לאחר שהודח מדיור, פוטר גליאנו גם מבית האופנה הנושא את שמו

גליאנו פוטר מדיור בעקבות הערות אנטישמיות שהשמיע. בסוף השבוע פוטר גם מהמותג "ג'ון גליאנו", שבית דיור מחזיק 91% ממנו

הילה אוחיון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
הילה אוחיון

ג'ון גליאנו פוטר גם מתפקידו בבית האופנה הנושא את שמו. המעצב הראשי שהודח באחרונה מבית האופנה כריסטיאן דיור עקב התבטאויותיו האנטישמיות, פוטר בסוף השבוע גם מהמותג הנושא את שמו, שהוקם לפני 17 שנים.

בית האופנה "ג'ון גליאנו", שבית דיור מחזיק 91% ממנו, איפשר לגליאנו לעצב מדי עונה קולקציות תחת שמו, מבלי לשייך אותן למותגי העל איתם עבד. לפני כמה חודשים, סמוך לפרסום התבטאויותיו האנטישמיות, נמסר מטעם דיור כי גליאנו ימשיך לעבוד במותג על שמו, אך אתמול נמסר מבית האופנה כי המעצב יסיים את דרכו גם שם. בית האופנה הוסיף כי ימשיך בעזרת צוות המעצבים של המותג את הקולקציות של בית האופנה של גליאנו, וכן כי קולקציית הטרום-אביב ל-2012 נמצאת כעת בשלבי עבודה. עוד נמסר שגורמים מתעשיית האופנה ברחבי העולם כבר פנו אל דיור במטרה לרכוש את המותג "ג'ון גליאנו", אך מכירת הקו אינה בסדר העדיפויות של בית האופנה כרגע.

לפני כמה חודשים תועד גליאנו בתגרה מילולית בפאב, שם אמר לאשה שישבה לצדו שהוא "אוהב את היטלר", וכי אנשים כמוה "צריכים למות. האמהות שלך, האבות שלך, כולם היו צריכים להיות מורעלים בגזים". לאחר פרסום הסרטון הודה גליאנו שהוא סובל מבעיית אלכוהול קשה והתנצל בפומבי על דבריו, אך בית האופנה דיור החליט לפטר אותו מתפקידו. גליאנו נסע לחוות גמילה מאלכוהול בארה"ב ובמקביל הודיעה התביעה בצרפת כי בכוונתה להעמיד אותו לדין, בגין תקיפות מילוליות גזעניות וגילויי אנטישמיות בפומבי.

רבים מיהרו לגנות את התנהגותו של גליאנו עם פרסום הסרטון. השחקנית נטלי פורטמן, ילידת ישראל, אמרה כי היא "מזועזעת ממה שראיתי בסרט הווידיאו וגאה ביהדות שלי, אני לא רוצה שום קשר עמו".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ