מנכ"לית הטלוויזיה החינוכית, יפה ויגודסקי, פורשת לאחר 8 שנים

לעובדי התחנה כתבה ויגודסקי: במשך רוב שנות כהונתי בה, היו גורמים בתחנה ומחוץ לה שפעלו בכל דרך על מנת לסכל את דרכי

גילי איזיקוביץ
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
גילי איזיקוביץ

מנכ"לית הטלוויזיה החינוכית, יפה ויגודסקי, הודיעה אמש על פרישתה מניהול התחנה. התפטרותה של ויגודסקי, המנהלת את החינוכית זה שמונה שנים, תיכנס לתוקפה בעוד חודש. כממלאת מקום זמנית עד לבחירת מנכ"ל חדש מונתה מנהלת מחוז תל אביב במשרד החינוך, דלית שטאובר.

כהונתה של ויגודסקי החלה בימיה של לימור לבנת כשרת החינוך, בשנת 2004, אז, כמו גם בשנים האחרונות, דובר על סגירתה של החינוכית ועל יישום דו"ח שטרן, שאמור היה לצמצם משמעותית את גודלה. בתקופתה בתחנה, אמנם צומצם כוח האדם בכמחצית (200 עובדים), ערוץ 23 הפך לערוץ של התחנה והוא אף נכלל בחבילת ממיר עידן+. עם זאת, כהונתה של ויגודסקי אופיינה גם במאבקים עם ועד העובדים ולעתים גם עם זכייניות ערוץ 2.

על פי הודעה שפרסמה ויגודסקי אמש, היא ביקשה לפרוש מהתחנה כבר לפני תשעה חודשים, אולם הסכימה לבקשתו של מנכ"ל משרד החינוך, ד"ר שמשון שושני, לדחות את פרישתה.

בהתייחסה לעניינים אלו כתבה ויגודסקי לעובדי התחנה: "לא ניתן להתעלם מהעובדה כי במשך רוב שנות כהונתי בה, היו גורמים בתחנה ומחוץ לה שפעולותי היו בעיניהם לצנינים, והם פעלו בכל דרך, בטענות שונות ומשונות, על מנת לסכל את דרכי... היום, בסיומה של תקופה, ברצוני להודות לרוב עובדי התחנה, אלה הרואים בה את ביתם השני, ומשקיעים בה לילות כימים על מנת להצעידה לקראת שיאים חדשים. מי ייתן וכוחם יגבר והטלוויזיה החינוכית תמשיך ותתפתח למקום לו היא ראויה".

מנכ"ל משרד החינוך מסר בתגובה: "מסירותה הרבה של גב' ויגודסקי ופעילותה להפקת תכנים ערכיים, חינוכיים ותרבותיים, קידמו את הטלוויזיה החינוכית ואיכותה".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ