אמא בחיתולים | הג'ינס הראשון

מאיה לוין
אמא בחיתולים
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
מאיה לוין
אמא בחיתולים

שני אירועים התקיימו ביום שלישי לפני שבוע וחצי באוניברסיטת תל אביב: הסוציולוג הגרמני פרופ' אולריך בק הרצה על אי-שוויון וזכויות אדם מנקודת מבט גלובלית; והסטנדאפיסטית ליטל שוורץ הופיעה בחינם מול נשים בהריון.

לי, אשה הרה ובעלת תואר שני בסוציולוגיה ואנתרופולוגיה, לא היתה התלבטות של ממש לאן ללכת. ביחס הפוך לגזרתי - צר עולמי. חוץ מזה, לבאות ההופעה של שוורץ הובטחה חבילת חיתולים במתנה. לעומת זאת, מקורות מסרו לי שמי ששרד בהרצאה של בק לא קיבל אפילו מוצץ.

היציאה הזאת לא היתה עניין של מה בכך; את מספר הפעמים שבהן נעדרתי מהבית בשעת השינה של מיכאל אפשר לספור על יד אחת. עד עכשיו אני מתקשה להאמין שגברת שוורץ היא שגרמה למהפך בסדר היום שלי - אבל אם כבר לצאת מהבית סולו פעם בשנתיים, היה יכול להיות נחמד להתרחץ או לפחות להחליף את בגדי העמל לכבוד האירוע.

מדוע לא פידרתי אפוא את אפי לכבוד יציאת הבכורה שלי לאור הירח? כי באותו יום הקדשתי כל דקה משותפת עם מיכאל ל"פיצוי" על ההשכבה שלא תהיה. למרבה הצער, זמן האיכות התבטא במרדף מטורף בין ארבע הקומות של חניון הבימה - מרדף שהואט כאשר מיכאל גילה את הכפתור האדום, שעוצר את המדרגות הנעות במבנה.

תשושה ומיוזעת - בשעה שבה אני כבר אמורה לעטות פיג'מה - גררתי את המפגע הביתה ומיהרתי לנסוע למוסד האקדמי שעל ספסליו הגיתי בכתבי קרל מרקס ומקס ובר. הכניסה לאוניברסיטה היתה גדושה בנשים שכרסן בין שיניהן. הבודק הביטחוני לא טרח לפשפש בתיקים שלנו ושלח אותנו כלאחר יד לאולם שבו חולקו לכל דורשת דגני בוקר מהסוג ששוורץ מפרסמת.

כשעה לאחר השעה היעודה, אחרי שהספקנו להתרשם מקולקציית העגלות של רשת ציוד התינוקות הגדולה בארץ, הוזמנו להתגלגל בעצמנו לאולם. להרצאה של שוורץ - שצווחה את הטקסט הסטנדרטי שלה בליווי שבחים לחברות שנתנו חסות לאירוע - קדמו נאומים מופרכים מטעם נציגות חברות הציוד והחיתולים.

מנכ"לית חברת הציוד אמרה שהיא יודעת שיש לנו חלום - והיא תגשים אותו למעננו: מעכשיו נוכל להוציא את הרך הנולד מהתינוקייה כשלגופו ג'ינס. עמיתתה הקריאה ממצגת פאוואר-פוינט מיותרת: החיתולים של החברה שלה "ילוו אותנו בחוויה הכי מופלאה של חיינו" (אבל בצד הכי מסריח שלה). בין לבין מנחה האירוע, דודו ארז - שלא ניסה להסתיר את מבוכתו מהמעמד - ביקש מהקהל לפזם פרסומות של החברות הרלוונטיות. ההריוניות שיתפו פעולה באופן מעורר השתאות.

מרקס התהפך בקברו, תלמידתו נעה בחוסר נוחות על הכיסא המרופד - אבל את החיתולים חינם לקחה כאחרונת הפרולטריות המדוכאות.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ