בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

קונצרטים

תגובות

התזמורת הפילהרמונית. מנצח: הרברט בלומשטט. סולנית: הכנרת האורחת אלכסנדרה סום, בקונצ'רטו מס' 3 של מוצרט. עוד בתוכנית, הסימפוניה "מן העולם החדש" של דבוז'ק. הערב בבנייני האומה בירושלים; מחר, וגם במוצאי שבת (ב-21:00) וביום ראשון בהיכל התרבות בתל אביב.

תחרות רובינשטיין. השלב הראשון של התחרות הבינלאומית לפסנתרנים מתחיל היום ב-14:00 ויימשך עד יום שני; השלב השני יחל ביום שלישי (ויימשך עד 19 במאי). מומלץ מאוד להיות נוכח גם בשלב הראשון, ולו בשל הגיוון הרב ברסיטלים. הכל במוזיאון תל אביב.

"חליל הקסם". הפקה חדשה לאופרה של מוצרט, באופרה הישראלית, בבימוי ז'ן לואי גרינדה ובניצוח דיוויד שטרן. בצוות הסולנים זמרים מחו"ל לצד הילה בג'יו וגיא מנהיים. ביום שישי ב-12:30 וגם במוצאי שבת (ב-20:30), וכמו כן ביום שני, ביום שלישי ,ב-18 וב-19, בכל הימים האלה ב-20:00 במשכן לאמנויות הבמה בתל אביב.

"סולני באך הישראלים". קונצרט סיום העונה של ההרכב הווקלי-אינסטרומנטלי (בראשו - נגן הגמבה שרון רוזנר) מביא שתי יצירות של באך, מיסה לותרנית מס' 234 והקנטטה מס' 184. הערב באולם זוננפלד בבאר שבע, ב-18 באולם ענב בתל אביב.

הקאמרית הקיבוצית-נתניה. על התזמורת מנצח מנהלה ירון גוטפריד, והסולנים הם הכנר אסי מתתיאס, הפסנתרן ויקטור סטניסלבסקי והצ'לנית טללית צ'רסקי. במרכז הקונצרט: הקונצ'רטו המשולש של בטהובן. מחר בעין החורש, במוצאי שבת בתיאטרון גבעתיים, ביום ראשון ב"קמרון" בבית שאן.

התזמורת הקאמרית הישראלית. מנצח: ברק טל. סולן: הפסנתרן אסף פייר בקונצ'רטו מס' 2 של שופן. עוד בתוכנית: הסימפוניה השביעית של בטהובן. מחר בהיכל התרבות של אור עקיבא, ב-19 בהיכל התרבות של מודיעין.

רביעייה אורחת. מדובר ברביעיית כלי קשת מספרד ושמה "רביעיית קזאלס". היא תבצע בין השאר שתי רביעיות, מאת בטהובן (אופוס 135) ומאת שוסטקוביץ' (מס' 5). במוצאי שבת באולם רפפורט בחיפה, ביום שלישי באולם עינב בתל אביב.

מקהלת האקדמיה. מדובר בקונצרט של מקהלת האקדמיה (ביה"ס בוכמן-מהטה) באוניברסיטת תל אביב וזמרים סולנים, בניצוח שמעון לבטוב, עם נגן העוגב אלכסנדר גורין. התוכנית המסקרנת מורכבת מיצירות רחמנינוב, קודאי וזמלינסקי. מחר ב-19:30 וביום שישי ב-10:30 באולם קלרמונט באוניברסיטה.

מיתרים ופסנתר. בקונצרט השחרית בעין כרם, עם נגני אנסמבל "מילניום" (כנרת ראשונה יבגניה פיקובסקי) יבוצעו שלישיית פסנתר מאת ראוול וחמישיית הפסנתר של סזאר פראנק. בשבת ב-11:00 במרכז עדן תמיר בעין כרם, ירושלים.

"בארוקדה". עם האנסמבל, שחבריו מנגנים בכלים היסטוריים, יופיעו הפעם מקהלת "השחר" בניצוח גילה בריל והזמרים הסולנים רויטל רביב ודוד פלדמן. במרכז התוכנית: המגניפיקט של ויוואלדי והסטאבט מאטר של פרגולזי. מחר בכנסייה הסקוטית בירושלים, ב-18 באולם רפפורט בחיפה.

"בממד אישי". כותרת אירוע זה בסדרה הוותיקה של הפסנתרנית המוסיקולוגית אסתרית בלצן היא "ליסט ומפיסטו", ומשתתף בה הפסנתרן והמורה ואדים מונסטירסקי, שמנגן את הסונטה בסי-מינור. ביום שישי ב-10:00 באולם רפפורט בחיפה.

מקהלת "נעמה". המקהלה, בניצוח פנינה ענבר, תגיש תוכנית מגוונת - מפלסטרינה ועד שאנסונים וספיריצ'ואלס - ב-18 בחודש באולם הספרייה ע"ש בלומנטל בתל אביב.

נגני "פניקס". באירוע יופיעו זמר הבריטון אסיף עם-דוד, החליליתנית דורט פלורנטין והצ'מבלנית מרינה מינקין. היצירות הן מאת קופרן ומאת ראוול. בשבת ב-10:00 בעין השופט.

כינור ופסנתר. מרייה רוזנבלט ואריאל הלוי יגישו מגוון רחב - ממוצרט עד דביסי. מחר ב-20:00 באולם הספרייה על שם בלומנטל בתל אביב.

"קתדרא". ביום העיון המרתוני בעריכת אסתרית בלצן ומשה זורמן ובהגשתם יידונו בין השאר האופרה "חליל הקסם" ושירי נחום היימן. היום מ-09:00 באולם ענב בתל אביב.

באך וג'ז. גיל שוחט מנצח על התזמורת הסימפונית אשדוד ומופיע כפסנתרן סולן בקונצ'רטו של באך. באירוע ישתתפו גם פסנתרן הג'ז ליאוניד פטשקה, כנר ג'ז אורח מגרמניה וזמרת, שיופיעו בשילובים שונים של עיבודים ג'זיים לצ'ייקובסקי, מוצרט ועוד. במוצאי שבת באולם "רמי נעים" באשדוד, ביום ראשון במרכז המוסיקה ביפו, ביום שני בכרמיאל.

אופרטה מהונגריה. מופע של קטעי אופרטה, עם להקת זמרים, רקדנים ונגנים (בסגנון צועני). הערב בהיכל התרבות של כפר סבא, מחר באודיטוריום חיפה, במוצאי שבת בהיכל התרבות של פתח תקווה, ביום ראשון בכרמיאל, ביום שני באשקלון, ביום שלישי באור עקיבא, ב-18 בחודש בעומר (ליד באר שבע).

חגיגי. בקונצרט רב משתתפים לשם איסוף תרומות לקונסרבטוריון שליד האקדמיה בירושלים יופיעו מוסיקאים מבוגרי המוסד ובהם רביעיית "אריאל", תזמורת הקונסרבטוריון, מקהלת "אנקור" ועוד. ביום ראשון ב-19:00 באולם הנרי קראון בבירה.

שירי דוד זהבי. אירוע משותף לאקדמיה הירושלמית ולספריית המוסיקה בספרייה הלאומית (גבעת רם). עורכים: גילה ירון וצבי זמל. עיבודים חדשים: מנחם ויזנברג. הרצאת פתיחה: מיכאל וולפה. מבצעים: סטודנטים מצטיינים מהאקדמיה ובהם הלל זהבי, נכדו של המלחין. הערב ב-20:00 באולם הספרייה הלאומית בירושלים.

לילדים בחיפה. שם האירוע, בכיכובה של התזמורת הסימפונית חיפה, הוא "מעשה בבונה כינורות" וישולבו בו קטעי יצירות מאת שוברט, שטראוס, ברהמס, שומן, מנדלסון. כתיבה וניצוח: אביב רון. בסוף המופע יציג בונה הכינורות יובל אדרת שקופיות שמראות בניית כינור. ביום שני ב-17:00 במרכז קריגר.

מנגנים בצוותא. במרכז השחרית, עם הקשתנים יבגניה פיקובסקי, דימה רטוש, שמחה חלד וטדי קלינג, ועם הפסנתרן ארנון ארז, עומדת חמישיית "השמך" של שוברט. לצדה יצירות מאת בטהובן ומנדלסון (בהרכבים שונים). בשבת ,11:11, במועדון צוותא בתל אביב.



הכנרת אלכסנדרה סום. מוצרט עם הפילהרמונית


ארתור רובינשטיין. התחרות הבינלאומית על שמו מתחילה היום במוזיאון תל אביב



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו