דניאל ראוכוורגר

"אלה שלושה אמנים מאוד רלוונטים לחשיבה שלי, לאופן שבו אני ניגש ליחסים בין דימוי כאובייקט ואובייקט כדימוי", אמר השבוע האוצר אורי דסאו בהתייחסו לכריסטופר ויליאמס, חיים סטיינבך ומשה ניניו, שתערוכתם "עבודות חדשות" תיפתח במוצאי שבת בגלריה דביר בתל אביב (נחום 11).

"יש לי זיכרון חזק מאוד מהפעם הראשונה שראיתי עבודה של סטיינבך בנעורי המאוחרים", נזכר דסאו, 31. "המצאת המדפים שלו הראתה לי איך פעולה כה פשוטה יכולה להיות כל כך רדיקלית", הוא מוסיף, בהתכוונו לעבודותיו הסמליות המוכרות ביותר של האמן האמריקאי: מדפי עץ משולשים שעליהם מסודרים תצריפי אובייקטים שונים. בתערוכה הנוכחית יציג סטיינבך עבודה חדשה בצורת ארונית. ויליאמס וניניו יציגו שניהם תצלומים.

"העבודה של ניניו, אתו יצא לי לעבוד בכמה הזדמנויות, מאוד קרובה לזו של ויליאמס, עם הבדלים של הקשר תרבותי וקנה מידה. הגבול הקיים דק מאוד, מינונים מדויקים, החלטות קריטיות של צורה ביחס לתוכן: ניניו קשור ליהדות ולרקע תיאולוגי מטא-צילומי, שחוזר גם אצל ויליאמס אבל בהקשר ביקורתי כלפי קפיטליזם. החיבור של שלושתם נשמע מעולה ואני מאוד מצפה לראותו בתערוכה".

בתערוכה שאצר לאחרונה, "תורת השלבים" במוזיאון פתח תקוה, הציג דסאו תצלום של משה ניניו. "גם עם האחרים", כך העיד, "אשמח לעבוד". דסאו יאצור את התערוכה המרכזית בביאנלה בהרצליה, שתיפתח בסתיו הקרוב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ