אמנים ערבים יקיימו עצרת מחאה וזיכרון לג'וליאנו מר מול המוקטעה ברמאללה

ג'קי חורי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ג'קי חורי

קבוצה של אנשי תיאטרון ורוח פלסטינים פרסמה עצומה הקוראת לרשות הפלסטינית לחקור עד תום את רצח ג'וליאנו מר. בשבת הקרובה יקיימו חברי הקבוצה עצרת מחאה וזיכרון מול בניין המוקטעה ברמאללה.

חברי הקבוצה, ובהם הבמאים והשחקנים מוחמד בכרי, מכרם חורי, יוסף אבו ורדה, סלים דאו, ריאד מסארווה והסופרים והעיתונאים עלא חליחל והשאם נפאע, ייפגשו עם יו"ר הרשות הפלסטינית מחמוד עבאס ויעבירו לו את תוכן העצומה ואת רשימת החותמים.

"אנחנו חושבים שהרשות מעוניינת כמונו לחקור את הרצח ולהגיע לרוצחים, אבל לצערנו, כפי שנמסר לנו ממחנה הפליטים ג'נין, החקירה אינה מתנהלת בקצב הרצוי", אמר חליחל בשיחה ל"הארץ". בנוסף לחקירת הרצח והגשת כתבי אישום, דרשו יוזמי העצומה מהרשות הפלסטינית לערוב לביטחון השחקנים, הסטודנטים וצוות ההנהלה בתיאטרון החופש שייסד מר ב-2006.

בנוסף, מבקשים היוזמים ממשרד התרבות הפלסטיני להנציח את מורשתו התרבותית, החברתית והאמנותית של מר. בהקשר זה ציינו יוזמי העצומה כי אחרי הרצח הופץ בג'נין כרוז החתום על ידי קבוצה הקוראת לעצמה "אל עאספה - הסערה", שקוראת לסגור את התיאטרון של מר ולגרש את הזרים, ומאיימת מפורשות שאם הוראה זו לא תיושם היא תשתמש בכדורים חיים, כהגדרת הקבוצה.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ