בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

קונצרטים

תגובות

הפילהרמונית (1). שני אמנים צעירים מופיעים עם התזמורת, והם המנצח דייגו מתאוס (ונצואלה) והפסנתרן הישראלי ישי שאער. התוכנית: הקונצ'רטו מס' 17 של מוצרט והסימפוניה הפנטסטית של ברליוז. הערב באודיטוריום חיפה.

הפילהרמונית (2). ציפיות גבוהות: הרברט בלומשטט מנצח על התזמורת, על שתי זמרות מחו"ל ועל המקהלה ע"ש גארי ברתיני, בביצוע הסימפוניה מס' 2 ("התחייה") של מאהלר. ביום שלישי בהיכל התרבות בתל אביב.

"העכשווית" בצוותא. חברי רביעיית כלי המיתר העכשווית בהרכבה החדש (הדס פבריקנט, אנדריאה האלאם, קטיה פולין ויותם ברוך) יבצעו את הרביעייה מס' 3 של ברטוק, וקטעים (רובם פוגות) מאת באך, ראוול והיידן. בשבת 11:11 במועדון צוותא בתל אביב. מחר (הפעם גם עם הסברים מפי יונתן בר יהושפט) באוניברסיטה הפתוחה בצפון רעננה.

פסנתר ומיתרים. קונצרט מינחה עם הפסנתרן גרהרד אופיץ, אורח התזמורת הפילהרמונית, וקשתנים מקרב נגני הפילהרמונית - סעידה בר לב, אמיר ון דר-האל ומרסל ברגמן. במרכז: הרביעייה אופוס 26 של ברהמס. בשבת ב-17:00 במוזיאון תל אביב.

וריאציות גולדברג. הפסנתרנית אירנה ברקוביץ', מסגל המורים של האקדמיה למוסיקה בירושלים, מראה את כוחה ביצירה הכבירה של באך. מחר ב-20:00 בבית טיכו בירושלים.

הרביעייה הפילהרמונית. חברי הרביעייה, ובראשם הכנר איליה קונובלוב, ינגנו רביעיות כלי קשת מאת שוברט ("פרק רביעייה") וצ'ייקובסקי (מס' 1). שלושה מתוכם יבצעו עיבוד לסימפוניה מס' 15 של שוסטקוביץ', שתישמע הפעם במתכונת של טריו מיתרים עם כלי הקשה. המעבד הוא ויקטור דרביאנקו, וישתתפו מקישנים מקרב הסטודנטים באקדמיה בתל אביב. מחר ב-19:30 וגם ביום ששי ב-10:30, באולם קלרמונט באוניברסיטת ת"א.

בבית הפסנתרן. הזמרת הגר שרביט והפסנתרן תומר גבירצמן יופיעו יחד ("שירי שוליה נודד" של מאהלר) ולחוד (סונטת "אור ירח" של בטהובן, בין השאר), ביום שישי ב-21:00; המופע "אלמה מאהלר, זיכרונותיה של מוזה", שכתבה ומגישה עדי עציון זק, עם הזמרת הדס כרמי והפסנתרן יונתן זק, ואשר משלב יצירות מאת מאהלר, בטהובן, שומאן, שטראוס ועוד, יהיה במוצאי שבת ב-21:00. המקום: בית זק בתל אביב. טל' 6023958-03.

"בממד אישי". כותרת התוכנית החדשה של אסתרית בלצן בסדרה הוותיקה שלה היא "ליסט ומפיסטו", ומשתתף בה הפסנתרן והמורה ואדים מונסטירסקי, שהעמיד פסנתרנים מצטיינים רבים. מחר ב-17:00 באודיטוריום ספיר בכפר סבא; ביום ששי ב-10:00 במוזיאון תל אביב, ביום שני ב-20:00 וביום שלישי ב-10:00 וב-20:00 שוב שם; בשבת פעמיים, ב-17:00 וב-20:30 באולם רפפורט בחיפה.

תזמורת סימפונט. מנצח: עומר ולבר. סולנים: החלילנית עדי מנצ'ל והנבלנית גתית בועזסון, בקונצ'רטו לחליל ונבל של מוצרט. עוד באירוע: סימפוניה למיתרים של מנדלסון. הערב ומחר, וגם במוצאי שבת (הפעם ב-21:00) במשכן העירוני לאמנויות ברעננה. בתוכנית אחרת ינצח על התזמורת גיל שוחט, והפעם מדובר בליווי סימפוני לשירי שלומית אהרון (היא תופיע כסולנית) ובסימפוניה האיטלקית של מנדלסון. זאת ביום ששי ב-21:30 בהיכל התיאטרון של קרית מוצקין.

שחרית עם אורית וולף. הפסנתרנית והמרצה מייחדת הפעם את האירוע לגורג' גרשווין וללנארד ברנסטיין. ישתתפו הזמרת קארין שיפרין והפסנתרן יוני פרחי . מחר ב-11:00 במוזיאון תל אביב.

מרכז עדן-תמיר. חברי "מילניום", אנסמבל הבית של המרכז, עם הפסנתרנית מרינה סורקין, יבצעו חמישיות פסנתר מאת דבוז'ק ומאת ברהמס. בשבת ב-11:00, במרכז עדן תמיר (טארג) בעין כרם, ירושלים.

"קתדרא". ביום ההרצאות וההדגמות המרוכז בעריכת אסתרית בלצן ומשה זורמן ובהגשתם, יידונו בין השאר הקונצ'רטו לפסנתר מס' 21 של מוצרט והאורטוריה "שבע המלים" של היידן. היום מ-09:00 בבוקר, באולם ענב בתל אביב.

כלי קשת עתיק. שמו המדויק של הכלי העתיק שבו ינגן שרון רוזנר נקרא "לירה-ויול", והוא יבצע בו יצירות של שני מלחינים בריטים. מחר באולפן התיבה ביפו.

מקהלה מגרמניה. מדובר ב-45 משתתפים, חברי מקהלת בית הספר הגבוה למוסיקה כנסייתית של הכנסייה האוונגלית בחבל וסטפליה. הם ישירו יצירות מאת באך, מנדלסון, ברוקנר. בשבת ב-11:30 בכנסייה האנגליקנית ברמלה.

ה"סווינגל סינגרס". תוכניתו של ההרכב הקולי האורח (8 זמרות וזמרים, רובם אנגלים) בנויה בעיקרה מלהיטי פופ מעובדים, מהם בנימה ג'זית, ומעיבודים לשתי יצירות קלאסיות. הערב בהיכל התרבות בתל אביב, מחר באולם ז'ראר בכר בירושלים, ביום שישי באודיטוריום חיפה.

חליליות. בקונצרט זה מופיעים תלמידי חלילית מצטיינים של דרורה ברוק. הערב ב-20:00 באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

לילדים בירושלים. מבט על כלי התזמורת ועל התזמורת כתלכיד, עם התזמורת הסימפונית ירושלים בניצוח גל אלתרוביץ'. מנחה ומספרת: השחקנית חני נחמיאס. ביום שלישי ב-17:00 באולם הנרי קראון בבירה.

לילדים בתל אביב. כאן מדובר בתזמורת הבמה בניצוח טליה אילן, ומשתתפת רקדנית סטפס. בשבת פעמיים, ב-11:00 וב-12:30, במוזיאון ת"א.

בגליל העליון. מוסיקה דרום אמריקאית, אמנותית ועממית, עם תזמורת הבמה וסולנים בכלים שונים. מנצחת: טליה אילן. מחר ב-21:00 בבית העם בכפר בלום.

"תזמורת הפסטיבלים". עם אנסמבל הקשתנים יופיע, כמנצח וככנר סולן, המוסיקאי הרוסי סרגיי סטדלר. במרכז התוכנית: קונצ'רטי מאת באך ומאת היידן. ביום שישי ב-19:00 בכנסיית סנט וינסנט דה-פול בירושלים, בשבת ב-12:00 בכנסיית סיינט ג'ון בחיפה.

כשהוויולה מנגנת צ'לו

את הקונצ'רטו שלו לצ'לו חיבר אדוארד אלגר ב-1918 והיצירה נהפכה לאחד מעמודי התווך ברפרטואר של צ'לנים. הפעם מזומנת לקהל אפשרות לשמוע את הקונצ'רטו מזווית שונה: טביאה צימרמן תבצע את תפקיד הסולו בוויולה במקום בצ'לו, ובכך תחדד היבטים אחרים של היצירה.

הוויולנית הגרמנייה (הדוברת עברית) היא דמות מרכזית באמנות הוויולה כיום ומקיימת קשר אמיץ עם ישראל ועם התזמורת הסימפונית ירושלים, אשר נוהלה בעבר בידי בעלה המנוח, המנצח הישראלי דוד שלון. בקונצרט הפעם ינצח על אותה תזמורת דיוויד שטרן, ומלבד הקונצ'רטו של אלגר מככבות בתוכנית שתי יצירות פופולריות שיעמידו במבחן מחודש את יכולתם של הנגנים והמנצח: הסימפוניה "ארואיקה" של בטהובן והפתיחה ל"חלום ליל קיץ" של מנדלסון.

הערב ב-20:00, באולם הנרי קראון בבירה.



הרביעייה העכשווית בהרכבה החדש. מבט מסקרן על פוגות, ב''צוותא'' ובאוניברסיטה הפתוחה


אורית וולף. מבט על גרשווין וברנשטיין במוזיאון תל אביב



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו