בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

קונצרטים

תגובות

"נורמה". על האופרה של בליני מנצח דניאל אורן. בתפקידים הראשיים שרים זמרים אורחים, עם התזמורת הסימפונית ראשון לציון ומקהלת האופרה הישראלית. מחר ב-20:00 וכמו כן גם ביום שישי ב-13:00, במוצאי שבת ב-20:30 וביום ראשון ב-20:00. במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

תזמורת קאמרטה. מנצח: אבנר בירון. סולן: הצ'לן מישה מאיסקי, ב"ואריאציות רוקוקו" של צ'ייקובסקי וב"כל נדרי" של בלוך. עוד בתוכנית, סינפונייטה של המלחין היהודי פולני משה ויינברג (חוברה בשנות ה-50) ו"הציפורים" של רספיגי. הערב בגני תקוה, מחר בכרמיאל, במוצאי שבת (21:00) בהיכל התרבות של כפר סבא.

התזמורת הסימפונית חיפה. התזמורת מבקרת בהרצליה. באירוע תהיה הרצאת פתיחה (ב-20:00) מפי מארגן הסדרה עמוס טלמון, ואחר כך ינוגנו, בניצוחו של רוברט בוקור מסרביה, קונצ'רטו לטרומבון מאת רימסקי-קורסקוב (סולן: עופר ניב), הפואמה "הפרליודים" מס' 3 של ליסט, הפתיחה ל"רוזמונדה" של שוברט והסוויטה "פר גינט" של גריג. מחר בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה.

התזמורת הקאמרית הקיבוצית. מנצח: נועם צור. סולנית: זמרת הסופרן רונה ישראל-קולת, ב"לילות קיץ" של ברליוז. עוד בתוכנית: "ערב קיץ" מאת זולטן קודאי, הפואמה הסימפונית "גבריאל" מאת בנימין יוסופוב והסימפוניה מס' 8 (כינויה "הערב") של היידן. מחר בעין השופט.

"ווצס' 8". בקבוצה זו חברים שמונה זמרים וזמרות מבריטניה, שיופיעו בתוכנית א-קאפלה מסקרנת, מהרנסנס, דרך ברהמס ועד ספיריצ'ואלס. מחר באולם ימק"א בירושלים, בשבת בבוקר, ב-11:00 במשכן אמנויות הבמה בתל אביב ובמוצאי שבת באולם רפפורט בחיפה. עוד פרטים על ההרכב בכתובת www.voces8.com.

"הרביעייה הפילהרמונית". חברי ההרכב הם קשתנים מקרב נגני הפילהרמונית ובראשם הכנר איליה קונובלוב. הם יבצעו את הרביעייה מס' 1 של ברהמס, ויחד עם הפסנתרן בוריס גילטבורג, את החמישייה של דבוז'ק. הערב ב-20:00 במתנ"ס של גני עם (הוד השרון).

קונצרט "שאפל". מדובר באירוע שמתנהל במתכונת מיוחדת: שישה בוגרי ג'וליארד הניו-יורקי (זמרת סופרן ונגנים, בהם שלושה ישראלים) יבצעו יצירות מתוך רשימה בת 40 יצירות שמשקפת מגוון סגנוני רחב. היצירות המסוימות שיבוצעו ייבחרו מתוך הרשימה בהצבעה של הנוכחים באולם. מנחה: פסנתרן הקבוצה אלירן אבני. הערב בהיכל התרבות של יבנה.

שלישייה על ההר. האמנים הם החלילן אייל עין-הבר והכנרת פולינה קוז'הבניקובה (חברי הפילהרמונית) עם הפסנתרנית מרינה רדיושינה. היצירות הן מאת באך (מתוך "המינחה המוסיקלית"), דבוז'ק (שלישיית "דומקי") ופיאצולה ("אביב", מתוך "עונות השנה"). ביום ראשון ב-20:00 באוניברסיטה המורמונית בירושלים.

מובילי סולני תל אביב. אל שישיית הקשתנים, ובראשם הכנר מתן דגן, מצטרפים החצוצרן יובל שפירא והפסנתרן רון טרכטמן. היצירות הן מאת דבוז'ק, מנדלסון, גלייר וסן-סאנס. במוצאי שבת ב-21:00 באולם ענב בתל אביב.

באך בפסנתר. שורת פרטיטות של באך יבצעו בזה אחר זה מורי האקדמיה בירושלים אלן שטרנפילד, איתן גלוברזון (שגם יוסיף דברי הסבר) ודמיטרי נובגורודצקי. אליהם יצטרף בנימין הוכמן. הערב ב-20:00 באולם וייז בגבעת רם.

עוגב בחיפה. אורח מצרפת, גילאן לרואה, מגיש תוכנית עשירה - מבוקסטהודה עד דורופלה - בעוגב של אודיטוריום הכט באוניברסיטת חיפה. ביום שישי ב-11:00 בבוקר.

שלישייה בצוותא. מדובר בשלישיית "מודוס" שחבריה הם הקשתנים הוותיקים יאיר קלס בכינור וצבי הראל בצ'לו, שחובר אליהם הפסנתרן יוני פרחי. הם ינגנו שלישיות מאת היידן, בטהובן ושוברט (אופוס 100). בשבת, 11:11, במועדון צוותא בתל אביב.

מוסיקה קאמרית בצפון. קשתנים ובראשם הכנרת יבגניה פיקובסקי, עם יוליה גורביץ' בפסנתר, יבצעו את הרביעייה ק' 478 של מוצרט ואת החמישייה של דבוז'ק. ביום שישי ב-21:00 באולם "קשת אילון" בקיבוץ אילון.

שחרית עם פוצ'יני. באירוע זה משתתפות זמרות ממיטב הכוחות האופראיים הישראליים, והן לריסה טטוייב, אירה ברטמן, מריה קבלסקי וסווטלנה סנדלר, עם הפסנתרנית לנה גרשוני. מנחה: יוסי שיפמן. בשבת ב-11:00 בהיכל אמנויות הבמה בהרצליה.

מרכז טארג. מסקרן: קבוצת זמרים ישירו, איש בתורו, אריות מאת ורדי ומאת מוצרט; על אותן אריות, יבצע צמד הפסנתרנים טאמי קנזאווה ויובל אדמוני יבצע את הפרפראזות שחיבר ליסט. בשבת ב-11:00 במרכז עדן תמיר (טארג) בעין כרם, ירושלים.

שירת המקהלה. מקהלת האקדמיה בתל אביב (בית הספר על שם בוכמן-מהטה באוניברסיטת תל אביב), בניצוח רונן בורשבסקי, תציג את יכולתה בתפריט עשיר: מסקרלטי וויקטוריה ועד ברהמס, ברוקנר ופולנק. מחר ב-19:30 וביום שישי ב-10:30 באולם קלרמונט באקדמיה.

מוסיקה חדישה. אנסמבל "ניקל" (גיטרה, כלי הקשה, פסנתר, קונטרבס) יבצע יצירות בנות זמננו מאת סטיב רייך, שלסי, רוני ברנר ועוד. הערב ב-20:00 באולם הכט בחיפה, מחר באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

"התקוה". המוסיקולוגית אסתרית בלצן מציגה את מחקריה על מקורותיו וגלגוליו של ההימנון הלאומי. מחר ב-20:00 בבית התפוצות בתל אביב.

כישרונות צעירים. שני חצוצרנים, חלילן, כנר, פסנתרנית, ינגנו קונצ'רטי עם תזמורת קאמרית בניצוח גיא פורת. הקונצ'רטי הם מאת מוצרט, היידן, הומל, סן-סאנס וצ'ייקובסקי. הערב ב-19:00 במרכז המוסיקה (משכנו החדש של הקונסרבטוריון) ברעננה.

פסטיבל פליציה בלומנטל

נמשך הפסטיבל האביבי השנתי, בראשו מייסדתו הזמרת אנט סלין (בתה של הפסנתרנית פליציה בלומנטל) ואביגיל ארנהיים, המתקיים באולמות ובגלריות של מוזיאון תל אביב, בשעות שונות. הנה מקצת אירועיו, בפירוט חלקי:

היום ב-16:00, לילדים (והוריהם): "פינוקיו" מאת ליאור נבוק, בהשתתפות שחקנים, נשפנים ופסנתר. מופע זה יתקיים גם ביום שישי ב-11:30 ובשבת, פעמיים, ב-11:00 וב-12:30.

הערב ב-20:00: הזמרת שמרית כרמי עם גיטרה וצ'לו. בתוכנית: הנדל עד פיאצולה.

הערב ב-20:30: אנסמבל אאוזר, איטליה (שני זמרים ונגנים), מוסיקה מטוסקנה של המאות ה-17 וה-18.

מחר ב-19:00: אנט סלין, בליווי נגן הגיטרה יהודה שרייר, בשירים ברזיליים (כניסה חופשית).

מחר ב-20:00: חמישיית הנשפנים "הינדמיט" מגרמניה ביצירות מאת אנטון רייכה, פרסי גריינג'ר וגיירגי ליגטי. שיאו של הפסטיבל יתקיים מחר ב-20:30: צמד הפסנתרנים, הישראלית יערה טל והגרמני אנדריאס גרוטהויזן, בעיבוד מאת יוזף ריינברגר ומקס רגר ל"ואריאציות גולדברג" של באך.

ביום שישי ב-21:30: שלישיית גיטריסטים מרומניה וגיטריסט מבראזיל.

במוצאי שבת ב-21:00: אנסמבל "ויליאם בירד" מאנגליה. בתוכנית: יצירות מאת גריינג'ר ומונטוורדי קריסימי, בליווי פסנתר.

פרטים נוספים בכתובת www.blumentalfestival.com



ווצ'ס 8. האנסמבל הקולי מאנגליה מופיע בשבת בתל אביב ובחיפה


דניאל אורן. מנצח על נורמה של בליני באופרה הישראלית



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו