"קל, קשה, אנוש", ערוץ 1 | שכם אל שכם

הסרט "קל, קשה, אנוש" מלווה בקרבה אינטימית את סגן איתי ארנליב ובני משפחתו נעים בין חרדה ופחד, תסכול ותקווה

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

"קל, קשה, אנוש", סרטם של אמיר בר שלום, הכתב הצבאי של ערוץ 1, ואביטל בן משה, מהלך בזהירות על החבל שבין חושפנות דוקומנטרית לבין זליגה לאינטימיות אישית ומשפחתית. הוא נע במחוזות של גבורה אישית, הקרבה, ערכים, תסכול ופחד.

סגן איתי ארנליב היה מפקד צוות בפלוגת עורב של חטיבת הצנחנים שיצאה ביוני 2007 לפעולה בקסבה של שכם. ארנליב שלח את כלב הגישוש שסרק את הסמטה שבה אמור היה צוותו ללכת והחל בתנועה. כעבור דקה הרעיד פיצוץ את הסמטה וארנליב נפצע קשה ופונה במסוק. הוא נפגע בבטנו, שתי רגליו וידו נקטעו והוא היה פצוע קשה מאוד ואחר כך אנוש.

מצלמותיהם של בר שלום ובן משה ליוו בקרבה אינטימית את ארנליב ואת בני משפחתו וחברתו, נעים בין חרדה ופחד, תסכול ותקווה זהירה.

מרכז עולמם של בני המשפחה נהפך לחדר בית החולים שבו מאושפז הבן בן ה-22, מנותקים מסחרור החדשות והאירועים ומסדר היום הציבורי.

"קל, קשה, אנוש". ערוץ 1, 21:30

משפחה שכזאת

גם "בגוף שלישי", סרטו של ארתור יעקובוב, שישודר בערוץ 2 במסגרת "רצועה מהחיים" של הרשות השנייה, הוא צלילה אינטימית לתוך נבכי משפחה. אלא שכאן המשפחה, משפחת מהגרים בוכרית, היא מסוכסכת ואלימה, זרה ושונה מנטלית ומטפחת אתוס של קנאה וטינה, למרות שנים ארוכות שעברו מאז העלייה הטראומטית לארץ. יעקובוב, שנזרק כילד ממשפחתו, חוזר אליה כעבור שנים, מנסה לעמת אותה עם מורכבויותיה ועם המציאות בת זמננו.

"בגוף שלישי". ערוץ 2, 23:05

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ