קצרים

גלריה
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גלריה

גלי צה"ל קיבלה ארכה של שנה נוספת לשידור תשדירי חסויות

בישיבת הממשלה שהתקיימה אמש הוחלט להאריך בשנה את תוקף הוראת השעה המאפשרת לתחנת הרדיו גלי צה"ל להמשיך בשידור חסויות. בפרק הזמן הנוסף, יוקם צוות חיצוני ציבורי שיפקח על נושא תשדירי החסויות בתחנה, ובתוך חצי שנה תובא לאישור הממשלה הצעה כוללת לפתרון מעמד גלי צה"ל. כמו כן, תוקם ועדת שרים מיוחדת בהשתתפות שר הביטחון אהוד ברק, שר התקשורת משה כחלון ושרת התרבות לימור לבנת, שתדון בהסדרת המצב. תחנת הרדיו הצבאית משדרת זה כשני עשורים תשדירי חסות ותשדירי שירות המהווים קרוב ל-45 אחוזים מתקציבה השנתי. אמש, בישיבת הממשלה השבועית, התקיים דיון בערר שהגיש שר הביטחון על החלטת ועדת השרים לדחות את תזכיר החוק המסדיר את החסויות, והוחלט כאמור להאריך את תוקף הוראת השעה בשנה נוספת. "תשדירים אלו מופנים למשרתי צה"ל ולציבור רחב מאוד שמאזין לשידורי התחנה הפועלת כתחנה ארצית", הסביר ברק בישיבת הממשלה, "ישנה חשיבות רבה להמשך שידורי גלי צה"ל ואני עומד על קיום ההסדר שתוקפו עומד לפוג". השר כחלון אמר כי "אם בעקבות חוק גלי צה"ל ייפגעו התחנות האזוריות, נצטרך למצוא הסדר שיאפשר להם להתמודד עם שינוי המצב ברמה הכלכלית".

גילי איזיקוביץ

מרצים לאדריכלות באוני' ת"א מוחים על הקמת אגף בתכנון דוד עזריאלי

מרצים בבית הספר לאדריכלות באוניברסיטת תל אביב מוחים על הקמתו של אגף חדש בתכנונו של היזם והאדריכל הישראלי-קנדי דוד עזריאלי. בית הספר נושא את שמו של עזריאלי מאז הקמתו באמצע שנות ה-90, בזכות תרומה נדיבה ומתמשכת. עם התרומה הנוכחית לבנייתו של האגף, הבהיר עזריאלי כי הוא יהיה זה שיעמוד בצוות התכנון ויהיה חתום על הבניין (בסיוע אדריכלי של משרדו של משה צור). אמש הונחה אבן הפינה לאגף החדש בטקס חגיגי בנוכחות בני משפחת עזריאלי, ראשי האוניברסיטה, מרצים וסטודנטים. מרבית הנוכחים בטקס נחשפו לתכנון בפעם הראשונה, למרות שהוא צפוי לשנות מקצה לקצה את אופיו ואת תפקודו של בית הספר. עיקר הביקורת של המרצים מופנה כלפי "התכנון הבעייתי שלא משרת את צורכי בית הספר", כלשון אחד המרצים. מרצה אחר, שביקש להישאר אף הוא בעילום שם, אמר: "סוס שמקבלים מתנה לא בודקים בשיניים", והוסיף כי יש בעיה אמיתית במסר שעובר לסטודנטים, "זה אומר שבעל הון יכול גם לתת את הכסף, גם לתכנן, גם לבצע וגם לקרוא את הבניין על שמו. היה ראוי לערוך תחרות אדריכלים עבור בניין חשוב מסוג זה". מאוניברסיטת תל אביב נמסר בתגובה כי "דוד עזריאלי לא התנה בשום אופן ובשום שלב מתן תרומה להקמת בית הספר בכך שיתכנן את המבנה". הסיפור המלא יתפרסם ביום רביעי במוסף גלריה.

נועם דביר

הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה יעניק פרס לבמאי תומר הימן

"נמס בגשם", סרטו של דורון ערן, יפתח ב-11 ביוני את TLVFest, הפסטיבל הבינלאומי לקולנוע גאה המתקיים בסינמטק תל אביב. הפסטיבל יימשך השנה שמונה ימים, ויוקרנו בו יותר מ-50 סרטים באורך מלא ו-53 סרטים קצרים. סרטו של ערן מביא את סיפורה של משפחה הנקלעת למשבר כאשר ההורים מגלים שבנם היחיד מתלבש בסתר בבגדי נשים. הם מסלקים אותו מהבית וכעבור שנים, כאשר האב גוסס מסרטן, שוכרת האם את שירותיו של בלש פרטי כדי לאתר את הבן האבוד. במקום הבן, מוצא הבלש זמרת יפהפייה המופיעה במועדון לילה. בערב הפתיחה יוענק פרס לבמאי תומר הימן על עשייתו הקולנועית. הימן יציג בפסטיבל בבכורה ארצית את סרטו התיעודי החדש "למלכה אין כתר", וכן את סרטיו "תומר והשרוטים" ו"I Shot My Love". הסרט שינעל את הפסטיבל יהיה "קאבום", סרטו החדש של גרג אראקי ("עור מסתורי", "דור מזוין") שהוקרן בבכורה עולמית בפסטיבל קאן בשנה שעברה, והוקרן גם בפסטיבלים של ברלין, טורונטו וסאנדאנס. הסרט הוא קומדיית אימה ומדע בדיוני שעלילתה נסובה סביב ההתעוררות המינית של קבוצת תלמידי קולג'.

נירית אנדרמן

בוב דילן מכחיש את הטענות לפיהן נכנע לצנזורה של ממשלת סין

בוב דילן הגיב להאשמות לפיהן נכנע לצנזורה של המשטר הסיני בהופעותיו במדינה. המוזיקאי, בן 69, שהופיע לאחרונה בשנגחאי ובייג'ין, הודה כי הסכים לשלוח לרשויות הסיניות את רשימת השירים שיבצע בהופעות אך לא בכניעה לצנזורה. "בכל הנוגע לצנזורה, ממשלת סין ביקשה ממני את רשימת השירים שאבצע", כתב דילן באתרו, "אין תשובה הגיונית לדרישה כזאת, אז שלחנו להם את רשימת השירים שביצענו בהופעות בשלושת החודשים האחרונים. אם היתה צנזורה של שירים, בתים או שורות, אף אחד לא יידע אותי על כך וביצענו את כל השירים שתיכננו". עיתונאים רבים האשימו את דילן, מי שהיה אייקון של התנועה האנטי-מלחמתית בשנות ה-60, בכך שלא שילב בהופעותיו בסין את שירי המחאה שלו מאותה התקופה. "הרעיון שהטרובדור של המנוני השלום של שנות ה-60 יבוא לדיקטטורה ולא ישיר את אותם המנונים הוא בגידה מזן חדש", כתבה למשל מורין דאוד בטורה ב"ניו יורק טיימס". "הוא שר את סט השירים המצונזר שלו, לקח את חבילת המזומנים הקומוניסטית והסתלק".

ליה פן

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ