אובמה העניק ראיון ראשון מאז חיסול בן לאדן לתוכנית "60 דקות"

56.5 מיליון איש בארצות הברית צפו בשידור חי בהודעה על מותו של מנהיג אל-קאעדה

שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים

יומיים בלבד אחרי שהודיע נשיא ארה"ב על חיסולו של הטרוריסט אוסמה בן לאדן, החליט אובמה להעניק ראיון ראשון בנושא לתוכנית "60 דקות" של רשת CBS (ראו ידיעה נוספת בעמוד 4).

את הראיון יקיים העיתונאי סטיב קרופט בבית הלבן, והתוכנית תשודר ביום ראשון הקרוב (8 במאי). זאת תהיה הפעם הראשונה שהנשיא אובמה יענה על שאלות הקשורות למבצע החיסול המדובר, וצופים כי זו תהיה אחת התוכנית הנצפות ביותר בטלוויזיה בשנים האחרונות.

"60 דקות" וסטיב קרופט היו גם הראשונים שראיינו את הנשיא ואת אשתו מישל אובמה לאחר הניצחון במערכת הבחירות בשנת 2008.

ההודעה הרשמית של הנשיא אובמה על חיסולו של בן לאדן, שהועברה בשידור חי, משכה בארה"ב קהל של עשרות מיליוני צופים. על פי נתוני מדד נילסן, החברה שמודדת את נתוני הצפייה בארה"ב, עולה כי למרות שעת השידור המאוחרת (23:35 בחוף המזרחי, ומאוחר עוד יותר בחוף המערבי), מספר הצופים היה כ-56.5 מיליון איש.

זהו הנאום הנצפה ביותר של הנשיא מאז כניסתו לתפקיד. הוא הועבר לשידור ברשתות ABC ,CBS ,NBC ,Telemundo ,CNN ,Fox News ,HLN ו-MSNBC.

חשוב להדגיש כי עוד לפני הנאום, אמצעי התקשורת דיווחו מפי מקורות בממשל כי הנשיא עומד להודיע הודעה דרמטית, וכן כבר היתה פעילות בנושא ברחבי הרשת, בעיקר בטוויטר, שם אף דובר על פעולת החיסול עצמה.

נתוני הצפייה מראים כיצד שמועה שעוברת מפה לאוזן תורמת להיענות הצפייה, גם כשמדובר בשעה ששלושה רבעים משטחי המדינה כבר היו אחרי שעות צפיית השיא. אובמה החל לשאת את דבריו בליל יום ראשון, לילה לפני תחילת שבוע עבודה ולימודים.

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ