נועם דביר

משרד האדריכלים של אמנון רכטר נבחר לתכנן את השיפוץ של היכל התרבות העירוני בכפר סבא. רכטר זכה בתחרות תכנון סגורה שקיימה העירייה בחודשים האחרונים בין עשרה משרדים.

היכל התרבות הוקם באמצע שנות ה-70 על ידי האדריכל חתן פרס ישראל אריה אלחנני בשותפות ניסן כנען, ומזכיר בצורתו את היכל התרבות של תל אביב, שנבנה כ-15 שנים לפני כן. ההיכל משלב בתוכו ספרייה עירונית, חלל הנצחה של יד לבנים ומשרדים של אגף התרבות של העירייה.

במשך השנים עבר הבניין שינויים פנימיים רבים וחלקים רבים בו נשחקו. משום כך החליטה העירייה לחדש ולשדרג את התשתיות שלו. "נקודת המוצא שלנו הייתה לשמור על הבניין המקורי שהוא בעל איכויות יוצאות מן הכלל ולא לשנות את קווי הבנייה שלו או את העיצוב הבסיסי", מסביר רכטר, "הפתרון שהצגנו לבניין התמקד בארגון מחדש של השימושים והתאמתם לתקנים עכשוויים".

במסגרת השיפוץ המתוכנן יורחב האודיטוריום הקיים באמצעות חפירה אל תוך הקרקע. ההעמקה של האולם תאפשר הקמה של יציע חדש שיעניק מבט טוב יותר לעבר הבמה. במקביל יותקנו באולם מערכות אקוסטיות מתקדמות שיאפשרו מגוון של מופעים - מתיאטרון ועד למוזיקה קלאסית.

לצד האולם, המכיל כ-800 מקומות, יתפנו בעתיד חללים חדשים שישמשו גלריות עירוניות. הספרייה העירונית, שממוקמת כיום בצדו של הבניין, תעבור לאחוריו ותוגדל משמעותית. כחלק מניתוח צורכי המשתמשים במקום הוחלט גם להקים אולם רב תכליתי קטן יותר, המכיל 200 מקומות, המתאים להרצאות, כנסים והופעות. "הפרויקט משמר את עקרונות התכנון של הבניין הקיים המייצגים את תקופת בנייתו ומוסיף רובד חדש ועכשווי להיכל", מוסיף רכטר.

תגיות:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ