הערב בטלוויזיה: קאובויז בגן עדן

רותה קופפר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
רותה קופפר

בזמן הצפייה בסרט התיעודי "קאובויז בגן עדן", שישודר הערב בערוץ יס דוקו ועניינו תעשיית מין של גברים הנקנים בידי נשים באי קוטה בבאלי, מתקבל רושם מוזר. אף שזו זנות הפוכה מהמקובל - נשים מערביות עשירות קונות את שירותי המאהב של הגברים המקומיים העניים - נדמה כי שוב הנשים הן אלה המנוצלות.

כך רואים זאת תושבי האי שאינם חלק מהתעשייה. אחד מהם מספר על תחבולה של הצעירים השזופים, שלומדים בכל לילה שני משפטים באנגלית, וביום גולשים לעיני הזרות: הבחור הצעיר גורם לאשה המערבית לקנות לו אופנוע חדש, לאחר מכן הוא טוען כי כלי הרכב הזה מסוכן לו וכי נגרמה לו תאונה, ומשכנע אותה לקנות לו מכונית.

גם הבחורים הצעירים - הקאובויז לפי הגדרתם - מציגים את השיטה באוזני אמית וירמאני, במאי הסרט האינדונזי, שהופק ב-2010. הם מתהדרים מול המצלמה כי הם יודעים לומר בכל השפות את המלים "אני אוהב אותך" ("אוף, שכחתי עכשיו בספרדית, אני לא מאמין", אומר אחד מהם). עוד הם מספרים כיצד הם לוכדים את הנשים האלה באמירות כמו "קוקוס צעיר אינו טעים, רק קוקוס מבוגר יותר ניחן בשמן עשיר".

אבל הנשים המבוגרות אינן נראות על המסך והבמאי קצת מטיל ספק בקיומן. המבוגרות המערביות היחידות המתראיינות לסרט הן אלה המותחות ביקורת על התופעה. הצעירות שנראות בסרט, לעומת זאת, מתייחסות לגברים שאתן הן מבלות במשך הקיץ כבני זוג. אחת מהן נעלבת כשהיא מבינה שלחבר שלה היו עוד חברות מלבדה.

שלא כמו במקרה של גברים המשלמים תמורת מין במזרח הרחוק, נדמה שכאן המין הוא רק חלק אחד מהנרטיב של סיפור האהבה של הקיץ בגן עדן הטרופי. אבל בשני המקרים, בתום החופשה, המערבים חוזרים לתנאי החיים הטובים שלהם, ואלה מבאלי נותרים במחסורם.

"קאובויז בגן עדן". יס דוקו, 22:50

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ