ערוץ 24 של "קשת" גרם לירידה בצפייה בתוכניות המשודרות במקביל בערוץ 2 ו-10

"אייל גולן קורא לך", המשודרת בערוץ מדי יום במשך שלוש שעות רצופות, השיגה שיא רייטינג של 6.6 אחוזים בכלל האוכלוסייה

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

גמר התוכנית "אייל גולן קורא לך" בערוץ המוזיקה 24 יתקיים מחר בערב, ולאחריו יוכלו המתחרים לחזור לשגרה. אחרי כחודשיים בהן שודרה התוכנית במשך שלוש שעות מדי יום, אמורים אחוזי הצפייה לשוב לסדרם.

כבר כעת ברור כי מדובר בתוכנית הנצפית ביותר של ערוץ 24 בכל שנות קיומו. על פי נתוני הערוץ, שנמסרו לבקשת "הארץ", נחשפו לתוכנית בחשיפה נצברת כשני מיליון צופים. לכל תוכנית נחשפו בממוצע כ-200 אלף צופים. בשמונת השבועות בהם היא משודרת (בכל יום, בין השעות חמש אחר הצהריים לשמונה בערב) היה הרייטינג הממוצע, שנמדד עד ליום חמישי האחרון, 3.2 אחוזים בכלל האוכלוסייה.

מדובר ברייטינג נאה ולא שגרתי ל-24. על פי נתוני הערוץ, בשבוע הראשון נמדדו 1.2 אחוזי צפייה. בשבוע השני 2.6 אחוזים, בשלישי 2.4 ולאחר מכן נמדדה עלייה מתמדת: 3.7 ,3.3 ,2.9 ,2.7. בשבוע האחרון נמדדו 4.5 אחוזים בממוצע, וכן שיא רייטינג לתוכנית - 6.6 אחוזים. מדובר בעלייה תלולה ברייטינג האופייני לאותה רצועת שידור, שהיה בשנת 2010 כולה 1.2 אחוזים.

נתונים אלו דומים לנתונים שהשיג ערוץ 20, ערוץ האח הגדול, בשעות מסוימות. יצוין שכמו במקרה הריאליטי ההוא, גם כאן האחראית לערוץ 24 היא זכיינית ערוץ 2 קשת, שמחזיקה בבעלות על הערוץ. וכמו במקרה ההוא, גם כאן ניכרת ההשפעה של התוכנית על הרייטינג שצברו הערוצים המתחרים באותן שעות. כך למשל בתוכניות "לונדון את קירשנבאום" ו"ערב טוב עם גיא פינס", המשודרות באותן שעות בערוץ 10. על פי נתוני הוועדה למידרוג, לפני תחילת שידור התוכנית, בשבוע הראשון של חודש פברואר, עמד ממוצע הרייטינג השבועי של שתי התוכניות על 6.6 אחוזים ללונדון וקירשנבאום ו-9.8 אחוזים לפינס. בשבוע שעבר עמדו ממוצעי התוכניות על 6.4 ו-8.6 בהתאמה.

מרשים עוד יותר הוא הפיחות בנתוני הרייטינג של התוכניות המשודרות באותן השעות בערוץ 2 - "שש עם עודד בן עמי" ו"תוכנית חיסכון" עם קרן מרציאנו. לפני כחודשיים עמד הרייטינג השבועי הממוצע על 10.7 ל"שש עם" ו-13.1 ל"תוכנית חיסכון". בשבוע שעבר השיגו התוכניות בהתאמה 7.6 ו-10.5. מעניין בהקשר זה לראות כי את עיקר הפגיעה ברייטינג ספגו תוכניות הערוץ השני.

"אייל גולן קורא לך" היא תוכנית מוזיקלית ים-תיכונית המשלבת אהדת קהל ותחרות. בתוכנית מחפש הזמר את הזמרת הבאה שלה הוא יפיק אלבום ראשון. מול גולן ופאנל שופטים מופיעות מועמדות, שמהן נבחרות המובילות שממשיכות לשלב הבא בתחרות. גמר התוכנית ישודר כאמור מחר, ובו יירשם, כפי הנראה, רייטינג השיא לתוכנית.

ערוץ 10 מסר בתגובה: "הערוץ לא רואה בזה בעיה, מדובר בתחרות לגיטימית". בחברת החדשות, המפיקה את "שש עם עודד בן עמי", ו"תוכנית חיסכון" העדיפו שלא להתייחס לדברים.


גולן. את עיקר הפגיעה ברייטינג ספגו תוכניות בהפקת חברת החדשות של ערוץ 2

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ