ר יוחאי אופנהיימר, והוא כלל את ד"ר אביבית לוי קפאח ועו"ד אוריה באר. בניגוד לשנים קודמות, השנה החליטו השופטים לדרג את הזוכים, ולהעניק פרס ראשון לסופרת חנה טואג על ספרה "לאורה" (הוצאת "מודן"), על סך 14 אלף שקל.

פרס שני לסופר ולעיתונאי סייד קשוע על ספרו "גוף שני יחיד" (הוצאת "כתר") על סך 7,000 שקלים, ופרס שלישי לסופרת ליזי דורון על ספרה "ויום אחד ניפגש" (הוצאת "כתר") על סך 4,000 שקלים. "לאורה" הוא רומן הביכורים של טואג, "אך בשלותו האידיאית והרגשית, בנוסף לערכו הספרותי מאפשרים לראות בו אחד הרומנים המשובחים שנכתבו בישראל בשנים האחרונות", כתבו השופטים.

משה מיטלמן, מנכ"ל אגודת הסופרים, מסביר את ההחלטה לדרג את הזוכים בפרס: "נשלחים הרבה ספרים טובים כל שנה והלב של השופטים נקרע. הרעיון הוא קצת לפזר עוד קצת טוב גם לאנשים נוספים".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ