לוגו ניו יורק טיימס
ניו יורק טיימס

השירות הבולאי בארה"ב הנפיק בדצמבר בול שעליו מתנוססת תמונת פסל החירות. אלא שבאחרונה התברר שהפסל שעל הבול אינו זה שניצב במפרץ ניו יורק, אלא דווקא התעתיק המוקטן שלו, המוצב בקזינו "ניו יורק, ניו יורק" שבלאס וגאס.

התעתיק הוצב לפני 14 שנה בעיר החטאים, לצד דגמים מוקטנים של האמפייר סטייט בילדינג ואטרקציות נוספות. בכל זאת, דווקא הוא קיבל את הכבוד לככב על הבול, ולא הפסל המקורי שניצב כבר 125 באי החירות בניו יורק, ונחשב לאחד מסמליה המובהקים ביותר של העיר.

איש לא שם לב לטעות של בכירי השירות הבולאי, שחשבו שהתמונה שבחרו היא של הפסל שצרפת העניקה במתנה לארה"ב במאה ה-19, עד שבחודש שעבר אספן בולים חד עין מצא הבדלים קלים בתסרוקת ובכתר של הפסל, ודיווח לשירות כי לא מדובר במקור.

למרות הדיווח, השירות הבולאי הודיע שאין בכוונתו להוציא מהשוק את הבול עם התמונה השגויה, כי "הוא מוצא חן בעינינו, והיינו בוחרים בתמונה הזו בכל מקרה", כך הסביר דובר השירות רוי בטס. עם זאת, הוסיף, השירות מצטער על הטעות שנעשתה ו"יבדוק מחדש את התהליך, כדי למנוע חזרה של המקרה בעתיד".

הבול אולי לא מוצא חן בעיני רבים מתושבי ניו יורק, אבל לתיירים שמבקרים בלאס וגאס זה לא ממש מפריע. "נספר שהיינו בניו יורק, אף אחד לא יבחין בהבדל", סיפרו ללוס אנג'לס זוג מאוקלהומה, שבאו לעיר החטאים לחגוג את יום הנישואים ה-18 שלהם.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ