בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו
 

רשימת קריאה

רשימת הקריאה מאפשרת לך לשמור כתבות ולקרוא אותן במועד מאוחר יותר באתר,במובייל או באפליקציה.

לחיצה על כפתור "שמור", בתחילת הכתבה תוסיף את הכתבה לרשימת הקריאה שלך.
לחיצה על "הסר" תסיר את הכתבה מרשימת הקריאה.

תערוכות חדשות

תגובות

חמישי

גלריה אלון שגב בתל אביב (שד' רוטשילד 6). "First We Feel Then We Live", תערוכת יחיד של גיא ינאי, תיפתח הערב במקום. התערוכה תוצג עד 8 ביולי.

גלריה קונטמפוררי בתל אביב (הרצל 117). במקום תיפתח הערב תערוכת יחיד של האמן בני אפרת. התערוכה, "ריח בראשית" שמה, תוצג עד 25 ביוני.

גלריה ארליך בתל אביב (ידידיה פרנקל 7). "יום אסל יום בסל", תערוכת יחיד של צביקה קנטור, תיפתח הערב במקום ותוצג עד 11 ביוני.

גלריה ג'ולי מ. בתל אביב (בצלאל יפה 10). במקום תיפתח הערב "מראה מקום", תערוכת יחיד ראשונה לאמנית ליהי תורג'מן. התערוכה, שבה יוצגו ציורים עכורים וקודרים של האמנית, תוצג עד 18 ביוני.

ART-RAW בתל אביב (רחוב שביל המרץ 3 בניין 8). "פולחן האביב", תערוכה קבוצתית, תיפתח הערב במקום. בתערוכה, שאצר עידו מרקוס, מציגים ליבי קסל, נלי הורוביץ, יונתן טואיטו ועוד.

גלריה משרד בתל אביב (זמנהוף 6). "כתוב בבגד", תערוכתה של עפרה צימבליסטה, תיפתח הערב במקום. בתערוכה מארחת צימבליסטה את המשוררת אגי משעול. אירוע הפתיחה יכלול מופע של חן צימבליסטה.

גלריה 121 בתל אביב (הרצל 121). במקום תיפתח הערב התערוכה "מלך הביצה" של נוגה שץ, שבה מתארח יאיר גרבוז. את התערוכה אצרה כרמית בלומנזון.

מרכז ירושלים. "שיוט לילי", תערוכה קבוצתית המוצגת בזירות שונות במרכז העיר, כוללת עבודות של 17 סטודנטים מן המחלקה לצילום באקדמיה בצלאל. אירוע הפתיחה יתקיים בפאב "הקצה" (שושן 4) ב-21:00.

בית קנר גלריה עירונית לאמנות בראשון לציון (רוטשילד 7). "כשנמות לא יקברו אותנו", תערוכת יחיד לצמד האמנים הישראלים המתגוררים בהולנד גיל ומוטי, תיפתח הערב במקום. אצרה את התערוכה אפי גן.

בית הגפן בחיפה (הגפן 2). "משחקי מילים", תערוכה קבוצתית ובה עבודות של אמנים המגיבים ליצירות ספרות ושירה, תוצג במקום. בין השאר, מציגים בתערוכה האמנים אחמד כנעאן, מארון אליאס, סלאח חגאזי וסמארה שבאט.

הגלריה האוניברסיטאית ע"ש גניה שרייבר בתל אביב (כיכר אנטין). במקום תיפתח הערב תערוכת יחיד של האמנית דורית יעקבי, "האשה של אלף הקולות".

מגדל שלום בתל אביב (אחד העם 9, מבואה מזרחית). "פנים אל מול פנים", תערוכת דיוקנאות צילומיים, תיפתח הערב במקום. בתערוכה מוצגים 108 תצלומים שנבחרו מתוך 360 מועמדויות, בהם של רפי רז ויהודה שמח. אצר את התערוכה נפטלי זילברברג.

סטודיו פלורנטין 45 בתל אביב (פלורנטין 45). "מתחם משותף", תערוכה קבוצתית של שבעה אמנים החולקים חלל עבודה, תיפתח הערב במקום. בתערוכה, שתוצג במשך שלושה ימים בלבד, עבודות צילום, רישום, ציור ומיצב של אלקנה בלומנטל, יעל גלעד ועוד.

גלריה חנינא בתל אביב (י"ל פרץ 31). במקום ייפתחו הערב שתי תערוכות יחיד שאצר יונתן הירשפלד: "כוכב שקר" של יפעת גלעדי ו"בוקובינה" של אמיר פולק. התערוכות יוצגו עד 10 ביוני.

גלריה P8 ביפו (פורייה 8). "מקס קסל", תערוכת יחיד של דן אלון, תיפתח הערב במקום. את התערוכה, שתיפתח בהופעת להקת "צצה", אצרה בתיה דונר.

שישי

התחנה לאמנות עכשווית ברמלה. במקום תיפתח ב-11:30 תערוכת הפרויקט "מחנה ציור מס' 4, 2011", שבה משתתפים סטודנטים ומרצים מהמחלקה לאמנות בבצלאל, ואמנים נוספים, בהם אבי סבח, ינאי סגל, סשה סרבר ואחרים. אוצר דוד וקשטיין.

בית העיר בתל אביב (ביאליק 27). "פיקניק בבית העיר - פרק ב': זה בידיים שלך", תערוכת המשך לתערוכת ההשקה של המגזין "פיקניק", תיפתח במקום ב-12:30. בתערוכה עבודות של דן ריזינגר, וין הורס, רובין מור, ריצ'רד וו. יוז ו"טבק". באירוע הפתיחה תתקיים הרצאה של המעצב והאדריכל רון ארד.

מוזיאון ישראל בירושלים (דרך רופין 11). במקום תיפתח תערוכת אמנות קבוצתית ושמה "מרס קאנינגהם: לרקוד עם אמנות" ובה יצירות אמנות שנעשו במיוחד לכבוד להקת המחול. בין השאר, יוצגו עבודות של אנדי וורהול ורוברט ראושנברג. התערוכה מתקיימת לקראת הופעת הלהקה במקום בחודש הבא.

גלריה גוונים בקיבוץ העוגן. במקום תיפתח ב-11:00 התערוכה "בשביל הצבע" של רינת קישוני. אצרה אורה קרול.

שבת

גלריה חזי כהן בתל אביב (וולפסון 54). "תאומים - מוסר כפול", תערוכת יחיד גדולה של האמנית נוגה שטיינר, תיפתח במקום ב-20:00. שטיינר התחילה לצלם תאומים בארץ באוקטובר 2009 ודרכם התוודעה לתופעת התאומים בכפר קנדידו גודווי שבברזיל, שם שהתה כמה שבועות במהלכם צילמה 53 זוגות של תאומים זהים מגיל שנתיים עד 80.

גלריה דביר בתל אביב (נחום 11). תערוכת עבודות חדשות של משה ניניו, חיים סטיינבך וכריסטופר ויליאמס תיפתח במקום ב-20:00 (ראו "לראות ולהראות").

מתחם נחושתן בתל אביב (אילת 61). "פריסה", תערוכה קבוצתית, תיפתח במקום ב-12:00. בתערוכה, שתהיה פתוחה למשך שבוע, מציגים דב אור נר, מאיר טאטי, יואב הירש, רימה ארסלנוב, רועי מרדכי ועוד.

גלריה בנימין בתל אביב (צ'לנוב 28). "חיות רעות", תערוכת הפתיחה של הגלריה החדשה והצעירה לאמנות עכשווית, תיפתח במקום ב-20:00. בתערוכה יציגו כל אמני הגלריה, בהם מיכל הדר, ניב בורשטיין, איילת סיטון ודן בירנבוים. אצר את התערוכה גלעד מלצר.

אטליה שמי בקיבוץ כברי. תערוכה חדשה ושמה "חלודה על לבן" תיפתח במקום ב-11:00. בתערוכה, שאצרה סמדר שינדלר, עבודות קולאז' ופיסול המוצגות בתלייה.

סדנאות האמנים בתל אביב (אליפלט 18). "שמירה בשם/ פנטסיה 2010", תערוכת יחיד של הדס רשף, תיפתח במקום ב-19:30. במקביל לפתיחת תערוכת יחיד נוספת של מאשה זוסמן. אצרה את התערוכות ורד זפרן גני.

גלריה נורה בירושלים (שד' בן

מימון 9). "אמנות הדיוקן", תערוכה קבוצתית, תיפתח במקום ב-11:30. בין המציגים בתערוכה: אלי שבדרון, הרמן שטרוק, יצחק גרינפילד ויעקב פינס.

ועוד. בבית אהרון כהנא ברמת גן (רוקח 147) תיפתח ב-19:00 "הדגשים באמנותה הקרמית", תערוכת יחיד של רחל כדמור. בגלריית האמנים עין הוד תיפתח ב-12:00 "חומרים חדשים", תערוכת יחיד של אילנה גל.

ראשון

מוזיאון ישראל בירושלים (דרך רופין 11). באגף הנוער תיפתח התערוכה "מבולוניה לירושלים", תערוכת איורים של מאיירים עכשוויים וותיקים המיוצגים ביריד הספרים הבינלאומי בבולוניה, איטליה.

מוזיאון יפו לעתיקות (מפרץ שלמה 10). "המקום שבו אין שמות לרחובות", תערוכת צילום-רחוב המתקיימת במסגרת "פסטיבל הודו", תיפתח במקום ב-19:30.

שני

ביה"ס שנקר ברמת גן (ידע עם 8). באודיטוריום לורבר במקום ייערך כנס "פנים בהזמנה" בנושא הדיוקן המאויר. בכנס, שיחל ב-9:30, ישתתפו איציק רנרט, חנוך פיבן, ירמי פינקוס, שי איגנץ ודייוויד היוז. הכניסה חופשית.

שלישי

גלריה דביר בת"א (ניצנה 11). "פרטר", תערוכת יחיד של ברק רביץ, תיפתח במקום ב-20:00. התערוכה תוצג עד 25 ביוני.

גלריה ברבור בירושלים (שיריזלי 6). במקום ייערך ב-20:30 אירוע מסדרת האזנת פתע בעריכת איילת לרמן, בהשתתפות ג'רי המינגוואי ואסיף צחר. ברביעי ב-20:30 ייערך אירוע נוסף במקום, בנושא "אינטרפרטציה - אימפרוביזציה", בהשתתפות יוני סילבר, דן ויינשטיין ואילת לרמן.

הגלריה החדשה של המכון לאמנות בת ים (הגבול 18). "סטודיו זמני", תערוכה קבוצתית בהנחייתו של שי פרדו, תיפתח במקום ב-20:00. בתערוכה מציגים מאיר טאטי, פילפלד, לנה ברגר, מוריה להיס ואחרים.

רביעי

גלריה המדרשה בתל אביב (דיזנגוף 34). אירוע חד פעמי ושמו "המצאה עצמית", שיכלול הקרנות בכורה לעבודות וידיאו של נועה יפה ויעל גזית, יציג את התכנית ללימודי המשך במוסד. ירצו דורון רבינא, יאן ורוורט ורועי רוזן, החל ב-20:00.

המכללה האקדמית ספיר בשדרות. "שלח לי מלאך", תערוכה המתקיימת במסגרת קורס האוצרות במקום, בהנחיית נעמי אביב, תכלול עבודות של דגנית ברסט, שחר יהלום, מוטי מזרחי ועוד. הפתיחה תתקיים ב-14:30.

גלריה דוויק במשכנות שאננים, ירושלים. "מעבר לממשי", תערוכתה של האמנית מירי צ'ייס, תיפתח במקום ב-16:30. התערוכה, שאצרה אירנה גורדון, מלווה את פתיחת "אפשר לחשוב - פסטיבל פילוסופיה במשכנות שאננים".

גלריה בסיס ברמת החי"ל בת"א (הברזל 1). במקום תיפתח "Terra", תערוכתה של הפסלת טניה פרמינגר. בתערוכה תצלומי עבודות סביבתיות ועבודות עשויות טרקוטה של האמנית.

גלריה האגם ברעננה (הפארק 10). במקום תיפתח תערוכת יחיד של הציירת מור אפריאט. את התערוכה אצרה איסי וינטר אבקסיס.

שיח גלריה

במוזיאון חיפה לאמנות (שבתאי לוי 26) יתקיים בין 8:30 ל-14:30 יום עיון בנושא חיפה המנדטורית, בהשתתפות ד"ר תמיר גורן, ד"ר דפנה שרפמן ואחרים. ויטו אקונצ'י, אמן ואדריכל מן הבולטים בעולם, ירצה בראשון ב-12:30 באודיטוריום 222 בבצלאל בהר הצופים, בשני ב-11:00 וב-20:00 במחלקה לארכיטקטורה בבצלאל (בצלאל 1, י-ם) ובשני ב-17:30 במדרשה לאמנות בבית ברל. ההרצאות פתוחות לקהל. במוזיאון על התפר בי-ם (חיל ההנדסה 4) ייערך הערב החל ב-18:45 אירוע נעילה לתערוכה "זכות המחאה", במסגרתו ייכללו סיור בתערוכה עם האוצר רפי אתגר והקרנת סרט על מחאת העם הטיבטי. במוזיאון הנגב בב"ש (העצמאות 60) ייערך בשלישי ב-18:30 שיח גלריה עם האמן ז'וזף דדון בתערוכה "רוח דרומית". בגלריה קיימא ביפו (בן דוסא 26 ב') תתקיים בשישי ב-11:30 הרצאה של האמנית שרה נינה מרידור בתערוכתה המוצגת במקום. בגלריה צדיק ביפו (שמעון הצדיק 16) יתקיים הערב ב-20:30 שיח גלריה בתערוכתה של דטל אאוראנד. במוזיאון ר"ג לאמנות ישראלית (אבא הלל 146) יתקיים בשישי ב-11:30 שיח גלריה עם מישל פלטניק בתערוכה "בין פרשנות להבניה". במרכז לאמנות דיגיטלית בחולון (ירמיהו 16) ייערך בשבת החל ב-18:00 אירוע מיצג, הקרנות והופעות במסגרת הפרויקט המתמשך "לאן". במוזיאון פ"ת לאמנות (ארלוזורוב 30) ייערך בשבת ב-12:00 מפגש עם האמנית אלונה רודה. בגלריה של סמינר הקיבוצים ב-CCA בת"א (קלישר 5) תתקיים בשני ב-20:00 הרצאתו של יאיר ברק תחת הכותרת "צילום ובעיות זיכרון". במשכן לאמנות בעין חרוד יתקיימו מפגשי קהל בתערוכות המוצגות בשבת ב-12:30. ב"מעמותה" במרכז לאמנות ומדיה ע"ש דניאלה פסל בעין כרם (מדרגות הביקור 58) יתקיים בשני ב-19:30 אירוע מחווה לאמנית אילנה צוקרמן. בגלריה הקיבוץ בת"א (דב הוז 25) יתקיים בשלישי ב-20:00 שיח גלריה עם האמנית אדוה דרורי והאוצרת יעל קיני. בבית טיכו בי-ם (הרב קוק 7) ייערך אירוע מיוחד ברביעי ב-19:00, במסגרתו יתקיים סיור בתערוכה "האשה האחרת: דמותה באמנות אסיה", עם אוצרת התערוכה וכן שתי הרצאות של דרור קוכן וד"ר כנרת נוי. במוזיאון ישראל בי-ם (רופין 11) ייערך בשלישי ב-19:00 שיח גלריה ומפגש קהל-אמן בתערוכה "החיים: הוראות שימוש" בהשתתפות אוצרת התערוכה והאמן גיא בן נר.



בת אל אמה דיין, ללא כותרת, 2011. תערוכת ''שיוט לילי'' בירושלים


צביקה קנטור, מתוך המיצב ''יום אסל יום בסל'', 2011. גלריה ארליך בתל אביב



תגובות

דלג על התגובות

בשליחת תגובה זו הנני מצהיר שאני מסכים/מסכימה עם תנאי השימוש של אתר הארץ

סדר את התגובות
*#
בואו לגלות את עמוד הכתבה החדש שלנו