האוצר יקפיא ל-5 שנים את חוב הבימה למדינה בהסכם המתגבש בין הצדדים

חוב בהיקף של 25 מיליון שקלים

ציפי שוחט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מעבר לטוקבקים
ציפי שוחט

יו"ר חבר הנאמנים של הבימה, דוד בועז, מוביל בימים אלה הסדר בין הבימה לבין משרדי האוצר והתרבות, שאמור לפתור את בעיית הגירעון הענק של התיאטרון ובעיית החוב לספקים ותזרים המזומנים. פרטי ההסדר טרם פורסמו רשמית, אך ככל הידוע אחד מתנאי הסף של האוצר הוא החלפת ההנהלה הקיימת בתיאטרון בהנהלה חדשה. לכך יש התנגדות מצד חבר נאמני הבימה, לפחות עד למועד הכניסה לבניין המשופץ.

עוד נודע כי בהסכם, שטרם התגבש סופית, האוצר הסכים להקפיא לתקופה של חמש שנים את חוב הבימה למדינה בהיקף של כ-25 מיליון שקלים. בתקופה זו ילווה את התיאטרון חשב מטעם המדינה, אך עניין זה מעורר התנגדות מצד הבימה. הכוונה היא שבתום תקופת חמש השנים יימחק החוב. עוד מסתמן כי האוצר יעביר סכום של כ-15 מיליון שקלים עבור תשלום החוב לספקים (יוצרים, שחקנים, מחזאים, מעצבי תפאורה וכו'). החוב הנותר הוא החוב לבנקים בהיקף של כ-5 מיליון שקלים, ואותו ייאלץ התיאטרון לפרוע בכוחותיו הוא.

יו"ר חבר הנאמנים של הבימה, דוד בועז, סירב לאשר או להכחיש את פרטי ההסדר. לדבריו, הוא נמצא בדיאלוג זה תשעה חודשים עם משרד האוצר, אך "עדיין אין הסדר, דבר שאינו תקין ואינו הגיוני לאור מצב התיאטרון", לדבריו.

בועז אף הכחיש אתמול את הטענה כי יפה ויגודסקי, מנהלת הטלוויזיה החינוכית שפרשה מתפקידה, מועמדת לניהול התיאטרון. "לא היתה פנייה מצדי או מכל צד אחר בהבימה אל יפה ויגודסקי לגבי מועמדות", אמר בועז, "אם היא תרצה להיות מועמדת ותגיש מועמדות היא תהיה מועמדת, אבל טרם פתחנו את רשימת המועמדים". ויגודסקי עצמה הכחישה גם היא את מועמדותה לתפקיד מנכ"לית הבימה, וטענה כי לא נעשתה פנייה רשמית אליה בעניין: "אם תהיה אלי פנייה כזו אשקול את ההצעה כמו את ההצעות האחרות שעומדות על הפרק".

עוד הוסיף בועז: "צריך בראש ובראשונה לגמור את ההסדר עם הבימה ולאחר מכן אפשר יהיה לדבר על הניהול, זהות הניהול ושדרוג הניהול".

תגיות:

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר הארץ